Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-27, 12:40 Autor: Monika Matuszkiewicz

Radni województwa opolskiego dyskutują dziś o finansach regionu. Odznaczyli też dwie instytucje

Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Sesja sejmiku województwa opolskiego [fot.Kasia Nowak]
Trwa 46. sesja sejmiku województwa opolskiego. Wśród tematów między innymi analiza regionalnego rynku pracy w pierwszym półroczu oraz udzielenie pomocy finansowej powiatowi strzeleckiemu.
- Przekazujemy powiatowi strzeleckiemu blisko 375 tysięcy złotych na budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej oraz gazociągu - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

- Starostwo bierze na siebie przebudowę całego ciągu i różnego rodzaju mediów, kanalizacji, wody. Jeśli chodzi o naszą stronę, to mamy fajnego partnera, który na części naszej drogi wojewódzkiej zrobi za nas inwestycje. Jesteśmy jak najbardziej na tak i chętnie pomagamy.

Na sesji wręczono również odznaki honorowe "Za Zasługi dla Województwa Opolskiego".
W gronie wyróżnionych znaleźli się działacze brzeskiej Solidarności oraz przedstawiciele Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Nysie.

Jak podkreślił Eugeniusz Gawłowski, działacz Solidarności, dla niego taka odznaka to pewność, że to, co robi dla województwa ma sens. - Dostaliśmy tę odznakę za całokształt naszej pracy, którą włożyliśmy dla miasta i województwa. Jest to w pewien sposób podziękowanie. Staraliśmy się robić bardzo dużo rzeczy, bo na przykład zabiegaliśmy o pomnik Jana Pawła II i ks. Popiełuszki.

- Jest nam niezwykle miło, że zarząd przyznał nam taką odznakę i dla nas jest to uhonorowanie całej naszej pracy i zespołu - dodaje Adam Szlachta, prezes zarządu American Heart of Poland.

- My staramy się wykonywać swoje obowiązki jako naszą służbę, która wkomponowuje się w naszą misję. Jesteśmy po prostu elementem publicznego systemu opieki zdrowotnej. Cieszymy się, że mając na uwadze sprzyjające warunki i dobrą współpracę między samorządem, organami wojewódzkimi, jak i też lokalnymi szpitalami, możemy pokazywać i świecić dobrym przykładem wspólnie, że w publicznej opiece zdrowotnej po prostu się da. Można to robić, a nie tylko narzekać i krytykować.

Dodajmy, że sesję sejmiku można oglądać on-line. Wystarczy wejść na stronę urzędu marszałkowskiego.
Andrzej Buła
Eugeniusz Gawłowski
Adam Szlachta

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 08:00 Wykopy na zrewitalizowanej kamionce Piast. Kładą światłowód pod monitoring Czy nie można było położyć światłowodu podczas rewitalizacji kamionki Piast? Pyta jedna z mieszkanek Opola, która zwraca uwagę na ponowne rozkopywanie… » więcej 2022-11-29, godz. 07:00 Mieszkańcy stolicy regionu węgiel kupią od środy. Za tonę zapłacą 1969 zł Dystrybucja węgla w preferencyjnej cenie dla mieszkańców Opola rozpocznie się w środę (30.11). » więcej 2022-11-28, godz. 21:00 Gąsiorowice, Kurznie i Niezdrowice - czyli piękne wsie opolskie Opolskie wsie świętują. W Filharmonii Opolskiej wręczono dziś (28.11) nagrody i wyróżnienia dla wsi, które wzięły udział w konkursie 'Piękna Wieś… » więcej 2022-11-28, godz. 20:45 Spór o łóżka i pieniądze między ośrodkiem "Samarytanin" i NFZ Wobec dużego zapotrzebowania na całodobową opiekę dla pacjentów paliatywnych Ośrodek Medyczny 'Samarytanin' w Opolu zwiększył liczbę łóżek na oddziale… » więcej 2022-11-28, godz. 20:00 "Nauka języka to nie polityka" – takim hasłem mniejszość niemiecka odpowiada politykom Solidarnej Polski To reakcja na postulat m.in. opolskiego posła Janusza Kowalskiego, który zapowiedział, że złoży poprawkę do budżetu państwa na przyszły rok, aby wykreślić… » więcej 2022-11-28, godz. 18:30 Gminy mają po kilkaset wniosków o zakup węgla w preferencyjnej cenie Bardzo duże zainteresowanie węglem w preferencyjnej cenie notują gminy z powiatu oleskiego i kluczborskiego. Samorządy czekają jeszcze na dostawy 'czarnego… » więcej 2022-11-28, godz. 18:00 Więźniowie znów pomogą w dostarczaniu karpi na świąteczne stoły. To element resocjalizacji Skazani z zakładów karnych w Brzegu i Grodkowie ponownie będą pomagać przy odłowie karpi na świąteczne stoły. To efekt współpracy, którą placówki… » więcej 2022-11-28, godz. 17:52 Uwaga kierowcy! Śmiertelny wypadek na DK45. Są utrudnienia Trzy samochody zderzyły się w Żywocicach na drodze krajowej nr 45 z Opola do Raciborza. Nie żyje jedna osoba. » więcej 2022-11-28, godz. 16:30 Polska 2050 krytycznie wobec planów sprzedaży dawnego kościoła w Brzegu. Diecezja odpowiada Działacze Polski 2050 negatywnie oceniają plany Archidiecezji Wrocławskiej, która chce sprzedać były kościół pw. św. Piotra i Pawła w Brzegu. » więcej 2022-11-28, godz. 16:00 Po zatruciu w głuchołaskim ośrodku większość osób opuściła szpitale Poprawił się stan osób hospitalizowanych po masowym zatruciu w ośrodku 'Banderoza' w Głuchołazach. Szpitale w Nysie i Prudniku opuściło 13 z 14 osób… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »