Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-25, 21:25 Autor: Joanna Matlak

Jarosław Kaczyński w Opolu: stawką wyborów będzie prawda i godność

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
- Żyjemy dziś w podwójnej rzeczywistości - mówił dziś (25.09) w Opolu Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu, które zorganizowano na Politechnice Opolskiej, mówił o istotnej roli samorządu, Unii Europejskiej, relacjach z Niemcami, opozycji czy reparacjach.
- Z jednej strony jeżdżę po kraju, spotykam się z różnymi ludźmi, w tym z samorządowcami i słyszę słowa podziękowania i to z różnych stron, niekoniecznie związanych z prawicą. To są podziękowania często bardzo serdeczne, czasem ci ludzie, którzy pełnią funkcję wójtów wiele lat mówią mi: "pierwszy raz jestem w stanie coś zrobić dla mojej gminy". I to jest ten jeden element wizji Polski. A z drugiej słyszę, że Polska jest w ruinie, że po naszych rządach trzeba będzie sprzątać. I trzeba sobie odpowiedzieć, która z tych dwóch wizji jest prawdziwa - mówił prezes Pis.

Jarosław Kaczyński odpowiadał także na pytania, które skierowali wcześniej mieszkańcy Opolszczyzny, m.in. padło pytanie o dalsze relacje z Ukrainą, gdy zakończy się wojna.
- Polska pozostanie Polską, a Ukraina Ukrainą. Nie wierzmy w cuda. Wierzę, że to będzie dobra współpraca. Są tacy, co już snują jakieś wielkie plany, że my się zjednoczymy... Ukraińcy nie po to walczą tak zaciekle i bohatersko, żeby tworzyć układ, w którym pewnie czuliby się jakoś podporządkowani. Historia długo ma wpływ na różne narody i to też trzeba brać pod uwagę. Jestem za tym, żebyśmy blisko współpracowali tu, w środkowej Europie i za tym, żeby Ukraina w którymś momencie weszła do NATO - mówił prezes Kaczyński.

Prezes PiS podkreślał, że stawką przyszłorocznych wyborów jest prawda i godność.
Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski w nawiązaniu do tej kwestii mówił, że w Opolu już powstaje Korpus ochrony wyborów.

- Zaczynamy to budować, chociaż mamy tu pewne doświadczenie. Takich ruch ochrony wyborów stworzyliśmy już w 2011 roku. Musimy pamiętać, że taki ruch to osoby spoza grona zainteresowanych wyborami, to nie mogą też być mężowie zaufania, ani członkowie komisji wyborczych, bo to są osoby, które wypełniają społecznie pewne zadania.

- To jest też stawka tego, czy będziemy się rozwijać tak jak w tym tempie - mówiła obecna na spotkaniu w Opolu poseł PiS Katarzyna Czochara. - Tak jak mówił prezes: na dzień dzisiejszy jesteśmy na drugim miejscu, jeśli chodzi o Unię Europejską pod względem bezrobocia. Dzięki różnego typu formom wsparcia, udało się utrzymać miejsca pracy, jednocześnie podwyższając najniższe płace - mówiła poseł Czochara.

- Bardzo ważnym przesłaniem prezesa Kaczyńskiego z wystąpienia w Opolu jest apel o synergie rządu i samorządu. Prezes zwrócił uwagę, na te znaczące środki, które rzeczywiście trafiają do samorządów - dodaje Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej.

O szczegółach wizyty prezesa PiS będziemy rozmawiać także jutro (26.09) z poseł PiS Violettą Porowską w programie Otwarty Mikrofon o 16:00.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Sławomir Kłosowski
Marcin Ociepa i Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 08:00 Wykopy na zrewitalizowanej kamionce Piast. Kładą światłowód pod monitoring Czy nie można było położyć światłowodu podczas rewitalizacji kamionki Piast? Pyta jedna z mieszkanek Opola, która zwraca uwagę na ponowne rozkopywanie… » więcej 2022-11-29, godz. 07:00 Mieszkańcy stolicy regionu węgiel kupią od środy. Za tonę zapłacą 1969 zł Dystrybucja węgla w preferencyjnej cenie dla mieszkańców Opola rozpocznie się w środę (30.11). » więcej 2022-11-28, godz. 21:00 Gąsiorowice, Kurznie i Niezdrowice - czyli piękne wsie opolskie Opolskie wsie świętują. W Filharmonii Opolskiej wręczono dziś (28.11) nagrody i wyróżnienia dla wsi, które wzięły udział w konkursie 'Piękna Wieś… » więcej 2022-11-28, godz. 20:45 Spór o łóżka i pieniądze między ośrodkiem "Samarytanin" i NFZ Wobec dużego zapotrzebowania na całodobową opiekę dla pacjentów paliatywnych Ośrodek Medyczny 'Samarytanin' w Opolu zwiększył liczbę łóżek na oddziale… » więcej 2022-11-28, godz. 20:00 "Nauka języka to nie polityka" – takim hasłem mniejszość niemiecka odpowiada politykom Solidarnej Polski To reakcja na postulat m.in. opolskiego posła Janusza Kowalskiego, który zapowiedział, że złoży poprawkę do budżetu państwa na przyszły rok, aby wykreślić… » więcej 2022-11-28, godz. 18:30 Gminy mają po kilkaset wniosków o zakup węgla w preferencyjnej cenie Bardzo duże zainteresowanie węglem w preferencyjnej cenie notują gminy z powiatu oleskiego i kluczborskiego. Samorządy czekają jeszcze na dostawy 'czarnego… » więcej 2022-11-28, godz. 18:00 Więźniowie znów pomogą w dostarczaniu karpi na świąteczne stoły. To element resocjalizacji Skazani z zakładów karnych w Brzegu i Grodkowie ponownie będą pomagać przy odłowie karpi na świąteczne stoły. To efekt współpracy, którą placówki… » więcej 2022-11-28, godz. 17:52 Uwaga kierowcy! Śmiertelny wypadek na DK45. Są utrudnienia Trzy samochody zderzyły się w Żywocicach na drodze krajowej nr 45 z Opola do Raciborza. Nie żyje jedna osoba. » więcej 2022-11-28, godz. 16:30 Polska 2050 krytycznie wobec planów sprzedaży dawnego kościoła w Brzegu. Diecezja odpowiada Działacze Polski 2050 negatywnie oceniają plany Archidiecezji Wrocławskiej, która chce sprzedać były kościół pw. św. Piotra i Pawła w Brzegu. » więcej 2022-11-28, godz. 16:00 Po zatruciu w głuchołaskim ośrodku większość osób opuściła szpitale Poprawił się stan osób hospitalizowanych po masowym zatruciu w ośrodku 'Banderoza' w Głuchołazach. Szpitale w Nysie i Prudniku opuściło 13 z 14 osób… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »