Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-22, 16:05 Autor: Monika Matuszkiewicz

"To jest jedyne lekarstwo, którego nie da się wytworzyć". Policyjni krwiodawcy w opolskim rynku [ZDJĘCIA]

Zbiórka krwi przed KWP w OpoluPolicjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi
Zbiórka krwi przed KWP w OpoluPolicjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi
Policjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi[fot.Kasia Nowak]
Policjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi[fot.Kasia Nowak]
Policjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi [fot.Kasia Nowak]
Policjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi [fot.Kasia Nowak]
Po raz kolejny mundurowi oraz mieszkańcy regionu pokazali, że pomaganie mają we krwi. Podczas dzisiejszej (22.09) akcji pod hasłem "Zdążyć z pomocą" na opolskim rynku udało się zebrać 7 litrów tego najcenniejszego daru życia. Obok krwiobusa zaparkowali dwa motocykle - jeden policyjny, drugi sportowy z bazy Kolejarza Opola.
- My, jako funkcjonariusze zawsze staramy się dawać przykład innym. Zawsze powtarzamy, że krew trzeba oddawać - mówi nadinspektor Rafał Kochańczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.

- To jest jedyne lekarstwo, którego nie da się wytworzyć. Jeżeli patrzymy na przykład na okres letni, to widzimy, ile tej krwi brakuje. Nie bójmy się, nie jest to groźne, nie jest to nieprzyjemne. Osobiście polecam, zalecam i proszę, bo nigdy tej krwi nie jest za wiele.

- Jeśli tylko możemy wesprzeć i jesteśmy w stanie, to przychodzimy i pomagamy. Mamy to we krwi - dodaje młodszy aspirant Michał Błażejewski z KWP Opole.

Chętnych do oddawania krwi nie brakowało.

- Możemy pomóc wszystkich, w każdym wieku, a zwłaszcza osobom, które mają rzadką grupę krwi. Namawiam wszystkich, aby tu przychodzili. To nie jest pierwszy raz, kiedy oddaję krew. To już mój 4 raz. - Krew jest jedną z najcenniejszych rzeczy, jaką mamy. Warto się tym dzielić, bo niektórzy potrzebują tego bardziej. - Aby pomagać innym, tym najbardziej potrzebującym. Ja już jestem trzeci raz, choć wiem, że to niewielkie doświadczenie, to mam nadzieję, że uda mi się to kontynuować.

Przypomnijmy, że jeden dawca może oddać jednorazowo 450 mililitrów krwi. Obecnie według danych ze strony internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu największe zapotrzebowanie jest na krew grup: B Rh- i AB Rh-.
nadinspektor Rafał Kochańczyk i młodszy aspirant Michał Błażejewski
Krwiodawcy
Zbiórka krwi przed KWP w OpoluPolicjanci z KWP Opole razem z Kolejarzem Opole promowali akcję oddawania krwi

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 12:40 Radni województwa opolskiego dyskutują dziś o finansach regionu. Odznaczyli też dwie instytucje Trwa 46. sesja sejmiku województwa opolskiego. Wśród tematów między innymi analiza regionalnego rynku pracy w pierwszym półroczu oraz udzielenie pomocy… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 "Ryby głosu nie mają, a rzeki to nie śmietnik". Opolscy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z apelem do rządz… Zakaz wylewania nieczystości do rzek, wdrożenie stałego monitorowania jakości wód i pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczenia Odry… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 Koniec remontu na A4. Dzisiaj ruch wrócił na stałe ścieżki We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-27, godz. 09:42 Szansa dla Jeziora Turawskiego? Jest nowa metoda oczyszczania wody, wyniki są optymistyczne - Mamy pierwsze wyniki badań, które wskazują, że w ramach naszego programu udało się poprawić jakość wody w zbiorniku turawskim - powiedział dziś (27.09)… » więcej 2022-09-27, godz. 09:19 Trzy dni bez egzaminów w opolskim WORD. Nie chodzi o protest, egzaminatorzy mają obowiązkowe szkolenia Nie będzie egzaminów teoretycznych ani praktycznych od jutra (28.09) do piątku (30.09) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dotyczy to zarówno Opola, jak… » więcej 2022-09-27, godz. 08:31 Wiózł dzieci, choć stracił prawo jazdy za kierowanie "na podwójnym gazie". Efekty kontroli WITD Kierowcę bez uprawnień zatrzymali inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy tym razem wzięli… » więcej 2022-09-27, godz. 08:00 Pod koniec przyszłego roku namysłowski kryty basen znów będzie otwarty. Obok obiektu powstanie również tężnia Wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwany remont namysłowskiego krytego basenu. Władze miasta właśnie podpisały umowę z wykonawcą prac. » więcej 2022-09-26, godz. 20:45 "Dom zaczyna tętnić życiem". Pierwsze rodziny uchodźców "zacumowały" w przystani św. Benedykta w Długomiłowic… Zakończył się remont byłego klasztoru w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Schronienie znalazły tam pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy… » więcej 2022-09-26, godz. 20:30 W Namysłowie pracują nad własnym programem dla rodzin. Rozwiązanie pozwoli kupować taniej i pomoże upowszechniać… Namysłów pracuje nad własnym programem dla rodzin. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będą one mogły korzystać z dodatkowych przywilejów i zniżek od… » więcej 2022-09-26, godz. 18:45 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie: "To były kompleksowe wystąpienia" - To były kompleksowe wystąpienia, mówiące o tym, że Polska swoją siłę pokazała na arenie międzynarodowej. Ta siła się nie podoba, a my jednak musimy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »