Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-20, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Stan techniczny samochodów pod lupą policjantów. Druga odsłona Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego [ZDJĘCIA, FILM]

Kontrola drogowa pojazdów ciężarowych
Stan techniczny samochodów był dzisiaj (20.09) rano pod szczególną lupą policjantów. Między innymi w Opolu przy ulicy Budowlanych funkcjonariusze realizowali akcję ROADPOL SAFETY DAYS, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Jej przewodnie hasło to "Żyj i ratuj życie". Młodszy aspirant Szymon Samadlak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu mówi, na co zwraca się szczególną uwagę podczas kontroli stanu technicznego aut.

- Chodzi o większość rzeczy, które możemy zobaczyć gołym okiem, tak samo jak kierujący przed wejściem do pojazdu. Mówimy więc o oświetleniu, stanie opon i ewentualnym wycieku płynów eksploatacyjnych. Najwięcej nieprawidłowości dotyczy wycieku płynów i ogumienia – te dwie rzeczy stwierdzamy najczęściej.

Już pierwsza ze skontrolowanych ciężarówek okazała się nie do końca sprawna.

- Panie kierowco, dzisiaj dowód rejestracyjny zostaje zatrzymany za trzy rzeczy. Pan odpowiada za pojazd, przed ruszeniem trzeba sprawdzić podstawowe rzeczy typy ogumienie i hamulce. Skoro włączyła się kontrolka ABS, pan widział ją od razu. Rozbity klosz też widać gołym okiem. Pan ma zakaz dalszej jazdy, a co dalej z pojazdem? Ja go nie mogę dopuścić do dalszego ruchu - tłumaczył młodszy aspirant Samadlak.

Akcja policjantów potrwa do końca tygodnia. W następnych dniach mundurowi skupią się na bezpieczeństwie pieszych oraz rowerzystów, a także trzeźwości kierujących.
Szymon Samadlak 1
Szymon Samadlak 2

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 12:40 Radni województwa opolskiego dyskutują dziś o finansach regionu. Odznaczyli też dwie instytucje Trwa 46. sesja sejmiku województwa opolskiego. Wśród tematów między innymi analiza regionalnego rynku pracy w pierwszym półroczu oraz udzielenie pomocy… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 "Ryby głosu nie mają, a rzeki to nie śmietnik". Opolscy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z apelem do rządz… Zakaz wylewania nieczystości do rzek, wdrożenie stałego monitorowania jakości wód i pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczenia Odry… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 Koniec remontu na A4. Dzisiaj ruch wrócił na stałe ścieżki We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-27, godz. 09:42 Szansa dla Jeziora Turawskiego? Jest nowa metoda oczyszczania wody, wyniki są optymistyczne - Mamy pierwsze wyniki badań, które wskazują, że w ramach naszego programu udało się poprawić jakość wody w zbiorniku turawskim - powiedział dziś (27.09)… » więcej 2022-09-27, godz. 09:19 Trzy dni bez egzaminów w opolskim WORD. Nie chodzi o protest, egzaminatorzy mają obowiązkowe szkolenia Nie będzie egzaminów teoretycznych ani praktycznych od jutra (28.09) do piątku (30.09) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dotyczy to zarówno Opola, jak… » więcej 2022-09-27, godz. 08:31 Wiózł dzieci, choć stracił prawo jazdy za kierowanie "na podwójnym gazie". Efekty kontroli WITD Kierowcę bez uprawnień zatrzymali inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy tym razem wzięli… » więcej 2022-09-27, godz. 08:00 Pod koniec przyszłego roku namysłowski kryty basen znów będzie otwarty. Obok obiektu powstanie również tężnia Wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwany remont namysłowskiego krytego basenu. Władze miasta właśnie podpisały umowę z wykonawcą prac. » więcej 2022-09-26, godz. 20:45 "Dom zaczyna tętnić życiem". Pierwsze rodziny uchodźców "zacumowały" w przystani św. Benedykta w Długomiłowic… Zakończył się remont byłego klasztoru w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Schronienie znalazły tam pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy… » więcej 2022-09-26, godz. 20:30 W Namysłowie pracują nad własnym programem dla rodzin. Rozwiązanie pozwoli kupować taniej i pomoże upowszechniać… Namysłów pracuje nad własnym programem dla rodzin. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będą one mogły korzystać z dodatkowych przywilejów i zniżek od… » więcej 2022-09-26, godz. 18:45 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie: "To były kompleksowe wystąpienia" - To były kompleksowe wystąpienia, mówiące o tym, że Polska swoją siłę pokazała na arenie międzynarodowej. Ta siła się nie podoba, a my jednak musimy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »