Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-18, 16:45 Autor: Witold Wośtak

Weekend z tatuażami w DomExpo. Konwencja dla znawców tematu i laików rozpoczynających przygodę z "dziarami" [ZDJĘCIA]

Tattoo Expo Opole [fot.Kasia Nowak]
Tattoo Expo Opole [fot.Kasia Nowak]
Tattoo Expo Opole [fot.Kasia Nowak]
Tattoo Expo Opole [fot.Kasia Nowak]
210 tatuażystów przyjechało na ten weekend do Opola w ramach Tattoo Expo Opole 2022.
Wczoraj (17.09) i dzisiaj w DomExpo było wiele atrakcji i wielu gości - mniej i bardziej znających świat tatuażu. Chętni mogli zrobić sobie nowe rysunki na skórze, wiele osób dowiadywało się kluczowych informacji, a część odwiedziła imprezę ze zwykłej ciekawości.

Organizator Michał Przybyła mówi, jakich gości jest najwięcej. - Większość ludzi tutaj na pewno zna branżę, ma pojęcie i przyjeżdża po tatuaż do konkretnych artystów. Z pewnością są też osoby bez tatuaży i przyszli na konwencję, aby znaleźć styl odpowiedni dla siebie. Wiadomo, że na żywo wszystko wygląda lepiej. Można skonsultować się i zapytać, artysta może doradzić, jaki wybrać motyw odpowiedni do anatomii ciała.

Dawid, jeden z artystów tatuażu, opowiada, jakie wzory przeważają w jego pracy.

- Ogólnie rzecz biorąc, to jest pół na pół. Przychodzą ludzie, którzy mają zwyczajną chęć ozdabiania swojego ciała – idą i oddają swoją skórę jako płótno. Są też tacy, dla których symbolika jest bardzo istotna i nie wyobrażają sobie tatuażu bez znaczenia. Zawsze warto podać konkretne informacje podstawowe, bo każdy artysta ma swój tok działania.

Dodajmy, że to była czwarta edycja Tatoo Expo Opole.
Michał Przybyła
Dawid

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 12:40 Radni województwa opolskiego dyskutują dziś o finansach regionu. Odznaczyli też dwie instytucje Trwa 46. sesja sejmiku województwa opolskiego. Wśród tematów między innymi analiza regionalnego rynku pracy w pierwszym półroczu oraz udzielenie pomocy… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 "Ryby głosu nie mają, a rzeki to nie śmietnik". Opolscy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z apelem do rządz… Zakaz wylewania nieczystości do rzek, wdrożenie stałego monitorowania jakości wód i pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczenia Odry… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 Koniec remontu na A4. Dzisiaj ruch wrócił na stałe ścieżki Przywrócono stałą organizację ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim. Tym samym zakończył się oficjalnie… » więcej 2022-09-27, godz. 09:42 Szansa dla Jeziora Turawskiego? Jest nowa metoda oczyszczania wody, wyniki są optymistyczne - Mamy pierwsze wyniki badań, które wskazują, że w ramach naszego programu udało się poprawić jakość wody w zbiorniku turawskim - powiedział dziś (27.09)… » więcej 2022-09-27, godz. 09:19 Trzy dni bez egzaminów w opolskim WORD. Nie chodzi o protest, egzaminatorzy mają obowiązkowe szkolenia Nie będzie egzaminów teoretycznych ani praktycznych od jutra (28.09) do piątku (30.09) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dotyczy to zarówno Opola, jak… » więcej 2022-09-27, godz. 08:31 Wiózł dzieci, choć stracił prawo jazdy za kierowanie "na podwójnym gazie". Efekty kontroli WITD Kierowcę bez uprawnień zatrzymali inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy tym razem wzięli… » więcej 2022-09-27, godz. 08:00 Pod koniec przyszłego roku namysłowski kryty basen znów będzie otwarty. Obok obiektu powstanie również tężnia Wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwany remont namysłowskiego krytego basenu. Władze miasta właśnie podpisały umowę z wykonawcą prac. » więcej 2022-09-26, godz. 20:45 "Dom zaczyna tętnić życiem". Pierwsze rodziny uchodźców "zacumowały" w przystani św. Benedykta w Długomiłowic… Zakończył się remont byłego klasztoru w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Schronienie znalazły tam pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy… » więcej 2022-09-26, godz. 20:30 W Namysłowie pracują nad własnym programem dla rodzin. Rozwiązanie pozwoli kupować taniej i pomoże upowszechniać… Namysłów pracuje nad własnym programem dla rodzin. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będą one mogły korzystać z dodatkowych przywilejów i zniżek od… » więcej 2022-09-26, godz. 18:45 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie: "To były kompleksowe wystąpienia" - To były kompleksowe wystąpienia, mówiące o tym, że Polska swoją siłę pokazała na arenie międzynarodowej. Ta siła się nie podoba, a my jednak musimy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »