Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-19, 18:46 Autor: Agnieszka Stefaniak

Burze i ulewy przechodzą przez region. Opolskie w zasięgu gwałtownych wyładowań atmosferycznych [ZDJĘCIA, FILMY]

Nawałnica w Opolu. Film i zdjęcie: Kamil Żydek
Burze z intensywnymi opadami dotarły nad Opolszczyznę. O ścianach deszczu informują nas słuchacze m.in. z Opola i okolic oraz Kędzierzyna-Koźla. Przed strażakami pracowity wieczór.
Od godziny 18:00 ruszyła lawina zgłoszeń do opolskich strażaków. W samym Opolu odnotowano w ciągu kilkudziesięciu minut około 100 zgłoszeń. Głównie dotyczą one powalonych drzew i połamanych gałęzi. Nie ma informacji o poszkodowanych osobach. Zalane są także drogi z powodu przepełnionych studzienek kanalizacyjnych. Druhowie z Opola interweniują już m.in. przy ulicy Armii Krajowej i Sienkiewicza.

- Na osiedlu AK, przy ul. Bytnara Rudego przewróciło się duże drzewo, niszcząc jedną z konstrukcji na placu zabaw. Gałęzie zahaczyły też o balkon pobliskiego bloku - informuje słuchaczka Radia Opole.

AKTUALIZACJA:
Do godziny 19:30 strażacy odnotowali 252 zgłoszenia. Najwięcej, bo ponad 100 dotyczy Opola i powiatu opolskiego. Teraz działania prowadzone są również w powiecie kluczborskim oraz kędzierzyńsko-kozielskim. Dotyczą głównie zalanych piwnic i połamanych drzew. Co ważne nikt do tej pory nie ucierpiał.

O szczegółach mówi młodszy kapitan Elżbieta Zalewska ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu:

- Głównie dotyczą zalanych dróg, zalanych posesji. Mamy też zgłoszenia o powalonych drzewach, zerwanych liniach energetycznych, a także o uszkodzonych pojazdach przez połamane drzewa. Mamy też informację o zerwanych gałęziach, które blokują przejazd, a także o drzewach leżących na drogach. Nie mamy informacji, aby jakakolwiek osoba została poszkodowana przy tych zdarzeniach.

Jak dodają strażacy sytuacja jest dynamiczna i co chwilę otrzymują nowe zgłoszenia od mieszkańców.

Przypomnijmy, że do godziny 4 w nocy obowiązuje ostrzeżenie 2. stopnia dla wszystkich powiatów naszego województwa. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h, punktowo możliwe do 110 km/h. Miejscami grad.
Burze i ulewy przechodzą przez region
Burze i ulewy przechodzą przez region
Elżbieta Zalewska

Wiadomości z regionu

2022-10-04, godz. 15:41 Obywatele Ukrainy mieszkający u nas mogą liczyć na tabletki jodku potasu Uchodźcy z Ukrainy, którzy zamieszkują w naszym regionie również, w razie konieczności, otrzymają tabletki jodku potasu. Dostaną je w taki sam sposób… » więcej 2022-10-04, godz. 15:12 Na powitanie radość "stacjonarna", ale zima będzie hybrydowa. Nowy rok akademicki na UO [ZDJĘCIA] Oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Naukę rozpoczęło tam blisko 10 tysięcy studentów, z czego 3,5 tysiąca to ci z… » więcej 2022-10-04, godz. 14:36 Sprzęt medyczny zostaje w regionie, CWK "wraca" do miasta. To finał szpitala tymczasowego w Opolu [ZDJĘCIA] 21,5 miliona złotych - taka jest wartość sprzętu, który był użytkowany w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu. Teraz ma służyć innym pacjentom. Ruszyło… » więcej 2022-10-04, godz. 13:15 Dodatkowe pieniądze dla trzech szpitali w regionie. Warunków otrzymania wsparcia było kilka ZOZ Oleśnie, Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich oraz Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach - do tych trzech szpitali trafią pieniądze z dodatkowej… » więcej 2022-10-04, godz. 12:15 MZK w Opolu kupuje kolejne elektryczne autobusy. Na których liniach będą kursowały? Kolejne elektryczne autobusy dla Opola. Miejski Zakład Komunikacyjny rozstrzygnął właśnie przetarg na dostarczenie 8 nowych pojazdów. Najlepszą ofertę… » więcej 2022-10-04, godz. 12:00 Kurs pod prąd A4! "Kierująca tłumaczyła, że chciała zaoszczędzić czas" [FILM] 20 kilometrów pod prąd przejechała autostradą A4 43-letnia mieszkanka Dolnego Śląska. Została zatrzymana pod Opolem. Jak przekazała policjantom - przegapiła… » więcej 2022-10-04, godz. 11:41 Wymuszenie rozbójnicze w Nysie. Sprawca zatrzymany po kilku godzinach [FILM] W Nysie sprawca zmusił starszego mężczyznę do wydania pieniędzy oraz zawarcia umowy abonamentowej na dwa telefony. » więcej 2022-10-04, godz. 11:24 Kolizja dwóch samochodów osobowych przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło przed południem na ul. Katowickiej w Opolu. Droga jest już przejezdna. » więcej 2022-10-04, godz. 11:00 Opole: kolejarze ponownie zamkną przejazd pod wiaduktem na Krapkowickiej W Opolu szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców. Od przyszłego wtorku (11.10) ponownie zamknięta zostanie ulica Krapkowicka na Zaodrzu. Kolejarze powracają… » więcej 2022-10-04, godz. 10:15 Uniwersytet Opolski inauguruje nowy rok akademicki. Wśród wyzwań ryzyko nauki zdalnej i spodziewane wysokie koszty … - Bardzo byśmy sobie życzyli, żeby nauczanie zdalne nie było potrzebne - przyznał w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' dr hab. inż Rafał Matwiejczuk, prorektor… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »