Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-17, 20:00 Autor: Maciej Marciński

Wysokie loty reporterów Radia Opole. Dziś na jubileuszowej trasie odwiedziliśmy Komprachcice [ZDJĘCIA, FILM]

Moc podniebnych atrakcji w gminie Komprachcice
Trwa nasza wakacyjna akcja "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Nasze plenerowe studio zaparkowało dzisiaj na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi w gminie Komprachcice. Wspólnie z dziennikarzami Nowej Trybuny Opolskiej prezentowaliśmy walory tej części powiatu opolskiego. Ale w wyjątkowych okolicznościach - z powietrza, a dokładniej z pokładu szybowca. Emocji nie brakowało.
- Nawet nie wiedziałam, że do szybowca się spadochron zakłada - powiedziała nasza reporterka Katarzyna Zawadzka, która miała okazję oglądać świat z góry z szybowca. - W powietrzu jest fenomenalnie, są piękne widoki, zapiera dech w piersiach. Było przepięknie. Aż nagle 600-700 metrów nad ziemią nastąpiły powietrzne akrobacje! - mówiła pełna emocji. Pilotem szybowca był Zbigniew Kunas.

W Polskiej Nowej Wsi swoją filię ma też od kilku lat Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które odwiedziliśmy. Kierownik stacji Mateusz Rak opowiadał o pracy ratowników medycznych latających śmigłowcem tego pogotowia.

- Czasem lądujemy w trudno dostępnych miejscach i nasi doświadczeni piloci lądują w miejscach, gdzie zwykły obserwator, patrząc na to, może łapać się za głowę. Lądujemy w takich miejscach, żeby jak najszybciej dotrzeć do potrzebujących. Robimy to zawsze w granicach bezpieczeństwa. W tej pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo - podkreśla.

Jutro (19.08) ciąg dalszy naszej jubileuszowej trasy. Odwiedzimy Wołczyn.
Posłuchaj relacji Krzysztofa Dobrowolskiego

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 Szajka Gruzinów, trudniących się włamaniami do aut rozbita. Sprawa jest rozwojowa Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 3 obywatelom Gruzji, którzy zostali zatrzymani w Opolu pod zarzutem kradzieży z włamaniem. To dwaj 26-latkowie i 27-l… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 W Grodkowie powraca problem smogu. Na razie jednak sytuacja wygląda podobnie jak w poprzednich latach Wraz z ochłodzeniem powrócił problem smogu w gminie Grodków. Tamtejsza straż miejska przeprowadziła już pierwsze w tym sezonie kontrole. » więcej 2022-10-07, godz. 09:18 Przejazd ul. Powstańców Śląskich w Opolu już otwarty Zgodnie z zapowiedzią przejazd pod wiaduktem na ulicy Powstańców Śląskich w Opolu został otwarty dla pieszych i samochodów. Co oznacza, z ulic na Pasiece… » więcej 2022-10-06, godz. 20:30 W Brzegu na razie bez smogowego problemu. W poprzednich sezonach mieszkańcy zgłaszali możliwych trucicieli W Brzegu na razie nie ma większych problemów z jakością powietrza. Tamtejsza straż miejska nie odnotowuje też zgłoszeń o możliwym spalaniu w piecach niedozwolonych… » więcej 2022-10-06, godz. 20:00 Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie" Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców… » więcej 2022-10-06, godz. 19:00 Jest wyrok ws. śmiertelnego pobicia w Nysie. Rodzina zrozpaczona [ZDJĘCIA, FILM] - To jest hańba, a nie wyrok - tak rozstrzygnięcie sądu ws. skatowanego na śmierć Macieja z Nysy skomentowała jego babcia. » więcej 2022-10-06, godz. 18:15 Brzescy radni zastanawiają się, kto płaci za reklamy profilu burmistrza w mediach społecznościowych. "Ani złotówka… Część brzeskich radnych zastanawia aktywność burmistrza w mediach społecznościowych. Samorządowcy pytają między innymi o to, kto płaci za promowanie… » więcej 2022-10-06, godz. 18:00 Zmiany na "krajówkach" w regionie. Inaczej pojedziemy na DK45 koło Praszki i Reńskiej Wsi Zmiany w organizacji ruchu na drogach regionu zapowiada opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Od najbliższego poniedziałku (10.10)… » więcej 2022-10-06, godz. 17:15 30 arów tylko dla czworonogów. Krapkowice mają psi park Krapkowice również mają psi park. Ulokowano go przy ul. Karola Miarki, w pobliżu autostrady A4. Na ogrodzonym, 30-arowym terenie powstała specjalna infrastruktura:… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »