Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-16, 16:35 Autor: Monika Matuszkiewicz

Katarzyna Woźnicka nagrywa w Studiu M im. SBB Radia Opole. To nasza nagroda dla laureatki PIOSENKOBRANIA

Katarzyna Woźnicka w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
Katarzyna Woźnicka w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
Choć ma dopiero 14 lat, to jej głos zachwycił jury tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE. Katarzyna Woźnicka z Kłodzka w ramach festiwalowej nagrody ufundowanej przez Radio Opole, wkroczyła do Studia M im. SBB naszej rozgłośni. Nagrywa tu 7 piosenek, które trafią na jej debiutancką płytę. Wśród nich są covery m.in. "The Power of Love", czy "Jaka róża taki cierń".
- Zdecydowałam się na covery, bo lubię tę formę, ale nie chcę też przesadzić. Pokaże w tych utworach cząstkę siebie, ale zachowując oryginał. Dla mnie nagranie w takim studiu to naprawdę jest coś - mówi Katarzyna Woźnicka, laureatka tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2022.

- Jest super, jest świetna akustyka i realizacja. Generalnie pierwszy raz nagrywam aż w tak dużym studiu. To jest świetne doświadczenie. Mega miło mi się tutaj pracuje i bardzo cieszę się, że udało mi się wygrać właśnie taką nagrodę. To jest niesamowite, bo zawsze chciałam coś nagrać w profesjonalnym studiu.

- Dla nas to jest ogromna radość, że córka może tu być i nagrać swoją płytę. Cieszymy się, że jej nauka i talent zostały zauważone - dodaje Małgorzata Szajnik, mama wokalistki.

- Ta cała otoczka, która tutaj jest, to wszystko, co tutaj dodatkowo się dzieje, jest dla nas wielkim zaskoczeniem i przyjemnością. Czekamy na płytę, choć nie myśleliśmy, że to będzie tak szybko, ale jak się samo pojawiło, to jesteśmy szczęśliwi i czekamy.

Płyta młodej wokalistki ma się ukazać jeszcze w tym roku. Dodajmy, że podczas tegorocznego festiwalu wystąpiło 44 artystów, którzy wyłonieni zostali spośród blisko 300 kandydatów z całego kraju. Katarzyna Woźnicka otrzymała nagrodę specjalną za warunki głosowe.
Katarzyna Woźnicka
Małgorzata Szajnik

Wiadomości z regionu

2022-09-24, godz. 19:58 Są pieniądze na podwyżki dla pracowników i projekt. Ministerialne wsparcie dla Politechniki Opolskiej Dwa czeki, opiewające na niemal milion złotych każdy, przekazał Politechnice Opolskiej minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek. » więcej 2022-09-24, godz. 18:54 3 miliony złotych z resortu nauki dla UO. Minister Przemysław Czarnek zapowiada wsparcie prac archeologicznych w Katedrze… 3 miliony złotych na dalsze prace archeologiczne w Katedrze Opolskiej otrzyma prawdopodobnie Uniwersytet Opolski. Zapowiedział to prof. Przemysław Czarnek… » więcej 2022-09-24, godz. 18:05 Od wtorku wraca stała organizacja ruchu na A4. To finał pełnego remontu trasy We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-24, godz. 18:00 Tragiczny finał poszukiwań zaginionej osoby w Praszce Od piątku praszkowska policja i straż pożarna poszukiwały 73-letneigo mieszkańca miejscowości. Zaginięcie mężczyzny zgłosił jego pasierb. » więcej 2022-09-24, godz. 16:00 Rycerskie prezentacje w centrum Opola. Spotkanie ze średniowieczem Wehikułem czasu do średniowiecza można cofnąć się podczas Festiwalu Piastowskiego przed Zamkiem Górnym w Opolu. » więcej 2022-09-24, godz. 15:16 Chętnych nie brakowało. Plenerowa ścieżka profilaktyczna akcji "Dzień serca" w Opolu [ZDJĘCIA] Dużym zainteresowaniem cieszył się 'Dzień serca' w Opolu. Na placu Kopernika można było skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji oraz warsztatów zdrowego… » więcej 2022-09-24, godz. 15:15 Wczoraj absolwent, dziś już kapral rezerwy. Promocje w 10. BLog [FILM, ZDJĘCIA] 22 studentów z całej Polski przyjęło promocje na stopień kaprala rezerwy w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Absolwenci Legii Akademickiej najpierw musieli… » więcej 2022-09-24, godz. 14:06 To egzamin, który może zadecydować o całym życiu zawodowym. Absolwenci prawa zdają na aplikacje 19 mieszkańców województwa podeszło do corocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Tu do wyboru jest aplikacja, adwokacka, radcowska, notarialna… » więcej 2022-09-24, godz. 14:00 Pijany kierowca rajd osobówką zakończył tuż przed murem, wcześniej zniszczył ogrodzenie Do zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy doszło w piątkowy wieczór w Ozimku, przy ul. Wyzwolenia. Jak przekazał nam dyżurny Komendy Miejskiej Policji w… » więcej 2022-09-24, godz. 13:16 "Budowlańcy" udzielają rad. W Oleśnie, Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu można skorzystać z bezpłatnych… Trzy punkty konsultacyjne działają dzisiaj (24.09) w ramach drugiej edycji Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa. Jeszcze do 16:00 można skorzystać z bezpłatnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »