Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-01, 14:40 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: przychodnia przy ul. Witosa już działa. Pacjenci mogą zgłaszać się do lekarzy [ZDJĘCIA, FILM]

Opole: przychodnia przy ul. Witosa już działa. Pacjenci mogą już się zgłaszać do lekarzy [fot. Mateusz Łapot]
Mieszkańcy Opola mogą już korzystać z nowej przychodni przy ulicy Witosa. Placówka dziś (01.08) rozpoczęła działalność. Na miejscu przyjmują lekarze medycyny rodzinnej oraz pediatrzy. Obecnie jest ich trzech. Stworzone zostały również trzy gabinety dla osób dorosłych i dwa dla dzieci. Na ten moment zapisanych jest tam ponad 200 osób. Docelowo placówka jest w stanie przyjąć 12,5 tysiąca pacjentów.
- Bardzo się cieszymy, że mieszkańcy Malinki nie muszą się już martwić o opiekę zdrowotną i dostęp do lekarzy POZ. Mają wszystko na miejscu - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Otwieramy nowy punkt Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla mieszkańców i bardzo zachęcamy do zapisywania się. Udało się zapewnić opiekę lekarską, co jest bardzo ważne. Przestrzeń została odremontowana w taki sposób, że jest bardzo przyjazna dla całych rodzin. Wierzę, że ten punkt będzie takim miejscem, które będzie odwiedzane przede wszystkim tylko po to, aby się upewnić, że jest się zdrowym. Mam nadzieję, że będzie on służył mieszkańcom.

- Widzimy, że ta przychodnia była potrzebna, bo już w trakcie dyżurów przed jej otwarciem ludzie przychodzili i pytali. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pozyskać nową kadrę i możemy już leczyć - dodaje Tomasz Halski, prezes "Centrum Zdrowia" w Opolu.

- Jesteśmy na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i co jest dla nas niezwykle ważne, ta palcówka Podstawowej Opieki Zdrowotnej ma podpisaną umowę ze szpitalem na wszystkie badania diagnostyczne i obrazowe. To oznacza, że pacjent nie musi już teraz jeździć po Opolu i szukać miejsca, ale ma to wszystko na miejscu. Będzie szybko i dobrze zaoptowany.

W przychodni jest także gabinet zabiegowy, w którym można wykonać badania diagnostyczne, na przykład EKG.

- Będziemy też tutaj szczepić, czyli iniekcje domięśniowe, dożylnie, a także usuwać szwy i zakładać opatrunki. Także wszystkie takie podstawowe zabiegi na zlecenie lekarza będą wykonywane - wyjaśnia Iwona Hebda, pielęgniarka.

Dodajmy, że przychodnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 18:00. Korzystać z niej mogą również pacjenci, którzy są zapisani do innej przychodni miejskiej.
Arkadiusz Wiśniewski
Tomasz Halski
Iwona Hebda

Wiadomości z regionu

2022-08-09, godz. 15:00 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wraca w tradycyjnej formule. Każdy może dołączyć Za kilka dni pątnicy z całego regionu wyruszą na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń pielgrzymka wraca… » więcej 2022-08-09, godz. 12:25 Strajk egzaminatorów WORD w regionie. Bez egzaminów praktycznych w Kędzierzynie-Koźlu. W Nysie oraz Opolu mocne ograniczenia… Zgodnie z prognozami opolscy egzaminatorzy WORD przystąpili do protestu. Jest decyzja szefostwa ośrodka dotycząca odwołania egzaminów praktycznych. » więcej 2022-08-09, godz. 10:46 15 tysięcy złotych kary za "alkoholowy" kurs rowerem Mandaty na sumę 15 000 złotych - to taka kara, jaka spotkała dwójkę rowerzystów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Para była nietrzeźwa a także nie… » więcej 2022-08-09, godz. 10:28 "Nigdy wcześniej polska armia nie zamawiała takiej ilości sprzętu". Gość Radia Opole o zakupach MON w Korei Poł… - To sprzęt dobrej klasy i w bardzo dużej ilości, co wiąże się też z pewnymi problemami - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole politolog Uniwersytetu… » więcej 2022-08-09, godz. 10:24 Pirat drogowy w rękach policji. Młody kierowca pędził w terenie zabudowanym 115 km/h Z prędkością 115 kilometrów na godzinę pędził przez teren zabudowany młody mieszkaniec powiatu nyskiego. Przez 3 najbliższe miesiące nie siądzie za… » więcej 2022-08-09, godz. 08:00 Gmina Głogówek modernizuje kolejną placówkę oświatową Gmina Głogówek zmodernizuje i wybuduje obiekty sportowe przy Szkole Podstawowej w Racławicach Śląskich. Na ten cel samorząd pozyskał 2 mln złotych z Funduszu… » więcej 2022-08-09, godz. 08:00 Nieostrożność osób dorosłych. To główna przyczyna pożarów upraw rolnych w naszym regionie Rośnie liczba pożarów upraw rolnych. Od początku roku strażacy do gaszenia zboża na pniu, łąk czy ściernisk wyjeżdżali już 173 razy, z czego 121 tylko… » więcej 2022-08-08, godz. 20:40 Opole: rekrutacja do szkół średnich, w rezerwie blisko 160 miejsc Absolwenci podstawówek nadal szukają miejsc w szkołach średnich w Opolu. Po przeprowadzonym procesie rekrutacji okazuje się, że w rezerwie zostało blisko… » więcej 2022-08-08, godz. 20:00 "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Odwiedzamy gminę Cisek Gmina Cisek kolejnym miastem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. » więcej 2022-08-08, godz. 19:40 Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety znalezionej na Górze św. Anny. Zmarła to zaginiona mieszkanka Krapk… Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety, której ciało znaleziono w piątek (05.08) na Górze św. Anny. Przypomnijmy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »