Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-29, 17:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Poseł Janusz Kowalski chce sprawdzić, czy na UO jest propagowana ideologia LGBT

Uniwersytet Opolski [fot. M.Matuszkiewicz]
Uniwersytet Opolski [fot. M.Matuszkiewicz]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski chce dowiedzieć się, czy Uniwersytet Opolski finansuje ideologię LGBT. W tej sprawie wysłał pismo do rektora uczelni prof. Marka Masnyka. Według informacji pozyskanych przez posła Kowalskiego, na UO ma być zatrudniony pełnomocnik ds. równego traktowania. Parlamentarzysta chce ustalić źródła finansowania tej osoby oraz jakie korzyści wynikają z jej pracy.
- Skierowałem do rektora pismo w sprawie jego pracownika, który dziś zajmuje się ideologią LGBT, wpisując się tym samym w fałszywą narrację o Rzeczpospolitej, że prawa mniejszości seksualnych są łamane. To jest obrzydliwe kłamstwo. Nic takiego nie ma miejsca - mówi Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

- Finansowanie z naszych podatków takich stanowisk pracy na Uniwersytecie Opolskim oraz na każdej innej uczelni, które zajmują się szerzeniem nieprawd, kłamstw, promocją bardzo groźnej ideologii gender, LGBT, która podważa tradycyjny model rodziny, jest czymś w mojej ocenie wysoce niestosownym. Uczelnia Uniwersytet Opolski powinna zajmować się sprawami naukowymi, a nie ideologicznymi.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy władze uczelni. Jak przekazał nam rzecznik prasowy UO Maciej Kochański: "rektor przyjął do wiadomości pismo pana posła Janusza Kowalskiego i nie będzie w żaden sposób prowadził dyskursu w tej sprawie".

Dodajmy, że poseł złożył również interpelację do ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka. Zawarł w niej między innymi pytanie o liczbę osób zatrudnionych na stanowiskach ds. równego traktowania na polskich uczelniach publicznych i prywatnych. Interesuje go też, czy te stanowiska są finansowane ze środków publicznych przekazywanych uczelniom wyższym.
Janusz Kowalski

Wiadomości z regionu

2022-08-07, godz. 19:00 Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości przekonują, że wolontariuszem może być każdy. Wystarczy chcieć pomaga… Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości ruszyły z nową akcją zachęcającą do zaangażowania się w ogólnopolskie projekty społeczne stowarzyszenia Wiosna… » więcej 2022-08-07, godz. 18:44 Przepłynęli kajakami 750 kilometrów z Krapkowic do Świnoujścia. Kajakarze podsumowali wyprawę - W pamięci pozostaną niesamowite wspomnienia z trasy o pięknych miejscach i wspaniałych ludziach spotkanych w drodze - tak kajakarze Jacek Jadam i Piotr Jendrusch… » więcej 2022-08-07, godz. 17:26 Jeszcze do wieczora na opolskim rynku zobaczymy pokazy akrobatów i sztukmistrzów Jeszcze do wieczora na opolskim rynku można spotkać cyrkowców, akrobatów i sztukmistrzów. W stolicy regionu trwa IV Festiwal Zdarzeń Artystycznych 'Open… » więcej 2022-08-07, godz. 16:00 Jesienią poznamy wyniki prac badawczych prowadzonych w pałacu w Rozkochowie Po tym, jak barokowy pałac w Rozkochowie 1,5 roku temu zmienił właściciela, w obiekcie cały czas prowadzone są prace badawcze. Te mają dać odpowiedź m.in… » więcej 2022-08-07, godz. 16:00 Szkoła podstawowa w Straduni w gminie Walce przechodzi kompleksową modernizację Trwa gruntowny remont szkoły podstawowej w Straduni, w gminie Walce. Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek 1 września budynek stanie się bardziej ekologiczny i tańszy… » więcej 2022-08-07, godz. 13:31 Na rowerze z Krapkowic do przylądka Rozewie w 36 godzin. Damian Łazarski ruszył w rajd charytatywny Damian Łazarski z Krapkowic wyruszył w kolejny charytatywny rajd rowerowy. Tym razem pod hasłem 'Zdrowymi nogami po zdrowie w nogach dla Martyny Koteluk'. Do… » więcej 2022-08-07, godz. 10:57 Skanowanie, inwentaryzacja i remont. Wraz z nowym tygodniem rusza renowacja zabytkowych murów obronnych w Głogówku O tej miejskiej inwestycji i realizacji innych ważnych dla gminy Głogówek projektów w rozmowie 'W cztery oczy' mówił burmistrz Piotr Bujak. » więcej 2022-08-07, godz. 08:41 Bezkolizyjnie, bezpiecznie i komfortowo. Niebawem do użytku zostanie oddana kładka dla pieszych i rowerzystów w Tur… Kładka nad Małą Panwią w Turawie praktycznie gotowa. Pozostały tylko formalności związane z odbiorami budowlanymi. Władze powiatu opolskiego, który realizuje… » więcej 2022-08-06, godz. 20:10 Prudnik: Wiejski Dom Kultury w Mieszkowicach i przedszkole do remontu Prudnik wyremontuje Wiejski Dom Kultury w Mieszkowicach i znajdujące się w tym samym budynku miejscowe przedszkole, z którego korzystają najmłodsi mieszkańcy… » więcej 2022-08-06, godz. 19:00 Więcej policyjnych patroli pojawi się w gminie Jemielnica. Podpisano porozumienie W gminie Jemielnica będzie więcej patroli policyjnych. Na ten cel samorząd przeznaczył 5 tysięcy złotych. Władze gminy podpisały z komendantem powiatowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »