Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-29, 20:45 Autor: Jakub Biel

Aktywni seniorzy, bractwo strzeleckie i Beethoven, czyli gościliśmy w Głogówku. Akcja Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA, FILM]

Gmina Głogówek - "70 gmin na 70-lecie Radia Opole"
Kolejnym przystankiem na trasie naszej wakacyjnej podróży po miejscowościach całej Opolszczyzny był Głogówek. To właśnie tam zawitało dziś (29.06) plenerowe studio Radia Opole, które nadaje specjalny program z okazji 70. urodzin Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej.
Porozmawialiśmy z Katarzyną Migus o aktywności seniorów z Głogówka, którzy "Jesień życia" spędzają w wyjątkowo aktywny sposób.

Poznaliśmy Jacka Nalepę, przedstawiciela Bractwa Strzeleckiego w Głogówku, które oprócz asysty przy najważniejszych świętach państwowych i kościelnych zajmuje się… edukacją.

Burmistrz miasta Piotr Bujak opowiedział nam o planowanym rozwoju gminy i tym, że urząd oprócz celów inwestycyjnych, realizuje także inicjatywy, które powodują, że w gminie żyje się po prostu przyjemnie.

Jan Kokurowski opowiedział nam o działalności Grupy Odnowy Wsi Mochów, w której jak dobrze się rozejrzymy znajdziemy pozostałości archeologiczne z przed milionów lat.

Gmina Głogówek dumna jest z tego, że swego czasu przebywał w niej Ludwik van Beethoven, a jego obecność kultywowana jest do dziś poprzez organizację muzycznego festiwalu jego imienia.

Wiadomości z regionu

2022-08-18, godz. 19:00 Policja poszukuje 40-letniego Tomasza Browarskiego. Sąd wydał za nim list gończy Policjanci z Lewina Brzeskiego ścigają Tomasza Browarskiego. Sąd Rejonowy w Nysie wydał za 40-letnim mężczyzną list gończy. » więcej 2022-08-18, godz. 17:30 Coraz bliżej do otwarcia pierwszego w regionie Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Powstanie on w Komprachcica… Jeszcze w tym roku w Komprachcicach zacznie działać pierwsze w regionie Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prace budowlane dobiegają końca i jeśli wszystko… » więcej 2022-08-18, godz. 16:50 "Złote algi" w Odrze. Badania potwierdziły obecność tych mikroorganizmów w próbkach wody W Odrze wykryto złote algi - to właśnie ich zakwit mógł doprowadzić do śniecią ryb. Obecność tych mikroorganizmów w próbkach wody z Odry potwierdził… » więcej 2022-08-18, godz. 16:12 Polscy strażacy zakończyli misję na południu Francji. Między innymi opolscy mundurowi pomagali gasić wielki pożar… Dwóch opolskich strażaków pomagało od soboty (13.08) gasić pożar niemal tysiąca hektarów lasu w okolicy francuskiego Bordeaux. » więcej 2022-08-18, godz. 16:01 Można już składać wnioski o dodatek węglowy. Zainteresowanie jest duże Można już składać wnioski o przyznanie dodatku węglowego. To trzy tysiące złotych na jedno gospodarstwo domowe - dom lub mieszkanie, którego głównym… » więcej 2022-08-18, godz. 15:57 Branżowe języki obce w opolskich szkołach? Nowa Lewica proponuje taki projekt urzędowi marszałkowskiemu Naukę branżowych języków obcych dla uczniów proponuje Nowa Lewica na Opolszczyźnie. Dzisiaj (18.08) działacze partii zaproponowali to Zarządowi Województwa… » więcej 2022-08-18, godz. 13:08 Ukradł samochód wart ponad 40 tysięcy złotych i sprzedał go na złomie. Recydywiście grozi kilkuletni pobyt za k… Jeden dzień wystarczył brzeskim policjantom do odnalezienia skradzionego samochodu osobowego. » więcej 2022-08-18, godz. 12:42 "Są opóźnienia, ale termin wydaje się niezagrożony". Raport z budowy remizy strażackiej w Pludrach Trwa budowa remizy strażackiej w Pludrach obok Dobrodzienia. Prace rozpoczęły się pod koniec kwietnia. Nie obeszło się bez opóźnień, ale widać już stalowy… » więcej 2022-08-18, godz. 11:17 Policjant uratował psa z rozgrzanego samochodu w Mosznej. Właścicielka może odpowiadać za znęcanie się nad zwie… Za znęcanie się nad zwierzęciem może odpowiadać właścicielka samochodu, która zostawiła psa w pojeździe podczas upału. » więcej 2022-08-18, godz. 10:30 Rtęć na Odrze w Kanale Gliwickim i Kędzierzyńskim na Śląsku nie jest przyczyną śnięcia ryb. Nie przekracza też… Podwyższone wyniki rtęci na Odrze, które wystąpiły w Kanale Gliwickim oraz Kędzierzyńskim na Śląsku nie są przyczyną śnięcia ryb. Taką informację… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »