Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-10, 21:00 Autor: Mariusz Chałupnik

To ostatni przystanek naszej jubileuszowej trasy w tym tygodniu. Dzisiaj byliśmy w Chrząstowicach [ZDJĘCIA, FILM]

To ostatni przystanek naszej jubileuszowej trasy w tym tygodniu. Dzisiaj byliśmy w Chrząstowicach [ZDJĘCIA, FILM]
Chrząstowice to siódma gmina, którą odwiedziliśmy w ramach jubileuszowej trasy "70 gmin na 70-lecie Radia Opole". Odwiedziliśmy seniorów, klub badmintona, a także poznaliśmy ciekawostki związane z historią gminy.
Jednym z miejsc, które odróżnia Chrząstowice od pozostałych gmin jest Regionalna Izba Śląska imienia Konrada Mientusa w Dańcu.

- W niej możemy poczuć, jak żyło się w XIX wieku i na początku XX wieku - mówi Agnieszka Król, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Chrząstowicach. - To eksponaty, które prezentują naszych przodków. One mogą być inspiracją do wędrówki po przeszłości.

Sprawdziliśmy, jak działają w Chrząstowicach seniorzy. O ich kondycję dba animatorka Barbara Szczęsny.

- Aktywizujemy nie tylko seniorów, ale także młodsze pokolenia. Pandemia dała się odczuć zwłaszcza seniorom, ale dzięki naszym działaniom oni wychodzą z domów.

Do odwiedzin Chrząstowic na rowerach zachęcała Anna Kurc z urzędu gminy.

- Jest rozbudowana sieć ścieżek. Mamy miejsca, gdzie można się zatrzymać, odpocząć, rozpalić ognisko.

Chrząstowice były ostatnim miejscem naszej jubileuszowej akcji w tym tygodniu. Na trasę wracamy w poniedziałek (13.06). Wówczas będziemy gościć w gminie Olszanka.
Agnieszka Król
Barbara Szczęsny
Anna Kurc

Wiadomości z regionu

2022-08-07, godz. 17:26 Jeszcze do wieczora na opolskim rynku zobaczymy pokazy akrobatów i sztukmistrzów Jeszcze do wieczora na opolskim rynku można spotkać cyrkowców, akrobatów i sztukmistrzów. W stolicy regionu trwa IV Festiwal Zdarzeń Artystycznych 'Open… » więcej 2022-08-07, godz. 16:00 Jesienią poznamy wyniki prac badawczych prowadzonych w pałacu w Rozkochowie Po tym, jak barokowy pałac w Rozkochowie 1,5 roku temu zmienił właściciela, w obiekcie cały czas prowadzone są prace badawcze. Te mają dać odpowiedź m.in… » więcej 2022-08-07, godz. 16:00 Szkoła podstawowa w Straduni w gminie Walce przechodzi kompleksową modernizację Trwa gruntowny remont szkoły podstawowej w Straduni, w gminie Walce. Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek 1 września budynek stanie się bardziej ekologiczny i tańszy… » więcej 2022-08-07, godz. 13:31 Na rowerze z Krapkowic do przylądka Rozewie w 36 godzin. Damian Łazarski ruszył w rajd charytatywny Damian Łazarski z Krapkowic wyruszył w kolejny charytatywny rajd rowerowy. Tym razem pod hasłem 'Zdrowymi nogami po zdrowie w nogach dla Martyny Koteluk'. Do… » więcej 2022-08-07, godz. 10:57 Skanowanie, inwentaryzacja i remont. Wraz z nowym tygodniem rusza renowacja zabytkowych murów obronnych w Głogówku O tej miejskiej inwestycji i realizacji innych ważnych dla gminy Głogówek projektów w rozmowie 'W cztery oczy' mówił burmistrz Piotr Bujak. » więcej 2022-08-07, godz. 08:41 Bezkolizyjnie, bezpiecznie i komfortowo. Niebawem do użytku zostanie oddana kładka dla pieszych i rowerzystów w Tur… Kładka nad Małą Panwią w Turawie praktycznie gotowa. Pozostały tylko formalności związane z odbiorami budowlanymi. Władze powiatu opolskiego, który realizuje… » więcej 2022-08-06, godz. 20:10 Prudnik: Wiejski Dom Kultury w Mieszkowicach i przedszkole do remontu Prudnik wyremontuje Wiejski Dom Kultury w Mieszkowicach i znajdujące się w tym samym budynku miejscowe przedszkole, z którego korzystają najmłodsi mieszkańcy… » więcej 2022-08-06, godz. 19:00 Więcej policyjnych patroli pojawi się w gminie Jemielnica. Podpisano porozumienie W gminie Jemielnica będzie więcej patroli policyjnych. Na ten cel samorząd przeznaczył 5 tysięcy złotych. Władze gminy podpisały z komendantem powiatowym… » więcej 2022-08-06, godz. 18:15 Zrobił to! Tomasz Wróbel zakończył 20-dniową trasę "wKOŁO Polski z AZS". Przejechał charytatywnie ponad 3 tys… Do pokonania na rowerze miał ponad 3 tysiące kilometrów i zrobił to w niespełna miesiąc, a dokładnie w 20 dni. Tomasz Wróbel, prezes AZS-u Politechniki… » więcej 2022-08-06, godz. 18:10 Dom Kata w Paczkowie na kwarantannie przez... chrząszcza Jednak z wizytówek Paczkowa - zabytkowy, drewniany Dom Kata, został poddany renowacji. Wymagała tego obecność w drewnie bardzo groźnego szkodnika - chrząszcza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »