Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-26, 11:58 Autor: Katarzyna Doros

Ferie na łyżwach, na basenie albo... w lodowatej wodzie. To oferta MOSiR-u w Opolu

Ferie na lodowisku [fot. Katarzyna Doros]
Ferie na lodowisku [fot. Katarzyna Doros]
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu w czasie ferii proponuje naukę jazdy na łyżwach, morsowanie dla dzieci albo zumbę i jogę w wodzie. Dostępne będą dwa lodowiska, siłownia i ścianka wspinaczkowa.
- Na obiektach obowiązują nas limity i ograniczenia - mówi Marcin Sabat, dyrektor MOSiR-u. - Po wypełnieniu limitów na obiekt będą mogły wejść osoby zaszczepione, które posiadają certyfikat i takie potwierdzenie dobrowolnie pokażą. Będzie można skorzystać ze wszystkich obiektów, mówię tutaj o lodowisku otwartym i Toropolu, o basenach, ściance wspinaczkowej, sali cardio i siłowni.

Na lodowisku Toropol codziennie będą się odbywały cztery ślizgawki dla dzieci i młodzieży.

W sobotę 29 stycznia zaplanowano oficjalne otwarcie ferii na kąpielisku Bolko. - Zapraszamy na wspólne morsowanie młodszych i nieco starszych uczniów. Będzie ono połączone z instruktażem jak się zachowywać na zamarzniętych akwenach. Będą ratownicy i doświadczone osoby morsujące na co dzień, które będą służyły radą jak zacząć morsowanie i jak to bezpiecznie robić. Otwarte zajęcia odbędą się także w klubie Ostroga w Bierkowicach. Tam będzie można bezpłatnie zobaczyć jak jeździć i zacząć przygodę z jeździectwem oraz spróbować swoich sił - dodaje Marcin Sabat.

Szczegółowe informacje na temat dostępności obiektów i planowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u i facebookowym profilu.
Marcin Sabat cz.1
Marcin Sabat cz.2

Wiadomości z regionu

2022-05-25, godz. 20:35 Opolskie organizacje pozarządowe będą szkolić na potęgę. Wyniki II Europejskiego Budżetu Obywatelskiego [LISTA] 25 organizacji pozarządowych będzie realizować różnego rodzaju szkolenia dzięki drugiej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzisiaj (25.05) w urzędzie… » więcej 2022-05-25, godz. 20:20 Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych uruchomiło fundusz interwencyjny dla uchodźców Ukraińscy uchodźcy, którzy nie mogą skorzystać z dostępnych form wsparcia, mogą zgłosić się po pomoc w ramach funduszu interwencyjnego. Taką pomoc świadczy… » więcej 2022-05-25, godz. 19:00 Weterani i uczestnicy misji pokojowych będą świętować w Opolu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Opolu zaprasza na obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników… » więcej 2022-05-25, godz. 17:00 Festiwal pszczelarski w Opolu. Wystawa sprzętu, warsztaty i dużo miodu Pierwsza edycja Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego już w sobotę (28.05) w Opolu. » więcej 2022-05-25, godz. 16:30 Trzy opolskie miasta upamiętnią wieczorem zamordowanie rotmistrza Pileckiego Opole, Namysłów i Głuchołazy. Te opolskie miasta upamiętnią dzisiaj (25.05) 74. rocznicę zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego. O 21:30 w kilkudziesięciu… » więcej 2022-05-25, godz. 14:50 Karambol w Starym Oleśnie. Na DK 11 zderzyło się sześć samochodów Wypadek w Starym Oleśnie na DK11 na odcinku Olesno - Kluczbork. Według wstępnych informacji zderzyło się aż 6 pojazdów: samochód ciężarowy, bus i 4 samochody… » więcej 2022-05-25, godz. 14:47 Wypadek w zakładach papierniczych w Krapkowicach. Trzy osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR Do groźnego wypadku doszło w zakładach papierniczych w Krapkowicach. Trzy osoby zostały poszkodowane podczas wymiany jednej z zainstalowanych pomp. Jak przekazał… » więcej 2022-05-25, godz. 13:20 Złodziej "gapa" w rękach opolskich policjantów. Grozi mu 5 lat więzienia Policjanci z Opola zatrzymali mężczyznę, który w jednym z opolskich sklepów ukradł należący do ekspedientki, znajdujący się pod ladą portfel. Wyjął… » więcej 2022-05-25, godz. 12:15 Ósmoklasiści już po egzaminie z matematyki. "Było łatwiej niż na próbnym" Graniastosłup, twierdzenie Pitagorasa czy obliczenie prędkości. Z tymi zagadnieniami uczniowie szkół podstawowych mierzyli podczas egzaminu ósmoklasisty… » więcej 2022-05-25, godz. 12:15 Strzelecka policja publikuje nagranie z udziałem osoby podejrzewanej o rozbój Do zdarzenia doszło na początku marca tego roku na jednej ze stacji paliw w gminie Leśnica. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »