Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-08, 09:55 Autor: Katarzyna Doros

To była noc pełna zabawy, teraz czas na naukę! Ruszyły studniówki. "Zaczyna do nas docierać, że matura coraz bliżej" [ZDJĘCIA]

Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 8 w Opolu zainaugurowali bale studniówkowe w regionie. Odliczanie stu dni do matury rozpoczęło odtańczenie tradycyjnego poloneza. Nie zabrakło długich sukni balowych i czerwonych podwiązek. Panowie z kolei na ten wyjątkowy wieczór chętnie założyli muchy do garniturów.
- Dziewczyny raczej wybierają długie kreacje ze względu na to, że wyglądają elegancko i dobrze się prezentują - mówi Diana.

- Ciężko było znaleźć odpowiednią sukienkę. Szukałam w różnych sklepach internetowych - dodaje jedna z maturzystek.

- Ja mam na sobie cekinową niebieską sukienkę sprowadzoną z Anglii, żeby się nie powtórzyła tutaj - mówi Magdalena Nawara.

- Przez to, że byliśmy na zdalnym nauczaniu, to jest trochę dla nas zakończenie liceum, którego trochę nie mieliśmy, więc to ważny bal dla nas i cieszymy się na to - mówi Marysia.

- Z tym polonezem było kilka prób, ale też przeszkadzało jak ktoś trafiał na kwarantannę i wtedy nie wszyscy byli na próbach. Ale jakoś się uda - mówi Patryk Zowada z 3d.

- Zaczyna do nas docierać, że matura coraz bliżej. To ostatni moment, żeby się pobawić, potem będzie tylko praca, praca, praca - dodaje Bartosz Jędraszko z 3a.

- Mimo wielu stresów i obaw jest radość, że możemy się spotkać na sali. W wieczorowych kreacjach wszyscy się pięknie prezentują - mówi Dorota Nowak, wicedyrektor LO nr 8 w Opolu. - Wspomnienia ze studniówki nie zacierają się nigdy. Zacierają się twarze ze szkoły, przyjaźnie, natomiast studniówka wiecznie kolorowa, wiecznie żywa. Do szkoły wracamy od poniedziałku, liczymy, że uczniowie potraktują ten dzień, jako ostatni dzień wolności i czeka ich teraz ostra praca. Praca stacjonarna, liczymy na to, że nie nauczanie zdalne.

Bale studniówkowe odbywają się według wytycznych sanitarnych.

Egzaminy maturalne rozpoczną się po długim weekendzie majowym, czyli w środę 4 maja maturą pisemną z języka polskiego. Matury potrwają do 23 maja.
maturzyści
Dorota Nowak

Wiadomości z regionu

2022-01-25, godz. 20:45 Raport dnia: W regionie prawie 900 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 7 chorych. Wraca nauka zdalna, jednak nie dla… 875 nowych zachorowań i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (25.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 995 nowych… » więcej 2022-01-25, godz. 20:43 Pijani rowerzyści na opolskich trasach. Pierwszy jechał nocą pod prąd i bez świateł, drugi miał 2,5 promila Policjant po służbie zatrzymał pod Strzelcami Opolskimi rowerzystę, który pijany jechał bez świateł i pod prąd. Inni mundurowi w Gwoździcach pod Krapkowicami… » więcej 2022-01-25, godz. 20:00 Nysa uruchomiła nowy żłobek dla 100 dzieci, obok jest przedszkole i szkoła. Znacznie pomogła dotacja w ramach Maluch… Sto miejsc dla dzieci najmłodszych, cztery sale, kuchnia, stołówka i sala zabaw. To otwarty dziś (25.01) oficjalnie Żłobek Miejski numer 3 'Dzwoneczek' w… » więcej 2022-01-25, godz. 19:45 Radni sejmiku województwa obradowali zdalnie. Mówili o edukacji kulturowej i nauce języka niemieckiego jako języka… Za nami pierwsza w tym roku sesja Sejmiku Województwa Opolskiego. Z powodu sytuacji epidemicznej radni obradowali zdalnie. Wprowadzono zmiany do Wieloletniej… » więcej 2022-01-25, godz. 18:57 Od czwartku wraca nauka zdalna! Nie obejmie wszystkich Uczniowie klas V-VIII podstawówek i szkół średnich od czwartku (27.01) przechodzą na nauczanie zdalne - to decyzja resortu edukacji. » więcej 2022-01-25, godz. 18:30 Umiesz liczyć - licz na siebie? Gmina bierze się za remonty dróg powiatowych [Reporterskie Tu i Teraz] Gmina Ujazd chciała się dołożyć do remontów dróg i budowy chodników przy trasach powiatowych. Starostwo w Strzelcach Opolskich odmówiło, bo nie ma pieniędzy… » więcej 2022-01-25, godz. 18:15 Nietypowy "prezent" od osadzonych w Zakładzie Karnym w Nysie. Pomoże sfinansować leczenie 8-letniej Madzi Trzydzieści tysięcy nakrętek przekazali osadzeni z Zakładu Karnego w Nysie oraz pracownicy kadry penitencjarnej na rzecz 8-latki z Racławic Śląskich. Dziecko… » więcej 2022-01-25, godz. 16:50 Trzeci klub Senior Plus działa od dzisiaj w Nysie. "Zainteresowanie jest bardzo duże" [FILM, ZDJĘCIA] Nysa ma od dzisiaj (25.01) trzeci klub Senior Plus. Zaadaptowanie budynku ojców Franciszkanów kosztowało 125 tysięcy złotych, a 100 tysięcy udało się pozyskać… » więcej 2022-01-25, godz. 16:16 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannie prawie 1000 uczniów i 6 nauczycieli [WYKAZ SZ… Blisko tysiąc uczniów trafiło na kwarantannę po wykryciu zakażenia koronawirusem w 15 szkołach i przedszkolach w Opolu. COVID-19 stwierdzono także u 7 nauczycieli… » więcej 2022-01-25, godz. 15:45 Zataił śmierć kolegi, bo bał się stracić dach nad głową. 24-latek "zamieszkał" z nieboszczykiem, grozi mu do 8… Do 8 lat więzienia grozi 24-letniemu Dawidowi G., który przez miesiąc w Nysie mieszkał pod jednym dachem z nieboszczykiem. Mężczyźnie przedstawiono trzy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »