Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-08, 09:55 Autor: Katarzyna Doros

To była noc pełna zabawy, teraz czas na naukę! Ruszyły studniówki. "Zaczyna do nas docierać, że matura coraz bliżej" [ZDJĘCIA]

Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka LO 8 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 8 w Opolu zainaugurowali bale studniówkowe w regionie. Odliczanie stu dni do matury rozpoczęło odtańczenie tradycyjnego poloneza. Nie zabrakło długich sukni balowych i czerwonych podwiązek. Panowie z kolei na ten wyjątkowy wieczór chętnie założyli muchy do garniturów.
- Dziewczyny raczej wybierają długie kreacje ze względu na to, że wyglądają elegancko i dobrze się prezentują - mówi Diana.

- Ciężko było znaleźć odpowiednią sukienkę. Szukałam w różnych sklepach internetowych - dodaje jedna z maturzystek.

- Ja mam na sobie cekinową niebieską sukienkę sprowadzoną z Anglii, żeby się nie powtórzyła tutaj - mówi Magdalena Nawara.

- Przez to, że byliśmy na zdalnym nauczaniu, to jest trochę dla nas zakończenie liceum, którego trochę nie mieliśmy, więc to ważny bal dla nas i cieszymy się na to - mówi Marysia.

- Z tym polonezem było kilka prób, ale też przeszkadzało jak ktoś trafiał na kwarantannę i wtedy nie wszyscy byli na próbach. Ale jakoś się uda - mówi Patryk Zowada z 3d.

- Zaczyna do nas docierać, że matura coraz bliżej. To ostatni moment, żeby się pobawić, potem będzie tylko praca, praca, praca - dodaje Bartosz Jędraszko z 3a.

- Mimo wielu stresów i obaw jest radość, że możemy się spotkać na sali. W wieczorowych kreacjach wszyscy się pięknie prezentują - mówi Dorota Nowak, wicedyrektor LO nr 8 w Opolu. - Wspomnienia ze studniówki nie zacierają się nigdy. Zacierają się twarze ze szkoły, przyjaźnie, natomiast studniówka wiecznie kolorowa, wiecznie żywa. Do szkoły wracamy od poniedziałku, liczymy, że uczniowie potraktują ten dzień, jako ostatni dzień wolności i czeka ich teraz ostra praca. Praca stacjonarna, liczymy na to, że nie nauczanie zdalne.

Bale studniówkowe odbywają się według wytycznych sanitarnych.

Egzaminy maturalne rozpoczną się po długim weekendzie majowym, czyli w środę 4 maja maturą pisemną z języka polskiego. Matury potrwają do 23 maja.
maturzyści
Dorota Nowak

Wiadomości z regionu

2022-08-16, godz. 20:47 Wyglądało niebezpiecznie. W Odrze w Krapkowicach znaleziono beczkę z podejrzaną substancją Na szczęście był to tylko fałszywy alarm, choć wyglądało niebezpiecznie. Mowa o znalezionej w Odrze na wysokości ulicy Kolejowej w Krapkowicach beczce… » więcej 2022-08-16, godz. 19:59 GIOŚ: stan Odry stabilizuje się. Ujęcia wody pitnej są badane regularnie Stan Odry stabilizuje się, parametry wracają do stanu typowego dla rzeki o tej porze roku - powiedziała we wtorek zastępczyni Głównego Inspektora Ochrony… » więcej 2022-08-16, godz. 19:45 O miesiąc wcześniej niż zwykle rusza opolski program szczepień przeciwko grypie. To propozycja dla osób 65+ Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia mogą już korzystać z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie. Dostępne są one w czterech przychodniach miejskich:… » więcej 2022-08-16, godz. 18:30 5 zastępów straży pożarnej gasi pożar mieszkania w Strzelcach Opolskich. Nie ma osób poszkodowanych Niebezpieczne zdarzenie w Strzelcach Opolskich. Po godzinie 17:00 w bloku przy ulicy Krakowskiej 43 doszło do pożaru kuchni w mieszkaniu na 3 piętrze. » więcej 2022-08-16, godz. 18:00 Poseł Zembaczyński pyta wojewodę o Odrę Poseł Witold Zembaczyński chce dowiedzieć się, jakie działania podjął wojewoda opolski Sławomir Kłosowski w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze… » więcej 2022-08-16, godz. 17:30 Łubniany smakują Frankfurterkranzem. Ta podopolska gmina była kolejną na naszej jubileuszowej mapie [ZDJĘCIA] Dużo zieleni, spokoju i całkiem sporo smacznych produktów. Nasza wakacyjna, jubileuszowa akcja dotarła dzisiaj (16.08) do Łubnian. To był już 49. przystanek… » więcej 2022-08-16, godz. 16:45 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał pieniądze strażakom ochotnikom 48 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z czterech powiatów: nyskiego, brzeskiego, namysłowskiego i kluczborskiego otrzymało wsparcie finansowe z Wojewódzkiego… » więcej 2022-08-16, godz. 16:11 Dzieci z ukraińskiego Kałusza z wizytą na Opolszczyźnie 35-osobowa grupa dzieci i młodzieży ze szkoły specjalnej w Kałuszu w Ukrainie zwiedza Opolszczyznę. Wypoczynek ma związek z prowadzonym od 11 lat projektem… » więcej 2022-08-16, godz. 15:00 Ireneusz Jaki i Mateusz Filipowski odpierają zarzuty posła Zembaczyńskiego o źle prowadzonych finansach w spółce… 'Mówienie o tym, że w spółce była prowadzona księgowość kreatywna jest dużym nieporozumieniem' - tak do efektów kontroli w opolskiej spółce WiK, przedstawionych… » więcej 2022-08-16, godz. 14:20 Próbki z Odry będą badane poza krajem. Te z opolskiego odcinka są w Centralnym Laboratorium Badawczym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował w wtorek, że wysłał do analizy laboratoryjnej za granicę próbki wody z Odry. Według GIOŚ w zagranicznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »