Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-26, 19:30 Autor: Witold Wośtak

Opolski Związek Żołnierzy Wojska Polskiego podsumował 4-letnią kadencję. Dwie osoby odebrały odznakę za zasługi

XI Zjazd Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Województwa Opolskiego [fot. Maria Oleksy]
XI Zjazd Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Województwa Opolskiego [fot. Maria Oleksy]
Podsumowali czteroletnią kadencję i wybrali nowy zarząd. Między innymi tak wyglądał dzisiejszy (26.11) jedenasty Zjazd Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Województwa Opolskiego.
Dwie osoby odebrały też Odznakę Honorową "Za Zasługi dla Województwa Opolskiego".

Podpułkownik Antoni Chorzewski, wiceprezes zarządu wojewódzkiego mówi, że w obecnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy do wszystkich żołnierzy płynie wiele wyrazów sympatii.

- Dzisiaj podejmujemy stanowisko wspierające żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz policji, którzy pełnią służbę na granicy z Białorusią. Chcemy oddać im hołd i wdzięczność za wzorowo wypełniane obowiązki w tej trudnej sytuacji.

Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa zapewnia, że samorząd wojewódzki wspiera ten związek, bo należą do niego osoby, które służyły ojczyźnie.

- Dzisiaj są natomiast organizacją, gdzie ludzie wspierają się wzajemnie, ale to nie wszystko. W dużej części osoby, które odeszły na emeryturę przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego, służą w administracji rządowej czy samorządowej, a bardzo często spotykamy je także w biznesie. Przekazują doświadczenie zdobyte podczas służby wojskowej na grunt cywilny.

Krzysztof Jankowiak, były żołnierz i obecny komendant Straży Miejskiej w Namysłowie, odebrał odznakę za zasługi. - Moim celem jest rozwijanie związku i wyjście do młodzieży - podkreśla. - Chcemy pokazać i przekazać nasze doświadczenie. Nie możemy stać z założonymi rękami i czekać, aż ktoś sam do nas przyjdzie. Zwyczajnie to my chcemy wyjść do ludzi, aby pokazać, że pewna forma patriotyzmu jest w nas. Z tego względu chcemy organizować różne obozy, szkolenia i spotkania.

Dodajmy, zjazd zorganizowano w Domu Działkowca "Odra" w Opolu.
Antoni Chorzewski
Zbigniew Kubalańca
Krzysztof Jankowiak

Wiadomości z regionu

2022-01-25, godz. 20:45 Raport dnia: W regionie prawie 900 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 7 chorych. Wraca nauka zdalna, jednak nie dla… 875 nowych zachorowań i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (25.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 995 nowych… » więcej 2022-01-25, godz. 20:43 Pijani rowerzyści na opolskich trasach. Pierwszy jechał nocą pod prąd i bez świateł, drugi miał 2,5 promila Policjant po służbie zatrzymał pod Strzelcami Opolskimi rowerzystę, który pijany jechał bez świateł i pod prąd. Inni mundurowi w Gwoździcach pod Krapkowicami… » więcej 2022-01-25, godz. 20:00 Nysa uruchomiła nowy żłobek dla 100 dzieci, obok jest przedszkole i szkoła. Znacznie pomogła dotacja w ramach Maluch… Sto miejsc dla dzieci najmłodszych, cztery sale, kuchnia, stołówka i sala zabaw. To otwarty dziś (25.01) oficjalnie Żłobek Miejski numer 3 'Dzwoneczek' w… » więcej 2022-01-25, godz. 19:45 Radni sejmiku województwa obradowali zdalnie. Mówili o edukacji kulturowej i nauce języka niemieckiego jako języka… Za nami pierwsza w tym roku sesja Sejmiku Województwa Opolskiego. Z powodu sytuacji epidemicznej radni obradowali zdalnie. Wprowadzono zmiany do Wieloletniej… » więcej 2022-01-25, godz. 18:57 Od czwartku wraca nauka zdalna! Nie obejmie wszystkich Uczniowie klas V-VIII podstawówek i szkół średnich od czwartku (27.01) przechodzą na nauczanie zdalne - to decyzja resortu edukacji. » więcej 2022-01-25, godz. 18:30 Umiesz liczyć - licz na siebie? Gmina bierze się za remonty dróg powiatowych [Reporterskie Tu i Teraz] Gmina Ujazd chciała się dołożyć do remontów dróg i budowy chodników przy trasach powiatowych. Starostwo w Strzelcach Opolskich odmówiło, bo nie ma pieniędzy… » więcej 2022-01-25, godz. 18:15 Nietypowy "prezent" od osadzonych w Zakładzie Karnym w Nysie. Pomoże sfinansować leczenie 8-letniej Madzi Trzydzieści tysięcy nakrętek przekazali osadzeni z Zakładu Karnego w Nysie oraz pracownicy kadry penitencjarnej na rzecz 8-latki z Racławic Śląskich. Dziecko… » więcej 2022-01-25, godz. 16:50 Trzeci klub Senior Plus działa od dzisiaj w Nysie. "Zainteresowanie jest bardzo duże" [FILM, ZDJĘCIA] Nysa ma od dzisiaj (25.01) trzeci klub Senior Plus. Zaadaptowanie budynku ojców Franciszkanów kosztowało 125 tysięcy złotych, a 100 tysięcy udało się pozyskać… » więcej 2022-01-25, godz. 16:16 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannie prawie 1000 uczniów i 6 nauczycieli [WYKAZ SZ… Blisko tysiąc uczniów trafiło na kwarantannę po wykryciu zakażenia koronawirusem w 15 szkołach i przedszkolach w Opolu. COVID-19 stwierdzono także u 7 nauczycieli… » więcej 2022-01-25, godz. 15:45 Zataił śmierć kolegi, bo bał się stracić dach nad głową. 24-latek "zamieszkał" z nieboszczykiem, grozi mu do 8… Do 8 lat więzienia grozi 24-letniemu Dawidowi G., który przez miesiąc w Nysie mieszkał pod jednym dachem z nieboszczykiem. Mężczyźnie przedstawiono trzy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »