Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-16, 15:30 Autor: Daniel Klimczak

Pracownicy oświaty ponownie uczcili swoje święto na sportowo. W Grodkowie po raz 4. zorganizowano Bieg Belfra [ZDJĘCIA]

IV Bieg Belfra w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
IV Bieg Belfra w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
IV Bieg Belfra w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
IV Bieg Belfra w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
IV Bieg Belfra w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
IV Bieg Belfra w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Prawie 200 pracowników oświaty wzięło udział w dzisiejszym "Biegu Belfra", który odbył się na ulicach Grodkowa. W ten sposób już po raz czwarty na sportowo uczczono Dzień Edukacji Narodowej.
Zawodnicy wystartowali w dwóch kategoriach - biegowej i nordic walking. Jak wskazuje rzecznik prasowy opolskiego kuratorium oświaty Robert Socha, to wyjątkowe połączenie przyjemnego z pożytecznym.

- Bieg oczywiście ma charakter integracyjny. Chcemy zintegrować środowisko oświaty, szeroko pojęte. Pan kurator 4 lata temu zaproponował, żeby może też świętować w sposób sportowy. To jest dobry sposób na to, żeby jakoś właśnie odreagować, zwłaszcza w tym trudnym okresie po zdalnej edukacji - wyjaśnia.

Pomysłodawca imprezy, opolski kurator oświaty Michał Siek zauważa, że z roku na rok nie tylko cieszy się ona coraz większą popularnością, ale i coraz mocniej wpływa na codzienność uczestników.

- Widzimy, że jest nas coraz więcej. Z tych miejsc, w których pracujemy, czyli ze szkół, początkowo przyjeżdżała jedna, dwie osoby. W tej chwili przyjeżdżają całe busy. Coś się zaczyna dziać w tych środowiskach, oni spacerują, chwalą się, że podczas całego roku chodzą na spacery, czy biegają - powiedział.

Oprócz zawodników z Opolszczyzny, tym razem na starcie zameldowali się także reprezentanci województw dolnośląskiego, czy kujawsko-pomorskiego. Dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk zapewnia, że takie spotkania są również okazją do wymiany doświadczeń, co pozytywnie wpływa na jakość edukacji.

- Nie ma dobrej edukacji bez dobrych relacji. Szkoła jest wyjątkowym miejscem, jest miejscem spotkania, a poza tym dajemy dobry przykład uczniom - przekonuje.

Pracownicy szkół i przedszkoli, z którymi rozmawiał nasz reporter przyznają, że Bieg Belfra to przyjemna odskocznia od codzienności.

- Poprawiamy formę fizyczną, no i spotykamy się razem w jednym teamie - mówi pani Małgorzata z Wojciechowa.

- W moim przypadku to żona mnie w to wciągnęła. Fajna sprawa - dodaje pan Marek z Grodkowa.

- Przyszłyśmy tu po to, żeby przede wszystkim w grupie sobie pochodzić, zdobyć kondycję lub ją poprawić i być przykładem dla młodszych - wymienia pani Anna z Grodkowa.

Dodajmy, że na uczestników imprezy czekały także pamiątkowe gadżety oraz gorąca grochówka.
Robert Socha
Michał Siek
Roman Kowalczyk
Uczestnicy biegu

Wiadomości z regionu

2021-12-05, godz. 09:00 Działają bezinteresownie i sprawiają, że nasze otoczenie staje się trochę lepsze. Dziś Międzynarodowy Dzień W… Bezinteresownie poświęcają swój wolny czas i działają na rzecz potrzebujących dzieci, seniorów czy zwierząt. Mowa o wolontariuszach, którzy dziś obchodzą… » więcej 2021-12-05, godz. 08:30 Bardzo łatwo będzie spotkać dzisiaj świętego Mikołaja w Kluczborku. Jest kilka wydarzeń Święto Światła przygotowano na dzisiejsze (05.12) popołudnie w Kluczborku. » więcej 2021-12-04, godz. 21:50 Raport dnia: ponad 25 tysięcy zakażeń w kraju i ponad 800 w regionie. Zmarło 502 pacjentów, z czego 22 na Opolszczyźnie… 833 nowe zakażenia koronawirusem i śmierć 22 chorych - to bilans minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-12-04, godz. 21:00 W niedzielę uroczyste rozświetlenie kędzierzyńsko-kozielskiej choinki Święta nie będą takie same, jeśli zabraknie choinki i błyszczących na niej światełek. Żeby zapewnić bożonarodzeniowy klimat, co roku w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-12-04, godz. 20:30 Barwne iluminacje, domki z bajkami oraz 16-metrowa choinka. Świąteczny jarmark oficjalnie otwarty 16-metrową choinkę rozświetlono dziś (04.12) na opolskim rynku. W ten sposób oficjalnie otwarto tegoroczny jarmark świąteczny, który obfituje w szereg… » więcej 2021-12-04, godz. 20:18 Walce: pożar w mieszalni kleju, jedna osoba ranna Jedna osoba została poszkodowana w pożarze, do jakiego doszło przed godziną 19:00 w mieszalni kleju w miejscowości Walce w powiecie krapkowickim. » więcej 2021-12-04, godz. 19:15 Marsz Mikołajów przeszedł ulicami Opola. "Manifestujemy, że jest w nas dobro" Zbiórka pieniędzy na wsparcie leczenia chorej na raka Paulinki z Opola - to główny cel tegorocznego Marszu Mikołajów, który przeszedł dzisiaj (04.12) ulicami… » więcej 2021-12-04, godz. 17:50 Wpłacili zaliczki, ćwiczą poloneza i czekają. Trwają przygotowania do studniówek W opolskich szkołach średnich trwają przygotowania do studniówek. Większość uczniów wybrała już swoje kreacje, restauracje pobrały zaliczki, znany jest… » więcej 2021-12-04, godz. 17:00 Opole: od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu na Batalionów Chłopskich W związku z kolejnym etapem budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie w poniedziałek i wtorek (6-7.12) na wysokości stacji Orlen wprowadzony zostanie ruch… » więcej 2021-12-04, godz. 15:30 Świąteczne warsztaty plastyczne. To propozycja kreatywnych zajęć prowadzonych w Muzeum Śląska Opolskiego Opowieści o tradycjach, eksponatach muzealnych, ale przede wszystkim wykonanie bombki choinkowej. W tym celu spotkali się dziś (4.12) uczestnicy warsztatów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »