Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-15, 17:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

11 samorządów dostało pieniądze na remonty dróg. "Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję"

11 samorządów dostało pieniądze na remonty dróg. "Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję"
9 gmin i 2 powiaty otrzymały rządowe dofinansowanie do remontów dróg. Dzisiaj (15.10) w Kędzierzynie-Koźlu włodarze tych samorządów wraz z wojewodą opolskim podpisali umowy na dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na łączną kwotę niemal 9 mln zł.
- To już kolejne takie spotkanie w tym roku, gdy podpisujemy umowy na dotacje dla samorządów – mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. - Tym razem, w tej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mamy do rozdysponowania kwotę prawe 9 mln zł na realizację zadań przez 11 samorządów terytorialnych. To są pieniądze niebagatelne.

Pieniądze otrzymają dwa powiaty – głubczycki i kluczborski – oraz 9 gmin. W tym samorząd Pawłowiczek.

- Dostajemy zwrot części kosztów budowy drogi, która jest już praktycznie gotowa – mówi Jerzy Treffon, wójt gminy Pawłowiczki. - Droga stosunkowo niedługa, nieduża, ale bardzo potrzebna. Jest ona zlokalizowana w Pawłowiczkach – ulica Ogrodowa. Przebudowaliśmy plac przylegający do tej drogi, no i bardzo ważne – powstało przejście oświetlone lampami zasilanymi solarnie.

Około 1,5 miliona otrzymała też gmina Zdzieszowice.

- Budowa trwa, bo udało nam się szybko i w miarę tanio rozstrzygnąć przetarg – mówi Sybila Zimerman, burmistrz Zdzieszowic. - Ulica Wschodnia w Zdzieszowicach, która łączy ulicę Bolesława Chrobrego. Bardzo długa ulica. Jest nowa nawierzchnia, odwodnienie drogi. Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję, ale teraz są bardzo zadowoleni, mimo że na razie mają trudności z dojazdem do domostw.

Pozostałe samorządy, które otrzymały rządowe wsparcie, to gminy Głubczyce, Popielów, Kluczbork, Polska Cerekiew i Kolonowskie.
Sławomir Kłosowski
Jerzy Treffon
Sybila Zimerman

Wiadomości z regionu

2021-11-28, godz. 20:30 Kończy się remont Mostu Groszowego w Opolu. Znamy datę jego otwarcia Od środy (1.12) Most Groszowy w Opolu ma być otwarty dla pieszych. Przeprawa jest już pomalowana na zielono. Obecnie trwa tam jeszcze wymiana części elementów… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Raport dnia: Ponad 20 tysięcy zakażeń w kraju, ale rośnie zainteresowanie szczepieniami. Z niedzielnej akcji skorzystało… 778 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (28.11) o 20 576 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Każdy z nas może dołączyć się do cudu! Na placu Kopernika w Opolu trwa jarmark świąteczny na rzecz 6-letniego … Charytatywny Jarmark Przed-Świąteczny „Cud dla Dawidka” na placu Kopernika w Opolu wystartował. Na miejscu można zrobić słodkie, świąteczne zakupy… » więcej 2021-11-28, godz. 18:54 Niedzielna akcja szczepień w regionie za nami. Skorzystały 444 osoby 444 osoby zaszczepiły się w przeciwko koronawirusowi w ramach niedzielnej akcji 'Zaszczep się pod swoją parafią' - poinformował na facebooku wojewoda opolski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:30 Rusza nabór wniosków stypendialnych dla studentów kierunku medycznego. UMWO daje po 2 tysiące złotych na miesiąc Studenci kierunku lekarskiego znów mogą starać się o stypendia opolskiego urzędu marszałkowskiego. W naborze udział mogą brać studenci z całej Polski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:00 Śnieg im nie przeszkadza. Społecznicy zakasali rękawy i rozpoczęli budowę szopki w Opolu-Szczepanowicach Materiały przygotowane, plan także, społecznicy są w gotowości. To może oznaczać jedno - w Opolu-Szczepanowicach ruszyła budowa największej szopki bożonarodzeniowej… » więcej 2021-11-28, godz. 16:28 Pierwszy śnieg i pierwsze szkody. W opolskich lasach trwa szacowanie strat Choć dla wielu pierwsze opady śniegu były powodem do radości, to nie dla leśników. W opolskich lasach trwa szacowanie szkód wyrządzonych przez opady. Od… » więcej 2021-11-28, godz. 15:15 Śnieżna zima dotarła na Opolszczyznę. Drogowcy mają pracowitą niedzielę [AKTUALIZACJA] Gęsty śnieg króluje tej niedzieli na Opolszczyźnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami. Według prognoz… » więcej 2021-11-28, godz. 14:46 Od nowego roku więcej aptek w Opolu będzie dyżurowało w niedziele oraz święta Dobra informacja dla mieszkańców stolicy regionu. Od nowego roku zwiększy się liczba aptek, które będą pełnić dyżury nocne, w niedziele, święta oraz… » więcej 2021-11-28, godz. 13:30 Najpierw opady marznącego deszczu, potem śnieg. IMGW wydało ostrzeżenie Przed nami śnieżna niedziela. IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego województwa. Do godziny 12.00 we wszystkich powiatach w regionie występować mogą słabe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »