Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-12, 08:00 Autor: Katarzyna Doros

Radio Opole w filmie. Studio AS2 planem zdjęciowym do filmu "Chleb i Sól" Damiana Kocura [ZDJĘCIA, ROZMOWA]

Realizacja filmu pt. "Chleb i Sól" w Radiu Opole [fot. Maciej Marciński]
Realizacja filmu pt. "Chleb i Sól" w Radiu Opole [fot. Maciej Marciński]
Realizacja filmu pt. "Chleb i Sól" w Radiu Opole [fot. Maciej Marciński]
Realizacja filmu pt. "Chleb i Sól" w Radiu Opole [fot. Maciej Marciński]
Realizacja filmu pt. "Chleb i Sól" w Radiu Opole [fot. Maciej Marciński]
Realizacja filmu pt. "Chleb i Sól" w Radiu Opole [fot. Maciej Marciński]
Studio AS2 Radia Opole na chwilę zostało planem filmowym. "Chleb i Sól" to pełnometrażowy film psychologiczno-społeczny, który ma pokazać zarzewie konfliktów obecnych w naszej codzienności. W jednej ze scen, nagrywanych w naszej rozgłośni, główny bohater, który jest znanym pianistą, udziela wywiadu w lokalnej stacji.
- Miałem małe obawy, bo studia radiowe bywają ciasne i ciemne. A nam zależało, żeby odtworzyć naturalny klimat, więc to naprawdę tutaj dobrze wyglądało przy bardzo niewielkich środkach filmowych. W zasadzie skupialiśmy się głównie na portretach - mówi Tomasz Woźniczka, operator obrazu.

W rolę dziennikarza prowadzącego wywiad wcielił się nasz redakcyjny kolega Witold Sułek. - Reżyser poinstruował nas, o co mam pytać głównego bohatera, więc to rzeczywiście trzeba było zagrać. Wszystko było mówione bardzo naturalnie - mówi. - Pół godziny przed kręceniem tego materiału reżyser z odtwórcą głównej roli byli u mnie w studio gośćmi. Później przeszliśmy do studia obok i zrobiliśmy swoje. Miał to być dziennikarz radiowy, więc nie potrzebowałem specjalnie ćwiczyć.

- To jest wszystko spójne z koncepcją filmu w całości dlatego, że u nas grają nie profesjonalni aktorzy, tylko prawdziwi ludzie. W związku z tym to, że się tu pojawia prawdziwy dziennikarz jest nieprzypadkowe i bardzo nam się spina z całą koncepcja filmu - dodaje Weronika Pacewicz, kierowniczka produkcji filmu "Chleb i Sól".

Ostatni dzień zdjęciowy do filmu zaplanowano na środę (13.10), a premiera jest planowana na wiosnę przyszłego roku.

A więcej na ten temat będzie można posłuchać w magazynie "Reporterskie Tu i Teraz" we wtorek (12.10) po godzinie 15:00.
Tomasz Woźniczka
Witold Sułek, Weronika Pacewicz
Witold Sułek rozmawia z Damianem Kocurem, reżyserem filmu "Chleb i Sól" i Tymoteuszem Biesem, odtwórcą jednej z głównych ról

Wiadomości z regionu

2021-10-27, godz. 21:30 Raport dnia. Znów skokowy wzrost zakażeń w całej Polsce. Minister apeluje o maseczki na cmentarzach [INFOGRAFIKA] 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 119 nowych zakażeń - to dane z ostatniej doby z województwa opolskiego. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (27.10)… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Cisek: po remoncie ul. Wodna już nie będzie zatapiana po każdym deszczu Wykorzystując sprzyjającą pogodę gmina Cisek realizuje ostatnią inwestycję drogową w tym roku. Gruntownej przebudowie poddana jest ulica Wodna w stolicy… » więcej 2021-10-27, godz. 19:09 Spotkanie z inwestorem i wykonawcą uspokoiło mieszkańców. W gminie Praszka trwa przebudowa DK 45 Było trochę nerwowo, ale wystarczyło jedno spotkanie z mieszkańcami. Trwa przebudowa drogi krajowej 45 na północnych krańcach województwa opolskiego, a… » więcej 2021-10-27, godz. 19:07 Namysłowska opozycja łączy siły z prezydentem Opola. Działacze apelują o zwołanie zwyczajnej sesji i zapowiadają… Działacze Przyjaznego Samorządu Powiatu Namysłowskiego zapowiadają zintensyfikowanie starań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów, a także lepszego… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Uczniowie oraz nauczyciele opolskiej "budowlanki" zostali superbohaterami. Wzięli patyczki w dłoń i zarejestrowali się… 'Zostań superbohaterem! Uratuj komuś życie!' - pod takim właśnie hasłem pedagodzy z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zachęcali dziś (27.10) do zarejestrowania… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Głogówek: radny uporczywie lekceważy obowiązki związane ze składaniem oświadczenia majątkowego? Ponownie przed sądem stanie Tadeusz W., radny Głogówka. Zarzuca mu się, że w korekcie oświadczeń majątkowych nie wpisał swoich zobowiązań finansowych… » więcej 2021-10-27, godz. 17:15 Administracja wojskowa świętowała na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń… Dziś (27.10) przypada święto Terenowych Oddziałów Administracji Wojskowej. Z tej okazji opolscy żołnierze i pracownicy cywilni spotkali się na Zamku Piastów… » więcej 2021-10-27, godz. 16:12 Koronawirus potwierdzony u jednego z uczniów z opolskiej podstawówki W szkole podstawowej nr 14 w Opolu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów. » więcej 2021-10-27, godz. 15:14 Trwają przygotowania do akcji "Znicz 2021". Opolska policja informuje o zmianach w organizacji ruchu [FILM] Sprawdzanie stanu technicznego samochodu, kontrolowanie trzeźwości kierujących, a także prędkości i zachowania wobec pieszych. Tak będzie wyglądała tegoroczna… » więcej 2021-10-27, godz. 15:06 Dwie klasy z brzeskiej podstawówki trafiły na zdalne nauczanie Uczniowie dwóch klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu zostali przekierowani na naukę zdalną. Jak przekazała dyrekcja placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »