Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-11, 08:00 Autor: Katarzyna Doros

"Chaszcze i gruzowisko zamieniliśmy na piękny teren rekreacyjno-sportowy". Kamionka Piast oficjalnie otwarta [GALERIA]

otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
otwarcie kamionki Piast [fot. Katarzyna Doros]
Mieszkańcy Opola mogą już swobodnie korzystać z kamionki Piast. Na miejscu powstały ścieżki rowerowe, plac zabaw czy stanica dla nurków. Rodzinny piknik i otwarcie zrewitalizowanego terenu rozpoczął mecz na nowym boisku "orlik", gdzie rywalizowali dziennikarze i pracownicy opolskiego ratusza.
- To jest mecz pokazowy, ale potem zaplanowaliśmy turniej dzieci, turniej skrzatów, gdzie zagra sześć drużyn z rocznika 2014. Oprócz tego na pikniku są zajęcia ze sportowym dzielnicowym, jest pokaz psów sportowych, kiełbaski dla uczestników. Każdy może pospacerować, w jedną i w drugą stronę to około 1,5 kilometrowa trasa - dodaje Marcin Sagan, naczelnik wydziału sportu w opolskim ratuszu.

- Zyskaliśmy piękny nowy teren sportowo-rekreacyjny, którego w tej części miasta brakowało - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Stara, zapuszczona przestrzeń, która kiedyś była cementownią, dzisiaj wygląda zupełnie inaczej. Jest zieloną, dostępną dla wszystkich przestrzenią, w której jest i wybieg dla psów, wielofunkcyjne boisko całoroczne ze sztuczną nawierzchnią i oświetlenie, ale jest też baza dla nurków, są ścieżki rowerowe pośród drzew, które maja po 50 i więcej lat.

Mieszkańcy Opola, którzy przyszli na otwarcie kamionki zgodnie podkreślają, że to bardzo potrzebne miejsce w mieście, które zyska na popularności.

- Przychodzimy tu z mężem codziennie poćwiczyć i pospacerować. Ten teren przeobraził się w coś pięknego. Były tu chaszcze, a sam teren był niedostępny dla wszystkich, był wielki bałagan. Korzystamy z siłowni plenerowej i z ławeczek oczywiście - mówi seniorka z Opola.

- Jestem z innej części Opola i nie byłam tu wcześniej. Jestem pierwszy raz, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. Potrzeba takich miejsc - dodaje jedna z kobiet.

- Choć mieszkam 30 lat w Opolu nigdy tutaj nie byłem, nie wiedziałem, że coś takiego tu powstaje. Jest teraz piękny plac zabaw i boisko, siłownia, wiem, że ma być sadzenie krokusów. Podoba mi się, jest bardzo ładnie - mówi tata, który na turniej piłkarski przyszedł razem z synem.

Dodajmy, że rewitalizacja kamionki Piast trwała około 15 miesięcy. Prace rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Pierwotnie, miały zakończyć się w kwietniu, ale z powodu pandemii czas realizacji wydłużył się o kilka miesięcy. Inwestycja wyniosła ponad 7 milionów złotych.
Marcin Sagan
Arkadiusz Wiśniewski
mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2021-10-27, godz. 21:30 Raport dnia. Znów skokowy wzrost zakażeń w całej Polsce. Minister apeluje o maseczki na cmentarzach [INFOGRAFIKA] 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 119 nowych zakażeń - to dane z ostatniej doby z województwa opolskiego. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (27.10)… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Cisek: po remoncie ul. Wodna już nie będzie zatapiana po każdym deszczu Wykorzystując sprzyjającą pogodę gmina Cisek realizuje ostatnią inwestycję drogową w tym roku. Gruntownej przebudowie poddana jest ulica Wodna w stolicy… » więcej 2021-10-27, godz. 19:09 Spotkanie z inwestorem i wykonawcą uspokoiło mieszkańców. W gminie Praszka trwa przebudowa DK 45 Było trochę nerwowo, ale wystarczyło jedno spotkanie z mieszkańcami. Trwa przebudowa drogi krajowej 45 na północnych krańcach województwa opolskiego, a… » więcej 2021-10-27, godz. 19:07 Namysłowska opozycja łączy siły z prezydentem Opola. Działacze apelują o zwołanie zwyczajnej sesji i zapowiadają… Działacze Przyjaznego Samorządu Powiatu Namysłowskiego zapowiadają zintensyfikowanie starań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów, a także lepszego… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Uczniowie oraz nauczyciele opolskiej "budowlanki" zostali superbohaterami. Wzięli patyczki w dłoń i zarejestrowali się… 'Zostań superbohaterem! Uratuj komuś życie!' - pod takim właśnie hasłem pedagodzy z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zachęcali dziś (27.10) do zarejestrowania… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Głogówek: radny uporczywie lekceważy obowiązki związane ze składaniem oświadczenia majątkowego? Ponownie przed sądem stanie Tadeusz W., radny Głogówka. Zarzuca mu się, że w korekcie oświadczeń majątkowych nie wpisał swoich zobowiązań finansowych… » więcej 2021-10-27, godz. 17:15 Administracja wojskowa świętowała na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń… Dziś (27.10) przypada święto Terenowych Oddziałów Administracji Wojskowej. Z tej okazji opolscy żołnierze i pracownicy cywilni spotkali się na Zamku Piastów… » więcej 2021-10-27, godz. 16:12 Koronawirus potwierdzony u jednego z uczniów z opolskiej podstawówki W szkole podstawowej nr 14 w Opolu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów. » więcej 2021-10-27, godz. 15:14 Trwają przygotowania do akcji "Znicz 2021". Opolska policja informuje o zmianach w organizacji ruchu [FILM] Sprawdzanie stanu technicznego samochodu, kontrolowanie trzeźwości kierujących, a także prędkości i zachowania wobec pieszych. Tak będzie wyglądała tegoroczna… » więcej 2021-10-27, godz. 15:06 Dwie klasy z brzeskiej podstawówki trafiły na zdalne nauczanie Uczniowie dwóch klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu zostali przekierowani na naukę zdalną. Jak przekazała dyrekcja placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »