Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-18, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Spore zainteresowanie akcją opolskiego NFZ adresowaną do najmłodszych i ich rodziców. "Mamy spokój, gdy wiemy, że dziecko jest zdrowe"

Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Spore zainteresowanie pierwszą edycją Krainy Zdrowych Dzieci, organizowaną przez opolski NFZ. W ramach dzisiejszej (18.09) akcji można było bez wcześniejszej rejestracji skorzystać z porad specjalistów.
Pierwsze pomysły na organizację wydarzenia pojawiły się już 2 lata temu, jednak ich realizacja musiała zostać odłożona przez pandemię koronawirusa. Jak zauważa dyrektor opolskiego oddziału NFZ Robert Bryk, okres ten spowodował zwiększone zapotrzebowanie na dostęp do porad zdrowotnych, dlatego dzisiejsze działania okazały się jeszcze bardziej uzasadnione.

- Słaba dostępność do świadczeń, szczególnie dziecięcych spowodowała, że rodzice gremialnie tutaj przybyli. Jest to początek tak naprawdę, chcieliśmy sprawdzić, jakie jest rzeczywiste zainteresowanie i już widzimy, że będzie to stałe wydarzenie, które będziemy powtarzać co 2, co 3 miesiące - zapowiada.

Jedną z atrakcji w ramach wydarzenia był dentobus, czyli mobilny punkt stomatologiczny, gdzie najmłodsi mogli poznać zasady właściwej higieny zębów, a w razie potrzeby także pozbyć się ubytków. Obsługująca punkt higienistka stomatologiczna Milena Marasek wskazuje, że choć wiedza w zakresie pielęgnacji jamy ustnej stale się zwiększa, to wciąż w tej kwestii pozostaje sporo do nadrobienia.

- Staramy się tak pracować z dziećmi, żeby wychodziły z uśmiechem. Dzieci mają uzębienie w różnym stanie. Widać, że jedne często odbywają wizyty u stomatologa, inne rzadziej, ale generalnie staramy się tłumaczyć rodzicom, jak ważna jest profilaktyka - tłumaczy.

Oprócz tego można było skorzystać między innymi z porad dietetyka, logopedy czy uzyskać informacje na temat karmienia piersią. Uczestnicy wydarzenia zdradzali, że tego typu akcje to dobra okazja do gruntownego sprawdzenia stanu zdrowia maluchów.

- Przede wszystkim to jest spokój rodziców, kiedy wiedzą, że ich dziecko jest zdrowe - mówi pani Magdalena.

- Oczywiście wady postawy i pomiar cukru u dziecka to jest najważniejsze, jak dla mnie. Tu jest na pewno szybciej, u specjalisty od wad postawy byliśmy kiedyś, ale 4 miesiące trzeba czekać - dodaje pani Justyna.

Dodajmy, że impreza była także okazją do wspólnej zabawy oraz poznania tajników pracy policji czy straży pożarnej.
Robert Bryk
Milena Marasek
Uczestnicy wydarzenia

Wiadomości z regionu

2021-10-26, godz. 17:00 Część uczniów w 39 opolskich szkołach uczy się zdalnie. "Sytuacja ta nie komplikuje płynności pracy szkół" W 39 szkołach na Opolszczyźnie nauka jest prowadzona w trybie hybrydowym. To oznacza, że po wykryciu pojedynczych przypadków zakażenia koronawirusem część… » więcej 2021-10-26, godz. 17:00 Strzelce Opolskie: jeszcze w tym roku zabytkowa brama do parku odzyska dawny blask Rozpoczął się remont zabytkowej bramy wjazdowej do parku miejskiego w Strzelcach Opolskich. To jeden z niewielu oryginalnych elementów dawnych włości rodziny… » więcej 2021-10-26, godz. 16:00 Oszust i podpalacz z Głogówka stanie przed sądem Dokonywał licznych oszustw, podpalił dwa mieszkania w Głogówku. Innym razem dla rozrywki wszczął fałszywy alarm angażujący służby ratunkowe. Straty… » więcej 2021-10-26, godz. 16:00 XXVI Seminarium Śląskie. Historycy polscy i niemieccy rozmawiają o powstaniach i plebiscycie. "Temat ciągle budzi duże… W Kamieniu Śląskim rozpoczęło dzisiaj (26.10) XXVI Seminarium Śląskie. Spotkanie historyków polskich i niemieckich w tym roku poświęcone jest kwestii… » więcej 2021-10-26, godz. 15:45 Wypadek, pożar samochodu i wyciek chemikaliów. Ćwiczenia służb ratunkowych na budowanej obwodnicy Niemodlina. "Tego… Po zderzeniu trzech samochodów kilka osób zostało ciężko rannych, a z jednego z pojazdów wyciekły przewożone chemikalia. To na szczęście scenariusz ćwiczeń… » więcej 2021-10-26, godz. 15:00 Brzeska policja szuka świadków potrącenia. Nie wiadomo, kim jest ofiara Policjanci z Brzegu apelują o pomoc w identyfikacji ofiary wypadku, do którego doszło wczoraj (25.10) chwilę po 9 rano, na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Piastowskiej… » więcej 2021-10-26, godz. 14:15 "Jakie koszty poniósł urząd marszałkowski w związku z procesem z Aliną Czyżewską?". Tomasz Gabor chce wyjaśnień… Tomasz Gabor, wojewódzki radny Solidarnej Polski chce wyjaśnień dotyczących szczegółów procesu, który urząd marszałkowski w Opolu wytoczył Alinie Czyżewskiej… » więcej 2021-10-26, godz. 14:00 Podpalacz śmietników zatrzymany w Kędzierzynie-Koźlu. Grozi mu do 5 lat więzienia Do 5 lat więzienia grozi 28-latkowi zatrzymanemu przez kędzierzyńską policję pod zarzutem podpalenia wiat śmietnikowych. Mężczyzna dopuścił się niszczenia… » więcej 2021-10-26, godz. 13:00 Resocjalizacja nie przyniosła efektu? Recydywista napadł na 66-latka Nawet 7,5 roku więzienia grozi 40-latkowi, który niemal tuż po wyjściu z zakładu karnego napadł na mieszkańca gminy Ozimek. » więcej 2021-10-26, godz. 11:58 Zakażenie koronawirusem w szkole podstawowej w Brzegu Zakażenie koronawirusem w PSP nr 3 przy ul. Kamiennej w Brzegu. Urząd miasta informuje, że od 26 do 29 października zostają zawieszone zajęcia stacjonarne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »