Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-01, 17:15 Autor: Katarzyna Doros

Po raz 19. motocykliści przyjechali do św. Anny. Tym razem wspierają dzieci z Syrii [ZDJĘCIA]

Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Po raz 19. motocykliści przyjechali do Św. Anny[fot. Katarzyna Doros]
Miłośnicy motocykli i ryczących silników zjechali na Górę św. Anny modlić się o zdrowie i bezpieczeństwo na drogach. Coroczna pielgrzymka do Groty Lurdzkiej przyciągnęła pasjonatów hond, yamah, jaw i "wskek" nie tylko z Opolszczyzny.
Nie przeszkadzała też deszczowa aura, bo jak podkreślają motocykliści liczy się sama obecność i spotkania z kolegami.

- Przyjechałem z córką prosić przede wszystkim o zdrowie - mówi Tadeusz z Lipnik. - Prosić "babcię" o szczęśliwe wyjazdy i szczęśliwe powroty - dodaje.

- Jestem trzeci raz na pielgrzymce, a czwarty raz na zlocie, więc trzy lata jeżdżę sama. Mam hondę - mówi inna uczestniczka pielgrzymki.

- Ja mam motor yamaha vx1100. W młodości dużo jeździłem, m.in. wsk-ą, junakiem. Ja się staram raz w miesiącu tu być, u babci Aneczki. Na pewno proszę o zdrowie, siły i zgodę w rodzinie - dodaje Adam Mokanek z Rybnika.

Zbigniew Janikowski w środowisku znany jako "Tarpan" w pielgrzymce na Górę św. Anny uczestniczy po raz pierwszy. - Przyjechałem z Dąbrowy Górniczej, prosto z rajdu katyńskiego hondą Ntv - mówi.

- Jestem pierwszy raz. Jestem z Jaworzna z tamtejszego klubu. Nazywamy się "Łowcy Dusz". Zapoczątkowała to moja mama, mając 16 lat. Jak byłem jeszcze małym dzieckiem to mnie brała z przodu na motocykl, brata sadzała sobie z tyłu. Potrafiła nas paskiem spiąć, żeby nas nie pogubić i to tak gdzieś, zostało mi we krwi - opowiada naszej reporterce.

- My już tu chyba piąty, albo szósty raz jesteśmy. Jak tylko się uda, to zawsze jeździmy. Zaopatrzyliśmy się w stroje deszczowe i jeździmy nawet w deszczu. Jest tu taka specyficzna atmosfera. Lubimy tu przebywać - dodaje motocyklistka z Pszczyny.

W tym roku podczas motopielgrzymki zbierane są pieniądze na dzieci z Syrii: z Aleppo i Homs.
Uczestnicy motopielgrzymki na Górę św. Anny 1
Uczestnicy motopielgrzymki na Górę św. Anny 2

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: w kraju potwierdzono 813 infekcji, z czego 13 w regionie. Trwają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla… 13 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (24.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 813 infekcjach… » więcej 2021-09-24, godz. 21:30 Planujesz budowę domu? Możesz skorzystać z darmowych konsultacji z inwestorami, czy architektami Porady inwestorów, konsultacje z budowlańcami czy rozmowy z architektami. To tylko zarys pomocy, z jakiej w sobotę (25.09) będą mogli skorzystać mieszkańcy… » więcej 2021-09-24, godz. 20:30 "Pomaganie przez bańkowanie". 24 tysiące złotych trafiło do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu na zakup potrzebnego… Ponad 24 tysiące złotych na zakup potrzebnego sprzętu zostało przekazanych do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu przez wolontariuszy Ruchu Polska 2050 Szymona… » więcej 2021-09-24, godz. 19:32 Darmowy transport w gminie Łubniany. ''Wiele osób czekało na to długie lata'' W Gminie Łubniany udało się uruchomić darmowy transport publiczny. To kolejny krok, który miał na celu poprawę mobilności mieszkańców, zmniejszenie korków… » więcej 2021-09-24, godz. 19:29 Brzeg: posłowie Koalicji Obywatelskiej i sympatycy kolei nie zgadzają się na omijanie dworca przez pociągi PKP Int… Nie można pozwolić na zmniejszenie liczby pociągów Intercity, które zatrzymują się w Brzegu. To główny przekaz z konferencji prasowej dwóch opolskich… » więcej 2021-09-24, godz. 18:06 Prudnickie Centrum Medyczne ma nową stację tlenową Nowa stacja tlenowa w Prudnickim Centrum Medycznym oficjalnie oddana do użytku. Inwestycja polegała m.in. na posadowieniu zbiornika o pojemności 6 tysięcy… » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Gorzowscy aptekarze będą mieć tablicę pamiątkową, a w galerii "Kredens" przygotowano specjalną wystawę Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej aptekarzy zapowiedziano na niedzielę w Gorzowie Śląskim. » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Lewica przedstawia kolejne argumenty, dla których nowy stadion Odry Opole ma nie powstać. Rzecznik opolskiego ratusza… Przedstawiciele Partii Razem po raz kolejny podają w wątpliwość budowę nowego stadionu Odry Opole. Jacek Przystajko wraz z Kamilą Jarońską na dzisiejszej… » więcej 2021-09-24, godz. 16:16 Uczniowie z Polski i Czech w ramach unijnego programu poznają kulturę swoich krajów. Dzisiaj odwiedzili Opole Współpracują ze sobą od 2008 roku - wspólnie poznają kulturę i historię oraz odwiedzają ciekawe miasta. Grupa 40 uczniów z Ozimka i czeskiego Rymarzowa… » więcej 2021-09-24, godz. 16:00 Ostrzeżenia związane ze stanem powietrza. Przekroczenia dopuszczalnych poziomów spodziewane do końca roku Nie trzeba było długo czekać, aż początek sezonu grzewczego przełoży się to na jakość powietrza. Dzisiaj (24.09) dotarły ostrzeżenia z Wojewódzkiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »