Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-10, 18:59 Autor: Daniel Klimczak

Elżbieta Witek odwiedziła Brzeg. W czasie festynu rodzinnego przybliżała założenia Polskiego Ładu i rozmawiała z mieszkańcami

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedziła festyn rodzinny w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedziła festyn rodzinny w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedziła festyn rodzinny w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedziła festyn rodzinny w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedziła festyn rodzinny w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedziła festyn rodzinny w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odwiedziła dziś (10.07) Brzeg. W czasie festynu rodzinnego przy ulicy Korfantego przybliżała mieszkańcom założenia programu Polski Ład.
Polityk wskazywała na założenia dotyczące rodziny. Jednymi z nich są ułatwienia dotyczące wkładu własnego do zakupu mieszkań czy budowy domów. Jak przekonywała, pozwoli to wielu parom podjąć decyzję o założeniu rodziny.

- Młodzi ludzie pytają, co my mamy do zaoferowania im, szczególnie tym, który chcą rozpocząć samodzielne życie, nie wiedzą, czy mieć dzieci, czy poczekać jeszcze. Mamy rozwiązanie; to państwo będzie gwarantowało wkład własny. Jeśli mamy rodzinę z dwójką, trójką i większą liczbą dzieci, wówczas państwo pomoże spłacić ten kredyt - powiedziała.

Elżbieta Witek przypomniała, że na rozwiązaniach proponowanych przez rząd mają skorzystać także seniorzy.

- Ponieważ jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, brakuje nam rak do pracy, chcemy wprowadzić nowe rozwiązanie, które będzie polegało na tym, że ci, którzy osiągną wiek emerytalny, a nie będą chcieli przejść na emeryturę, będą chcieli pracować dalej, będą mieli PIT zero - wyjaśniała.

Ponadto marszałek sejmu przypomniała o planowanych zwolnieniach z podatku dla części emerytów oraz wyższej kwocie wolnej od podatku dla pracujących, a także dotacjach dla samorządów na realizację inwestycji.

Po wystąpieniu Elżbieta Witek prowadziła indywidualne rozmowy z mieszkańcami, którzy brali udział w imprezie na byłym kąpielisku. Następnie polityk udała się na namysłowski rynek.

Dodajmy, że festyn na terenie rekreacyjnym przy ulicy Korfantego w Brzegu wciąż trwa. Jak mówi dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury Jacek Ochmański, to pierwsza impreza w tym miejscu od 3 dekad i jedno z pierwszych wydarzeń plenerowych w mieście od czasu wybuchu pandemii.

- Ponad 30 lat temu robiliśmy tu festyny i koncerty. Później była przerwa, no i dzisiaj spotkaliśmy się po raz kolejny. Dysponujemy środkami finansowymi, jakimi dysponujemy, stąd też jest bardzo dużo lokalnych prezentacji. Są też atrakcje dla dzieci, czyli dmuchańce, bungee, jest festiwal kolorów, mamy stoisko, gdzie można się umalować przepięknie, zrobić sobie tatuaże - wymienia.

Dodajmy, że wydarzenie potrwa do wieczora. Na zakończenie zaplanowano koncert disco polo.
Elżbieta Witek
Elżbieta Witek
Jacek Ochmański

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 19:18 Rodzinny piknik w Smarchowicach Śląskich okazją do zabawy, wymiany doświadczeń oraz promocji szczepień, do których… W Smarchowicach Śląskich trwa drugi dzień V Międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. To okazja do wspólnej zabawy, ale i wymiany doświadczeń pomiędzy najstarszymi… » więcej 2021-07-24, godz. 17:55 To wielka frajda dla fanów motocykli! Trwa Rock Festiwal Pogranicza w Prudniku [ZDJĘCIA, FILM] Tłumy motocyklistów przybyły do Prudnika w ramach inicjatywy 'Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza'. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także wspólnego… » więcej 2021-07-24, godz. 17:00 Strażackie święto w Pokrzywnicy. Młodzi strażacy ochotnicy rywalizują w zawodach sikawek konnych 274 zawodników z 26 jednostek z całego regionu i województwa śląskiego bierze udział w X Regionalnych Zawodach Sikawek Konnych w Pokrzywnicy. Zawody, w których… » więcej 2021-07-24, godz. 16:19 Zablokowana DK 40 w Mochowie po wypadku 2 motocykli [AKTUALIZACJA] Wytyczono objazd przez Racławice Śląskie po wypadku na DK40 w Mochowie. Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. » więcej 2021-07-24, godz. 15:18 W Winowie trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To gratka dla pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego [ZDJĘCIA] Na poligonie w Winowie od wczoraj (23.07) trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. Na miejscu można obejrzeć na żywo kilkadziesiąt wojskowych pojazdów. To czołgi… » więcej 2021-07-24, godz. 14:10 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej 2021-07-24, godz. 12:54 Kiedy zakończy się przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu? Rozmowy trwają, konkretnej… Nadal nie wiadomo, kiedy zakończy się rozbudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu. Inwestycja pod oficjalną nazwą budowa Centrum… » więcej 2021-07-24, godz. 12:43 Śmigłowiec LPR zadysponowany do poszkodowanego w zdarzeniu drogowym w Prudniku Na ul. Księdza Skowrońskiego, niedaleko Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, samochód osobowy wypadł z drogi, dachował i wpadł do rowu. Poszkodowana została… » więcej 2021-07-24, godz. 12:13 Wytwórca lodów rzemieślniczych z Baborowa weźmie udział w mistrzostwach świata we Włoszech Kontynuujący rodzinne tradycje Tomasz Szypuła, właściciel lodziarni w Baborowie będzie reprezentował nasz kraj na finałach światowego festiwalu lodów… » więcej 2021-07-24, godz. 11:02 Raport MZ: 122 nowe zachorowania i prawie tyle samo wyzdrowień. W regionie potwierdzono 1 nowy przypadek COVID-19 [IN… 122 nowe zachorowania, 6 zgonów i 120 ozdrowień. To bilans ostatniej doby koronawirusa w Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »