Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-25, 12:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Wystartował sezon na opolskich akwenach. Oficjalnie otwarte zostały kąpieliska i basen "Błękitna Fala" [ZDJĘCIA, FILM]

Wystartował sezon na opolskich akwenach. Oficjalnie otwarte zostały kąpieliska i basen "Błękitna Fala"
Z pierwszym dniem wakacji rusza wodny sezon w Opolu. W stolicy województwa mieszkańcy będą mogli skorzystać z dwóch strzeżonych kąpielisk - Bolko i Malina oraz z basenu "pod chmurką" przy placu Róż.
- Jak co roku na basenie jest mnóstwo atrakcji, aby czas na nim spędzony był jak najlepszy - mówi Aleksandra Raś, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu. - Do dyspozycji mieszkańców standardowo są trzy niecki, zjeżdżalnie. Jest strefa rodzinna, są huśtawki dla rodziców z dziećmi. Oczywiście są również boiska do siatkówki plażowej. To wszystko, co kojarzy nam się z latem i przyjemnym spędzaniem czasu.

Nad naszym bezpieczeństwem będą czuwali oczywiście ratownicy WOPR. Na kąpielisku Bolko będzie pracowało ich pięciu, na kąpielisku Malina trzech, a siedmiu - podczas jednej zmiany - na basenie "Błękitna Fala".

- Pamiętajmy jednak, że ratownicy nie są w stanie zabezpieczyć wszystkiego i część obowiązków jest po naszej stronie - informuje Joanna Dzido, kierownik basenu letniego. - Rodzice muszą pamiętać, że to oni są opiekunami na basenie swoich pociech. Ratownik nie jest opiekunem. On odpowiada i strzeże taflę wody. Nad bezpieczeństwem dziecka i tym gdzie ono się znajduje w danej chwili czuwa rodzic lub opiekun. Mamy zresztą na obiekcie tabliczki, które o tym będą przypominały.

Mimo, że pogoda dzisiaj nie jest do końca sprzyjająca, to pierwsi miłośnicy kąpieli pojawili się przy bramach basenu "Błękitna Fala", nim te zostały otwarte.

- Czekaliśmy długo na te wakacje i teraz trzeba skorzystać. Można się pokąpać i trochę schudnąć. Pogoda nieszczególna? Nie szkodzi. Ważne, że będzie dobra zabawa - mówią 13-letni Bartkowie z Opola.

Basen letni "Błękitna fala" w Opolu będzie czynny przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00, a w weekendy od 9.00 do 19.00.

W związku z obostrzeniami dzisiaj (25.06) na teren basenu będzie mogło wejść 530 osób. Od jutra natomiast, zgodnie z rządowym rozporządzeniem, takie obiekty będą mogły zapełnić się w 70 proc. To oznacza, że na opolskim obiekcie w jednym czasie będzie mogło przebywać 800 osób. W związku z pandemią koronawirusa konieczne będzie zachowanie odległości czy korzystanie z płynów dezynfekcyjnych.

Sezon kąpielowy na basenie oraz kąpieliskach w Opolu potrwa do końca wakacji.
Aleksandra Raś
Joanna Dzido
mieszkańcy Opola

Wiadomości z regionu

2021-07-31, godz. 08:15 Na opolskiej Malince powstaje nowe przedszkole. Prace ruszyły pełną parą Na opolskiej Malince powstaje nowe przedszkole. Zgodnie z polityką oświatową przyjętą przez władze miasta, do 2030 roku ma ich powstać jeszcze co najmniej… » więcej 2021-07-30, godz. 23:30 W sobotę do Pawłowiczek zjadą stare motocykle, samochody i traktory Stowarzyszenie Miłośnicy Pojazdów Zabytkowych zaprasza na Rajd Miłośników Starej Motoryzacji, który odbędzie się w sobotę (31.07) w Pawłowiczkach. W… » więcej 2021-07-30, godz. 22:01 Auto uderzyło w drzewo w Lubnowie, a w Kosorowicach policja i strażacy poszukują zaginionego mężczyzny Do obydwu akcji zadysponowanych zostało po 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-07-30, godz. 22:00 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę". Radio Opole będzie… Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-30, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziła się jedna osoba, w kraju ponad 150 [INFOGRAFIKA] Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (30.07) jedno zakażenie koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach… » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUAL… Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż. » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Namysłów, Brzeg i Nysa pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Miasta uczczą 77. rocznicę wybuchu zrywu Namysłów, Brzeg i Nysa również uczczą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w tych miastach zaplanowano na niedzielne (01.08) popo… » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Psi nos się nie myli. Hunter wywęszył towar Próbę nielegalnego przywozu narkotyków do kraju udaremnili mundurowi opolskiej KAS wspólnie z policją. Akcja miała miejsce na opolskim odcinku A4, a główną… » więcej 2021-07-30, godz. 19:00 Nysa na przedostatnim miejscu w regionie w statystykach spisowych! Brakuje też rachmistrzów Nysa jest jedną z opolskich gmin, w której do tej pory odnotowano najniższy odsetek biorących udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 "Nie rezygnujmy ze szczepień, to ratuje nas przed śmiercią". Eksperci są pewni, że nie unikniemy czwartej fali zachorowań… To, że dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem zdaniem specjalistów jest pewne. Na razie ciężko im określić na kiedy dokładnie przypadnie szczyt… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »