Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-24, 10:00 Autor: Krzysztof Rapp, Katarzyna Plewnia

Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej po burzach w regionie. W Opolu spadło ponad 20 litrów wody na m2 [ZDJĘCIA]

Podtopienia w powiecie opolskim foto: Mario
Podtopienia w powiecie opolskim foto: Mario
Zalana ul. Korfantego po nocnej ulewie foto: P.Wojtowicz
Zalana ul. Korfantego po nocnej ulewie foto: P.Wojtowicz
Do działań zadysponowano dotychczas 11 zastępów zawodowej straży pożarnej i 19 ochotniczej. Stacja meteo w Opolu informuje, że w Opolu spadło ponad 20 litrów wody na metr kwadratowy.
Do godz. 6:00 opolscy strażacy odnotowali kilkanaście wyjazdów związanych z usuwaniem skutków burz. Pierwsze zgłoszenia dotyczące zalanych posesji i piwnic zaczęły napływać około godz. 3:50 w nocy. O szczegółach mówi kpt. Damian Skowroński z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

- Głównie w powiatach nyskim, brzeskim, oleskim oraz opolskim - dotyczą one powalonych drzew na drodze, zalanych piwnic oraz posesji. Powalone drzewa na drodze są w miejscowościach Kubice, Jędrzychów. Zalane piwnice w miejscowościach Praszka, Regulice, Skorochów oraz Opole. Łącznie odnotowaliśmy 16 takich zdarzeń - powiedział kpt. Skowroński.

Jak informują strażacy nikt w tych zdarzeniach nie ucierpiał.

AKTUALIZACJA: na godz. 6:30

45 zdarzeń odnotowali już opolscy strażacy w związku z usuwaniem skutków ulewnych deszczów i burz, które przechodzą nad regionem. Najwięcej interwencji było w powiatach opolskim i nyskim - po 7, 5 w powiecie oleskim, a 3 w brzeskim. Łącznie do działań zadysponowano dotychczas 11 zastępów zawodowej straży pożarnej i 19 ochotniczej.

AKTUALIZACJA: g. 07:20
Woda zalewa dom jednorodzinny w Jełowej, zalane są też piwnice budynku Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Katowickiej i przedszkole na Nysy Łużyckiej w Opolu. W stolicy regionu na ul. 11 Listopada od uderzenia pioruna zapaliło się drzewo. Jak informują strażacy na razie nie ma doniesień by ktoś w tych zdarzeniach bezpośrednio ucierpiał.

AKTUALIZACJA: g. 07:40

Kolejne interwencje podejmują opolscy strażacy w związku z usuwaniem skutków deszczów i burz w regionie. Liczba wszystkich dotychczasowych zdarzeń to 57, najwięcej - 29 odnotowano w powiecie opolskim, w oleskim 13, w nyskim 8, w brzeskim 4, a w powiatach głubczyckim, kluczborskim i namysłowskim po 1 interwencji.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Oleśnie. Przy ul. Słowackiego miało zerwać dach z budynku wielorodzinnego. Jak duża połać została uszkodzona na razie nie wiadomo, strażacy dojeżdżają na miejsce.

Do 65 wzrosła liczba interwencji opolskich strażaków w związku z burzami i ulewnymi deszczami. Najwięcej wyjazdów odnotowano w powiatach: opolskim, oleskim, nyskim i brzeskim.
kpt. Damian Skowroński, Państwowa Straż Pożarna w Opolu

Wiadomości z regionu

2021-07-30, godz. 22:01 Auto uderzyło w drzewo w Lubnowie, a w Kosorowicach policja i strażacy poszukują zaginionego mężczyzny Do obydwu akcji zadysponowanych zostało po 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-07-30, godz. 22:00 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę". Radio Opole będzie… Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-30, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziła się jedna osoba, w kraju ponad 150 [INFOGRAFIKA] Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (30.07) jedno zakażenie koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach… » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUAL… Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż. » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Namysłów, Brzeg i Nysa pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Miasta uczczą 77. rocznicę wybuchu zrywu Namysłów, Brzeg i Nysa również uczczą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w tych miastach zaplanowano na niedzielne (01.08) popo… » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Psi nos się nie myli. Hunter wywęszył towar Próbę nielegalnego przywozu narkotyków do kraju udaremnili mundurowi opolskiej KAS wspólnie z policją. Akcja miała miejsce na opolskim odcinku A4, a główną… » więcej 2021-07-30, godz. 19:00 Nysa na przedostatnim miejscu w regionie w statystykach spisowych! Brakuje też rachmistrzów Nysa jest jedną z opolskich gmin, w której do tej pory odnotowano najniższy odsetek biorących udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 "Nie rezygnujmy ze szczepień, to ratuje nas przed śmiercią". Eksperci są pewni, że nie unikniemy czwartej fali zachorowań… To, że dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem zdaniem specjalistów jest pewne. Na razie ciężko im określić na kiedy dokładnie przypadnie szczyt… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 Wciąż spada liczba urodzeń w naszym regionie. Tendencja widoczna jest już kilka lat O ponad 15 proc. spadła liczba urodzeń w ciągu ostatnich czterech latach na Opolszczyźnie. Najwięcej, bo ponad 9 tysięcy (9120) porodów odnotowano w 2017… » więcej 2021-07-30, godz. 17:50 Prudniccy seniorzy mają miejsce, gdzie mogą spędzać czas i przekazywać swoje talenty Kolejny Klub Seniora otwarto w Prudniku. To druga taka placówka dziennego pobytu w tym mieście. Powstała w pomieszczeniach Inkubatora Przedsiębiorczości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »