Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-19, 18:05 Autor: Daniel Klimczak

W Kędzierzynie-Koźlu trwają Mistrzostwa Polski Mażoretek. "Warto, by tego typu aktywność upowszechniła się w naszym kraju"

Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Daniel Klimczak]
Ponad tysiąc zawodniczek z całego kraju rywalizuje w Mistrzostwach Polski Mażoretek, które odbywają się w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu.
To już XXII edycja imprezy. Jak mówi prezes Stowarzyszenia Mażoretek Polskich w Opolu Stanisław Rewieński, w czasie prezentacji jurorzy oceniają ogólny wizerunek zespołów, technikę wykonania oraz jakość choreografii.

- Dzieci pokazują efekty całorocznej pracy w różnych kategoriach. Od kadetek, poprzez juniorki i seniorki. Występują z różnymi rekwizytami, z batonem, z pomponem, z buławą, z flagą. Pokazują również choreografie sceniczne, show mażoretkowe - tłumaczy.

Zarówno zawodniczki, jak i ich trenerki wskazują, że przygotowanie dobrego występu wymaga wielu godzin pracy. Jak dodają, to sport, który dostarcza wielu wrażeń i warto, by upowszechniał się on w naszym kraju.

- Powinno się ćwiczyć dużo, każdy intensywnie i regularnie. Powinno się też rozciągać przynajmniej raz w tygodniu - zdradza Małgorzata z Rabki.

- Najlepiej spontanicznie zadziałać i po prostu działać na zasadzie akcja-reakcja. Albo się to ma, albo się tego nie ma - tłumaczy pani Ewa z Oświęcimia.

- To jest pasja dziewczyn po prostu, one to kochają, mają z tego frajdę. Jest to super widowisko i te mistrzostwa są m. in. po to, żeby to upowszechnić - dodaje pani Agata z Kościana.

Dodajmy, że impreza potrwa do jutra (20.06), jednak wyniki powinny być znane dopiero w poniedziałek. Najlepszych 38 choreografii otrzyma możliwość udziału w mistrzostwach świata. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa organizatorzy nie zdecydowali się na występy przy udziale publiczności. Występy można jednak oglądać na żywo w mediach społecznościowych.
Stanisław Rewieński
Uczestniczki zawodów

Wiadomości z regionu

2021-07-28, godz. 21:30 Raport dnia: blisko 140 nowych zakażeń w kraju, w tym jedno w regionie. Szczepienia przeciw COVID-19 także w dziesięciu… Jeden przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (28.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 infekcjach… » więcej 2021-07-28, godz. 20:00 Prudnik: rzeźba w brązie upamiętni sławnego mistrza kolarstwa Stanisława Szozdę Stanisław Szozda będzie upamiętniony w Prudniku. Jego postać naturalnej wielkości, odlana z brązu, stanie obok hali sportowej I LO. Jest on jednym z najwybitniejszych… » więcej 2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej 2021-07-28, godz. 17:48 Mieszkańcy Kopic po alarmie bombowym wrócili do domów Mieszkańcy Kopic koło Grodkowa po kilkugodzinnej ewakuacji wrócili do swoich domów. Przypomnijmy, dziś (28.07) około 10.00 pracownicy budujący kanalizację… » więcej 2021-07-28, godz. 17:45 Krapkowicka policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem kobiety Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzisiaj (28.07) wczesnym popołudniem w centrum Krapkowic miał ugodzić nożem w brzuch 23-letnią kobietę. Podejrzewanego… » więcej 2021-07-28, godz. 15:42 Krapkowice: kobieta na ulicy została ugodzona nożem! Trwa ustalanie tożsamości napastnika Do groźnego zdarzenia doszło w Krapkowicach. Jak wynika z zebranych przez naszą reporterkę informacji, mężczyzna ranił ostrym narzędziem - najprawdopodobniej… » więcej 2021-07-28, godz. 14:59 Odmówisz udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, to musisz się liczyć z konsekwencjami. W kraju wystawiono 80 wniosków… Jedna osoba na Opolszczyźnie może ponieść konsekwencje w związku z odmową uczestniczenia w Narodowym Spisie Powszechnym. Wniosek o jej ukaranie złożył… » więcej 2021-07-28, godz. 14:12 Niewybuch z Kopic podjęty przez saperów. To bomba lotnicza Saperzy zabezpieczyli niewybuch w Kopicach. W akcji wziął udział 6-osobowy patrol z Brzegu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »