Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-19, 14:36 Autor: Daniel Klimczak

Suchy Bór wychodzi z pandemii zachęcając do aktywności i promując produkty lokalne. We wsi trwa Slow Fest

Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Od rana w Suchym Borze trwa Slow Fest, czyli impreza promująca zdrowy tryb życia oraz regionalne produkty. To także propozycja dla osób, którym w czasie pandemii brakowało możliwości wspólnego spędzania wolnego czasu.
Pierwsze atrakcje czekały na uczestników od wczesnych godzin porannych. Jedna z organizatorek wydarzenia, a jednocześnie prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór Joanna Kasprzak-Dżyberti wskazuje, że Slow Fest to inicjatywa, w czasie której każdy znajdzie coś dla siebie.

- Slow, bo spokojnie, na luzie. Jest joga, dobre jedzenie, nordic walking w lesie. Wyjście z pandemii jest naszym celem, żeby na nowo zintegrować mieszkańców, zaprosić gości, pokazać jak fajny jest Suchy Bór, jaki mamy świetny las, jak można odpoczywać na łonie natury - wymienia.

Do Suchego Boru przyjechało kilkadziesiąt osób uprawiających nordic walking. To goście nie tylko z wielu zakątków Opolszczyzny, ale i między innymi ze Śląska. Jak powiedzieli oni Radiu Opole, to nie tylko okazja do treningu, ale i integracji czy lepszego poznania okolicy.

- Maszerowaliśmy na dystansie 5 kilometrów. Trasa bardzo fajna, bo była zacieniona, bardzo przyjazna - mówi pani Irena.

- Szliśmy lasem, bardzo ciekawa trasa, bardzo dobrze przygotowana - zachwala pani Teresa.

- Ciężko było z uwagi na to, że temperatura jest wysoka, natomiast dobrze, że trasa wiodła przez las - dodaje pan Adam.

Na obecnych czeka także kilkanaście straganów z produktami lokalnymi. Katarzyna Pasternak z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa tłumaczy, że w ich ofercie znajduje się między innymi zdrowa żywność czy rękodzieło.

- Mamy znakomite, certyfikowane syropy z czerwonej porzeczki. Są soki tłoczone na zimno, są sery z rozmaitymi dodatkami. Są fenomenalne, domowe makarony, takie, jakie robiły nasze babcie. Wszystko oczywiście z polskich, naturalnych produktów - podkreśla.

Ponadto w czasie wydarzenia można było wziąć udział w warsztatach zielarstwa czy pokazach kulinarnych. Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla najmłodszych.
Joanna Kasprzak-Dżyberti
Uczestnicy imprezy
Katarzyna Pasternak

Wiadomości z regionu

2022-12-03, godz. 13:15 Podróż "hiszpańskiego kreta" - sezon drugi. W niedzielę rano konwój powinien opuścić Opolszczyznę [FILM] Kolejny transport z elementami maszyny TBM wyruszył wczoraj (2.12) wieczorem w Portu Famet w Opolu. 5 zestawów pokona 750 kilometrów, aby pod koniec grudnia… » więcej 2022-12-03, godz. 13:05 "Lex Chełstowski" - inicjatywa posła Janusza Kowalskiego. Chodzi o posady w radach nadzorczych dla samorządowców 'Lex Chełstowski' skieruje do parlamentu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Mowa o uzupełnieniu ustawy antykorupcyjnej, która zakazuje zasiadania parlamentarzystom… » więcej 2022-12-03, godz. 12:30 Opolski WORD ma kandydata-rekordzistę. Ta osoba ponad sto razy wyjeżdżała już na egzamin "na miasto" Statystycznie prawie co trzecia osoba przystępująca do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w WORD Opole zostaje na placu manewrowym. Podobnie statystyki wyglądają… » więcej 2022-12-03, godz. 12:00 Garaże w stylu eko dostali na Mikołaja strażacy z Żywocic i Dąbrówki Górnej Strażacy ochotnicy jednostek w Żywocicach i Dąbrówce Górnej w gminie Krapkowice dostaną mikołajowy prezent. To nowe obiekty garażowe, gdzie w bezpiecznych… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 500 wniosków w Dobrodzieniu i 300 w Radłowie. Gminy czekają na dostawy węgla Gminy powiatu oleskiego są gotowe do dystrybucji węgla w preferencyjnej cenie, ale wciąż czekają na dostawę 'czarnego złota'. » więcej 2022-12-03, godz. 10:30 Woda w gminie Turawa nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Jest alert sanepidu W wodzie płynącej z kranów mieszkańców Turawy sanepid stwierdził obecność bakterii grupy coli. Sprawa dotyczy ujęć, z których płynie woda do kranów… » więcej 2022-12-03, godz. 09:30 Za tydzień finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. Wciąż wiele osób czeka na wsparcie Wciąż można pomóc opolskim rodzinom w ramach Szlachetnej Paczki. Już za tydzień 'Weekend cudów', czyli czas, kiedy dary trafią do potrzebujących. » więcej 2022-12-03, godz. 08:00 Dwa szpitale z powiatu prudnickiego i jeden z namysłowskiego są gotowe do przyjęcia rannych z Ukrainy Szpitale w powiecie namysłowskim i prudnickim są gotowe na przyjęcie rannych obywateli Ukrainy. Tamtejsi starości podkreślają, że placówki są w pełnej… » więcej 2022-12-03, godz. 08:00 Trwają prace przy dwóch nowych pracowniach dla szkoły rolniczej w Bogdańczowicach Dwie nowe pracownie będą od nowego roku do dyspozycji uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. » więcej 2022-12-02, godz. 19:03 Unijne wojska szkolą ukraińskich żołnierzy. Jeden z takich obozów znajduje się pod Brzegiem Pod Brzegiem szkolą się żołnierze z Ukrainy. To element militarnej współpracy tego państwa z krajami Unii Europejskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »