Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-18, 18:45 Autor: Witold Wośtak

Sąd Okręgowy utrzymał wyrok w sprawie rozbicia luksusowego McLarena w Krapkowicach. Postępowanie zostało prawomocnie umorzone

Rozbity McLaren [fot. Mario]
Rozbity McLaren [fot. Mario]
Wyrok w sprawie rozbicia luksusowego auta marki McLaren Spider w Krapkowicach został utrzymany w mocy. Sąd Okręgowy w Opolu na rozprawie apelacyjnej umorzył dziś (18.06) postępowanie.
Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w maju 2017 roku. 29-letni dziś Martin G. pomagał wtedy w komisie samochodowym. Postanowił przejechać się luksusowym autem wartym około 700 tysięcy złotych i je rozbił. Mężczyźnie postawiono zarzut zaboru w celu krótkotrwałego użycia, ale Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich w lutym tego roku umorzył postępowanie.

Okazało się, że oskarżony jest cukrzykiem i kiedy wsiadał za kierownicę, był w stanie hiperglikemii, czyli nie kontrolował, co się dzieje - wynikało z opinii biegłych. Sąd orzekł chwilową niepoczytalność. Od wyroku apelowały obie strony.

- Obrońca wnosił o uniewinnienie oskarżonego od zarzucanego mu czynu, czyli uznania, że oskarżony nie popełnił czynu zabronionego – zarzucanego aktem oskarżenia. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich sprawa została natomiast umorzona - mówi Aneta Rempalska z biura prasowego Sadu Okręgowego w Opolu.

Co to oznacza? W momencie umorzenia nie zostało jednoznacznie potwierdzone, że oskarżony jest niewinny. Mówiąc wprost, nie wykluczono, że popełnił przestępstwo.

Z kolei oskarżyciel posiłkowy - pełnomocnik właściciela komisu - złożył apelację, bo nie przyznano pieniędzy za całkowicie rozbity samochód.

Wyrok jest prawomocny.

Nieoficjalnie wiadomo, że Martin G. pomagał w komisie bez jakiejkolwiek umowy czy zlecenia, a sportowy McLaren trafił do Krapkowic niewiele wcześniej, więc nie był ubezpieczony.
Aneta Rempalska

Wiadomości z regionu

2021-08-02, godz. 12:45 Burze znowu mogą zagościć nad Opolszczyzną. Jest ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwych burzach z gradem wydało dla całego województwa IMGW. » więcej 2021-08-02, godz. 12:29 Nożownik z Krapkowic usłyszał zarzuty. Grozi mu 10 lat za kratkami Nożownik, który w ubiegłym tygodniu zaatakował kobietę w centrum Krapkowic usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Przypomnijmy. 23-latka z raną brzucha… » więcej 2021-08-02, godz. 11:50 Nyskie starostwo planuje rozbudowę infrastruktury sportowej w "Rolniku". Uczniowie mogą zyskać nową halę i boisko Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie najprawdopodobniej będą cieszyć się lepszymi warunkami do odbywania zajęć wychowania fizycznego… » więcej 2021-08-02, godz. 10:41 MZ: w kraju ponad 90 nowych przypadków koronawirusa. Na Opolszczyźnie żadnego [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 91 zakażeniach koronawirusem na terenie kraju. W regionie nie odnotowano nowych zachorowań. » więcej 2021-08-02, godz. 10:26 Czy propozycja zaostrzenia przepisów w ruchu drogowym zwiększy bezpieczeństwo? Ocena wicedyrektora WORD - To jedyne rozwiązanie, które pozwoliłoby uspokoić ruch na naszych drogach - ocenił w porannej loży radiowej RO wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu… » więcej 2021-08-02, godz. 10:15 Kolejne zdarzenie drogowe na przejeździe kolejowym. W Charbielinie samochód wjechał pod pociąg Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Charbielinem a Jarnołtówkiem samochód osobowy wjechał pod pociąg. Do zdarzenia doszło dziś (02.08) około… » więcej 2021-08-02, godz. 08:00 Co z budową mostu kolejowego nad Odrą w Opolu? Rzecznik PKP PL odpowiada - Liczymy, że projekt zostanie zakończony w terminie - tak na pytanie, czy przy budowie mostu kolejowego nad Odrą są opóźnienia, odpowiada rzecznik PKP PLK… » więcej 2021-08-02, godz. 07:00 Znamy scenariusz remontu opolskiego odcinka A4. "Prace potrwają do przyszłego roku, jednak z przerwą zimową" W połowie sierpnia rozpocznie się remont autostrady A4 na jej opolskim odcinku. W tym roku wymianę nawierzchni zaplanowano między Górą Świętej Anny a granicą… » więcej 2021-08-01, godz. 20:15 1174 chętnych skorzystało z niedzielnej akcji szczepień przeciw COVID-19 w dziesięciu opolskich parafiach 1174 osób zaszczepiło się przeciw COVID-19 podczas niedzielnej akcji w dziesięciu opolskich parafiach. Mobilne punkty zostały uruchomione z myślą o wiernych… » więcej 2021-08-01, godz. 19:36 "Na początku wszyscy byli pełni entuzjazmu do walki". Opolszczyzna upamiętniła 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego… W Opolu upamiętniono 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości na osiedlu Armii Krajowej rozpoczęła msza święta w parafii pw. Przemienienia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »