Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-12, 16:30 Autor: Daniel Klimczak

Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego kraju

Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Grand Prix Polski PTT w Gogolinie [fot. Daniel Klimczak]
Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie.
Uczestnicy prezentują swoje umiejętności w stylu standardowym i latynoamerykańskim. Kierownik organizacyjny imprezy Patrycja Labusga wskazuje, że wśród nich można spotkać przedstawicieli niemal wszystkich grup wiekowych.

- Rozpoczynając od dzieci, czyli rekreacji. Są to pary, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroczki. Skończywszy na tych naprawdę najlepszych parach z całej Polski, parach dorosłych, które niejednokrotnie przyjeżdżają do nas, żeby zdobywając tytuł grand prix przejść do kolejnej, wyższej klasy - tłumaczy.

Mimo pandemii i związanym z nią brakiem występów na tego typu imprezach, zawodnicy prezentują wysoki poziom, zauważa sędzia główny Michał Skawiński. Jak dodaje, w swojej ocenie jurorzy biorą pod uwagę kilka istotnych czynników.

- Wiadomo, najważniejszy w tańcu jest rytm. Trzeba mieć poczucie rytmu, dobrą sylwetkę, no i wtedy możemy myśleć o fajnym, porządnym tańcu. Para musi też dobrze wyglądać, mieć fajny strój, technikę, to jest też ważne. Mile widziana jest też charyzma - dodaje.

Sami zawodnicy wskazują z kolei, że w dobrym występie pomaga wcześniejsze przygotowanie, w tym wprowadzenie się w odpowiedni nastrój.

- Przygotowanie fizyczne, przygotowanie mentalne. Trzeba przygotować głowę na to, że tańczymy turniej i to jest rywalizacja - mówi Sara Olejnik z Częstochowy.

- Na pewno dobrze coś zjeść, posłuchać fajnej muzyki, porozmawiać z najbliższymi i w sumie myśleć pozytywnie, tyle - zdradza Dominika z Warszawy.

Dla najlepszych par organizator oraz sponsorzy przewidzieli nagrody finansowe w wysokości od 400 do 800 złotych. Dodajmy, że wydarzenie potrwa do późnych godzin wieczornych, a transmisję z niego można oglądać w mediach społecznościowych organizatora.
Patrycja Labusga
Michał Skawiński
Zawodniczki

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 09:03 Trwa remont Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu - Koszt remontu Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu to milion 800 tysięcy złotych, to pieniądze pochodzące od miasta. 200 tysięcy złotych dołożył… » więcej 2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »