Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-11, 18:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Od dołka do dołka, czyli I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w golfa w Kamieniu Śląskim [ZDJĘCIA]

I Mistrzostwac Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
I Mistrzostwac Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
Prezydenci, wójtowie i burmistrzowie oraz urzędnicy z całej Polski spotkali się w Kamieniu Śląskim, gdzie zaciekle walczą w pierwszych w historii Mistrzostwach Polski Pracowników Samorządowych w golfa. Imprezę zorganizowały wspólnie gmina Gogolin, województwo opolskie i Karolinka Golf Park. Uczestnicy sami ponoszą koszty udziału w imprezie, gmina Gogolin funduje w ramach promocji regionu kolację połączoną z koncertem.
- Do końca nie wiedzieliśmy, czy uda nam się zorganizować tę imprezę, ale dzięki poluzowaniu obostrzeń udział potwierdziło wiele osób – mówi Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina. - Mamy tutaj reprezentacje od północy po wschód, zachód i południe. Jest Białystok, Tychy, Gdańsk… Jest prawie 40 uczestników, ale myślę że wygranym będzie przede wszystkim województwo opolskie. My budujemy naszą dobrą, opolską markę.

Zawodnicy podzieleni na kilkuosobowe grupy już dzisiaj po południu zaczęli przemierzać pole golfowe. Od dołka do dołka będą chodzić także jutro (12.06).

- Mamy tu ruch, piękną zieleń, śpiewające ptaki i dobre towarzystwo, więc czego chcieć więcej - mówi Marek Zapisek, jeden z zawodników. - Ja myślę że Narodowy Fundusz Zdrowia powinien zastanowić się nad tym, żeby zapisywać golfa wszystkim tym, którzy mają kłopoty z oddychaniem, niedomagają i tak dalej. Poza tym cale rodziny razem mogą grać. Mamy tutaj drugi element rodzinny. Od wnuka do pradziadka, cztery pokolenia mogą wejść na pole i razem grać.

Już teraz organizatorzy planują przyszłoroczną, drugą edycję mistrzostw. Udział zapowiadają partnerzy m.in. z Czech, Słowacji i Węgier, którzy w tym roku mieli utrudniony przyjazd ze względy na restrykcje przy przekraczaniu granic.
Joachim Wojtala
Marek Zapisek

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 09:03 Trwa remont Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu - Koszt remontu Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu to milion 800 tysięcy złotych, to pieniądze pochodzące od miasta. 200 tysięcy złotych dołożył… » więcej 2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »