Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-02, 12:31 Autor: Daniel Klimczak

Strażakom udało się opanować pożar warsztatu w Lubrzy. Akcja dogaszania potrwa jeszcze kilka godzin

Pożar warsztatu w Lubrzy [fot. Daniel Klimczak]
Pożar warsztatu w Lubrzy [fot. Daniel Klimczak]
Pożar warsztatu w Lubrzy [fot. Daniel Klimczak]
Pożar warsztatu w Lubrzy [fot. Daniel Klimczak]
Pożar warsztatu w Lubrzy [fot. Daniel Klimczak]
Pożar warsztatu w Lubrzy [fot. Daniel Klimczak]
Ogień jest opanowany, ale akcja trwa. Od 5:00 rano strażacy walczą z pożarem warsztatu samochodowego i magazynu opon w Lubrzy.
W szczytowym momencie na miejscu pracowały 32 wozy bojowe. Jak jednak wskazuje oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu mł. asp. Łukasz Nowak, strażakom udało się już opanować ogień.

- Trwa dogaszanie części warsztatowo-magazynowej tego budynku. Część warsztatowo-biurowa została już ugaszona. Za chwilę przejdziemy do żmudnego procesu dogaszania tego pożaru. Na miejsce zadysponowano kolejny pluton z kolejnej kompanii gaśniczej. To już kwestia podmiany ratowników - wyjaśnia.

Ze względu na duże zadymienie zdecydowano o ewakuacji 9 osób zamieszkujących 3 pobliskie budynki. Świadkowie pożaru wskazują, że to największa tego typu akcja gaśnicza, którą kiedykolwiek prowadzono w ich miejscowości.

- Było za 10 minut godz. 5:00, coś strasznie strzeliło. Ja wyskoczyłam z łóżka, pobiegłam szukać, gdzie to strzeliło. Po sprawdzeniu domu pobiegłam na podwórko, czy tam gdzieś w garażu na przykład nic się nie dzieje. Zeszłam z powrotem na górę i patrzę, a tam już się zaczął dym robić czarny - mówi pani Józefa.

Na miejsce przyjechał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Jak powiedział on Radiu Opole, straty powstałe w wyniku pożaru będą ograniczać się jedynie do kwestii materialnych.

- Na szczęście nikt nie ucierpiał, a więc nie mamy tutaj żadnych ofiar, nie mamy poszkodowanych. Cały czas jestem w kontakcie z dyrektorem Centrum Zarządzania Kryzysowego, z komendantem wojewódzkim policji i straży pożarnej - dodaje.

Dodajmy, że działania na strażaków potrwają jeszcze co najmniej kilka godzin. Po opanowaniu pożaru konieczne będzie przelanie wodą wnętrza hali wraz ze znajdującym się tam wyposażeniem. Ze względu na spore zapotrzebowanie na wodę, jest ona dowożona z 3 punktów w ościennych gminach. To spowodowało konieczność zamknięcia części wojewódzkiej "414" od ronda na obwodnicy Prudnika.
mł. asp. Łukasz Nowak
Pani Józefa
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 17:45 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej 2021-06-12, godz. 14:25 Posprzątali dawny obóz koncentracyjny, aby oddać hołd ofiarom. "Chcemy w ten sposób powiedzieć młodym ludziom o… Pracownicy IPN, wspólnie z harcerzami i członkami stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle posprzątali dziś (12.06) teren dawnego obozu koncentracyjnego… » więcej 2021-06-12, godz. 12:45 Noc w baszcie i kiermasz rękodzieła to weekendowe propozycje z Krapkowic Ten weekend to czas pierwszych imprez kulturalnych, które odbywają się na żywo, a nie w internecie. W Krapkowicach do wyboru są dwie propozycje - sobotnia… » więcej 2021-06-12, godz. 12:30 "Zainteresowanie mieszkańców jest coraz większe". Trwa przyjmowanie wniosków w ramach VIII edycji budżetu obywatelskiego… - Miasto jest w dobrej kondycji finansowej, więc mamy kolejny rekord - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum… » więcej 2021-06-12, godz. 11:20 IMGW ostrzega. Sobota burzowa i deszczowa, możliwe opady gradu Po godzinie 13 nad Opolszczyznę dotrzeć mają burze - tak prognozuje IMGW. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów. » więcej 2021-06-12, godz. 10:50 Raport MZ: 239 nowych infekcji i 47 zgonów w kraju. Opolszczyzna z jednym z najmniejszych przyrostów zachorowań [IN… 239 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono ostatniej doby w Polsce. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w tym czasie zmarło 47 osób zakażonych patogenem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »