Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-01, 11:45 Autor: Daniel Klimczak

Od dziś w Namysłowie można się zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji. W mieście uruchomiono mobilny punkt

Otwarcie mobilnego punktu szczepień na rynku w Namysłowie
Od dziś (01.06) na namysłowskim rynku funkcjonuje mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19. Można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji.
W kontenerze dostarczonym przez Agencję Rezerw Materiałowych podawany jest preparat firmy Moderna. Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zapewnia, że szczepionek wystarczy dla wszystkich zainteresowanych.

- Nie będziemy mieli tutaj problemów, jeśli chodzi o ilość szczepionek. Mam nadzieję, że one będą docierały tutaj płynnie i mieszkańcy będą się szczepili. W tej chwili, tak prawdę mówiąc, na terenie województwa opolskiego nie mamy problemów ze szczepionkami. Mamy problemy z chętnymi do szczepienia - przyznaje.

Za obsługę punktu odpowiada Namysłowskie Centrum Zdrowia. Jego prezes Agnieszka Zagola wskazuje, że skorzystać z możliwości zaszczepienia można tu na uproszczonych zasadach.

- Ten mobilny punkt szczepień, jako jedyny punkt w województwie, jest punktem, do którego można przyjść w każdej chwili, posiadając tylko dowód osobisty. Personel medyczny na miejscu kwalifikuje i wtedy dany pacjent jest wprowadzony do systemu. Nie wymaga to uprzedniej rejestracji - dodaje.

Tego typu działania mają na celu zwiększyć odsetek zaszczepionych w regionie. Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski przyznaje, że liczy, iż w gminie uda się poprawić ten współczynnik.

- Namysłów w tej chwili jest, można powiedzieć, w środku peletonu, dlatego bardzo się cieszymy z tej inicjatywy, żeby przekazać nam mobilny punkt. Z niego przecież mogą korzystać nie tylko mieszkańcy Namysłowa, ale i całej okolicy. Jeżeli to pomoże w podniesieniu współczynnika wyszczepialności, to myślę, że o ten efekt właśnie nam chodzi - tłumaczy.

Oprócz zabezpieczenia przed koronawirusem, do szczepień ma zachęcić także nowy rządowy program, którego szczegóły przedstawił wojewoda. To dodatkowe pieniądze, które trafią do gmin z największym odsetkiem zaszczepionych.

- 500 gmin, które uzyskają stopień wyszczepialności na poziomie 75 procent uprawnionych, otrzyma 100 tysięcy złotych. Jedna gmina w województwie, która uzyska najwyższy poziom wyszczepialności, otrzyma milion złotych. Z kolei gmina najlepsza w Polsce uzyska 2 miliony - wymienia.

Program ma potrwać do końca roku, z kolei mobilny punkt szczepień będzie stał na namysłowskim rynku przez 100 dni, by trafić następnie do innych miast regionu.
Sławomir Kłosowski
Agnieszka Zagola
Bartłomiej Stawiarski
Sławomir Kłosowski
Otwarcie mobilnego punktu szczepień na rynku w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie mobilnego punktu szczepień na rynku w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie mobilnego punktu szczepień na rynku w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie mobilnego punktu szczepień na rynku w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie mobilnego punktu szczepień na rynku w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie mobilnego punktu szczepień na rynku w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie mobilnego punktu szczepień na rynku w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie mobilnego punktu szczepień na rynku w Namysłowie [fot. Daniel Klimczak]

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:45 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej 2021-06-12, godz. 14:25 Posprzątali dawny obóz koncentracyjny, aby oddać hołd ofiarom. "Chcemy w ten sposób powiedzieć młodym ludziom o… Pracownicy IPN, wspólnie z harcerzami i członkami stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle posprzątali dziś (12.06) teren dawnego obozu koncentracyjnego… » więcej 2021-06-12, godz. 12:45 Noc w baszcie i kiermasz rękodzieła to weekendowe propozycje z Krapkowic Ten weekend to czas pierwszych imprez kulturalnych, które odbywają się na żywo, a nie w internecie. W Krapkowicach do wyboru są dwie propozycje - sobotnia… » więcej 2021-06-12, godz. 12:30 "Zainteresowanie mieszkańców jest coraz większe". Trwa przyjmowanie wniosków w ramach VIII edycji budżetu obywatelskiego… - Miasto jest w dobrej kondycji finansowej, więc mamy kolejny rekord - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »