Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-30, 15:15 Autor: Katarzyna Doros

Opolski Park Sportu oficjalnie otwarty. Wielofunkcyjne boiska, pump track i ścianka wspinaczkowa przyciągnęły wielu mieszkańców [ZDJĘCIA]

Otwarcie Opolskiego Parku Sportu [fot. Katarzyna Doros]
Otwarcie Opolskiego Parku Sportu [fot. Katarzyna Doros]
Otwarcie Opolskiego Parku Sportu [fot. Katarzyna Doros]
Otwarcie Opolskiego Parku Sportu [fot. Katarzyna Doros]
Otwarcie Opolskiego Parku Sportu [fot. Katarzyna Doros]
Otwarcie Opolskiego Parku Sportu [fot. Katarzyna Doros]
Skatepark, pump track, 15-metrowa ścianka wspinaczkowa i boiska wielofunkcyjne przyciągnęły całe rodziny do Opolskiego Parku Sportu w pobliżu Stegu Areny w Opolu. Oficjalne otwarcie obiektów zewnętrznych połączono z obchodami Dnia Dziecka, który przypada 1 czerwca. Wydarzenie zainaugurowała symboliczna sztafeta. Przypomnijmy, Opolski Park Sportu powstał w miejscu starej hali Cieplak.
- Dzisiaj jest dzień pełen radości i uśmiechu dla wszystkich. Przede wszystkim dla dzieci, bo jest to sportowy dzień dziecka i taki ten obiekt ma być. Obiekt jest dla dzieci, dla rodzin, ma być radosny, wesoły i dostępny dla całych rodzin. Dla nas, dla tych, którzy budowali, projektowali i będą korzystać to chwila olbrzymiej satysfakcji z tego, że mamy jeden z najfajniejszych obiektów tego typu na świecie, a na pewno najfajniejszy, wielofunkcyjny obiekt sportowy w Polsce. Od dziś jest dostępny dla wszystkich opolan - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Infrastruktura sportowa jest coraz bardziej dopasowywana do potrzeb osób, które z tych obiektów korzystają - mówi Przemysław Zych, wiceprezydent Opola. - Od samego początku wszystkie pomysły były realizowane przy udziale różnych środowisk sportowych, które wyposażały nas w wiedzę, na co warto zwrócić uwagę, aby otworzyć obiekt, który będzie im w przyszłości służył.

- Mamy boisko o sztucznej nawierzchni trawiastej, mamy boisko wielofunkcyjne z taką nawierzchnią, po której można jeździć na rolkach wraz z zapleczem sanitarnym. Trenują już tam hokeiści na rolkach. Do tego mamy pump track i skate park do akrobacji. Jest oczywiście plac zabaw, sale konferencyjne, hala wielofunkcyjna, sala do sportów walki - dodaje Tomasz Wróbel, kierownik zespołu obiektów Stegu Arena i Opolskiego Parku Sportu.

W środku znajduje się także umieszczona na poziomie drugim podwieszana bieżnia lekkoatletyczna. Jedną z atrakcji jest 15-metrowa ścianka wspinaczkowa. Mariusz Lisowski z Klubu Wysokogórskiego Opole miał okazję przetestować nowe drogi wspinaczkowe. - Trasy są bardzo ładnie poukładane, przede wszystkim wysokość robi wrażenie. Ta ścianka jest bardzo poręczna, ponieważ obiekt jest obszerny, wspinacze nie będą sobie przeszkadzać. Drogi są dłuższe, a do tego można je przekręcać, a my staramy się cały czas szukać nowych dróg - mówi.

W projektowaniu strefy street workout pomagali sami sportowcy. - Z urządzeń można korzystać od 14. roku życia. Pod opieką dorosłych w przypadku dzieci. Jesteśmy tu, żeby także opowiadać o tym sporcie - mówi Jarosław Bulla, prezes Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu. - Mamy tu trzy różne poręcze na różnych wysokościach, mamy także drążek, który jest drążkiem do freestyle. Jest też tzw. duża strefa zrzutu, więc osoby, które wykonują różne ewolucje nie muszą się obawiać, że w coś uderzą. Mamy też drabinki, które są małym gestem z naszej strony w kierunku środowiska OCR, czyli biegów z przeszkodami.

Wielu mieszkańców nie kryje, że takie miejsce było w Opolu potrzebne. - Ja tutaj ćwiczę kalistenikę. Wchodziłam sobie tak po linie na górę. Bardzo lubię ćwiczyć - mówi Zosia.

- Park sportu wygląda fantastycznie, aż chce się grać w piłkę albo w różne inne sporty. Mnie się szczególnie podoba boisko do koszykówki, ma bardzo fajne podłoże. Jestem z 4-letnim synem i podoba nam się też plac zabaw. Jest tartan, wygląda na to, że jest nowocześnie i bezpiecznie - mówi jeden z mieszkańców.

- Jeżdżę na hulajnodze, dlatego przyszedłem przetestować pump track. Jest taka rampa z krętymi ścieżkami, szybko się jeździ i trzeba uważać. Brakowało takiego miejsca nam - dodaje Wiktor.

Koszt inwestycji to 38 milionów złotych, z czego około 8 milionów złotych to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.
Arkadiusz Wiśniewski
Przemysław Zych, Tomasz Wróbel
Mariusz Lisowski
Jarosław Bulla
Opolanie

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 19:52 Osobówka uderzyła w barierki na A4 Po godzinie 18 na opolskim odcinku A4, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle (259 km A4) w kierunku na Katowice doszło do zdarzenia drogowego. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej 2021-06-12, godz. 14:25 Posprzątali dawny obóz koncentracyjny, aby oddać hołd ofiarom. "Chcemy w ten sposób powiedzieć młodym ludziom o… Pracownicy IPN, wspólnie z harcerzami i członkami stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle posprzątali dziś (12.06) teren dawnego obozu koncentracyjnego… » więcej 2021-06-12, godz. 12:45 Noc w baszcie i kiermasz rękodzieła to weekendowe propozycje z Krapkowic Ten weekend to czas pierwszych imprez kulturalnych, które odbywają się na żywo, a nie w internecie. W Krapkowicach do wyboru są dwie propozycje - sobotnia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »