Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-14, 17:40 Autor: Katarzyna Doros

Byli parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy będą współpracować z wojewodą na rzecz Opolszczyzny [FILM, ZDJĘCIA]

Byli parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy będą współpracować z wojewodą na rzecz Opolszczyzny
Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprosił do współpracy byłych parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy, by razem pracować dla rozwoju Opolszczyzny. W gronie zaleźli się m.in. Antoni Duda, Grzegorz Peczkis czy Norbert Krajczy, którzy mają dzielić się doświadczeniem w biznesie, gospodarce czy medycynie.
- W tej chwili przydadzą się każde ręce na pokładzie, które mogą wspomóc Opolszczyznę w różnych miejscach - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Posłowie, senatorowie, byli posłowie i senatorowie klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, to osoby, które mieszkają i zajmują różne stanowiska w różnych miejscowościach naszego kraju. Wielu z nich pochodzi z Warszawy, a wielu ma tam bardzo znaczące rodziny. W związku z tym każda osoba, która tutaj jest może wiele dla Opolszczyzny zrobić. Taki pozytywny lobbing dla Opolszczyzny ze strony byłych posłów naszego klubu jest znaczący i potrzebny dla naszego województwa.

- Taki zespół spotyka się po raz pierwszy. Będziemy tu pełnić rolę pomocniczą i doradczą pana wojewody - mówi Jerzy Naszkiewicz, poseł VIII kadencji. - Chętnie podzielimy się swoim doświadczeniem parlamentarnym, również zawodowym. Na razie rozmawiamy o tym, żeby służyć ojczyźnie, tej naszej najjaśniejszej Rzeczpospolitej, i po to się tu wszyscy spotykamy.

- To bardzo cenna inicjatywa. Większość z nas, a może wszyscy, są osobami, które bardzo czynnie działają w swoim środowisku. W naszym gronie jest kilku radnych sejmiku województwa. Wymienimy się swoimi spostrzeżeniami i codzienną pracą oraz doświadczeniem - dodaje Teresa Ceglecka-Zielonka, posłanka V kadencji.

- Nadal funkcjonuję na rzecz naszej ojczyzny i robię sprawozdawczość tego, co się dzieje w tym trudnym czasie dla gospodarki - wyjaśnia Grzegorz Peczkis, senator IX kadencji. - To, co jest istotne, to sytuacja, w której na czele urzędu wojewódzkiego w tym trudnym czasie mamy człowieka, który posiada bardzo dużą siłę przebicia w Warszawie. Te trudne zadania, które przed nim stoją, będzie realizował, a jeśli do tego zechce skorzystać z pomocy nas, osób, które również zorientowane są jak powiaty nasze funkcjonują, to wydaje mi się, że to będzie po prostu dobre.

Do współpracy wojewoda zaprosił 9 byłych parlamentarzystów. To: Lena Dąbkowska-Cichocka, Antoni Duda, Andrzej Diakonow, Jerzy Naszkiewicz, Grzegorz Peczkis, Mieczysław Walkiewicz, Teresa Ceglecka-Zielonka, Jerzy Żyżyński. Wojewoda Sławomir Kłosowski zaznacza, że nie wyklucza kolejnych spotkań, także z politykami innych partii.
Sławomir Kłosowski
Jerzy Naszkiewicz, Teresa Ceglecka-Zielonka
Grzegorz Peczkis

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 20:45 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Raport dnia: Opolskie wśród regionów z najmniejszą liczbą nowych zachorowań na COVID-19. Infekcje potwierdzono tylko… 6 nowych zachorowań i 1 zgon, to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa na Opolszczyźnie. » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Wskocz na rower i śladami Utopca odwiedź najciekawsze miejsca Eurocountry Wiosną Lokalna Grupa Działania Eurocountry zaprosiła do wspólnej gry terenowej Śladami Utopca, w czasie której poznawało się najciekawsze miejsca 5 gmin:… » więcej 2021-06-12, godz. 19:52 Osobówka uderzyła w barierki na A4 Po godzinie 18 na opolskim odcinku A4, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle (259 km A4) w kierunku na Katowice doszło do zdarzenia drogowego. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »