Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-21, 18:45 Autor: Witold Wośtak/PAP

Zatrzymana matka z poszukiwanym dzieckiem, chłopczyk powinien być w Niemczech. Akcja na opolskim dworcu PKP

PKP Opole Główne [fot. Patryk Domagała]
PKP Opole Główne [fot. Patryk Domagała]
Na dworcu głównym PKP w Opolu funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, która sprawiała wrażanie osoby będącej pod wpływem środków odurzających. Razem z zatrzymaną był 9-latek, poszukiwany przez System Informacji Schengen.
Jak poinformował rzecznik prasowy Adam Radek, rzecznik opolskiego oddziału Służby Ochrony Kolei, do zdarzenia doszło we wtorek na dworcu PKP w Opolu.
- Około południa na jednym z peronów dworca wylegitymowano głośno zachowującą się kobietę. Miała przy sobie bilet na pociąg do Łodzi. Dwie godziny później dyspozytor POLREGIO poinformował komendanta zmiany SOK w Opolu, że na peronie 4 przebywa kobieta z dzieckiem, która wydaje się być nietrzeźwa. Małoletni chłopiec biegał bez opieki po peronie, co mogło doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku - wyjaśnia PAP Radek.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze SOK stwierdzili, że kobieta znajduje się prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających. W tej sytuacji wezwano patrol policji. Jak się okazało, 32-letnia mieszkanka Łodzi podróżowała z 9-letnim synem, poszukiwanym przez System Informacji Schengen.

- Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w systemie, chłopiec powinien przebywać w jednej z miejscowości na terenie Niemiec. Dodatkowo okazało się, że przy nieprzytomnej kobiecie znaleziono trzy dokumenty tożsamości nieletnich dzieci, które zostały zgłoszone jako zagubione. Kobietę, pod nadzorem policji, przewieziono do Szpitala Wojewódzkiego. Małoletni jest pod opieką wychowawców w Policyjnej Izbie Dziecka. Sprawę mającą na celu wyjaśnienie całej sytuacji prowadzi policja w Opolu" - powiedział PAP Radek.

Młodszy aspirant Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu, informuje Radio Opole, że zgłoszenie dotyczyło sprawowania opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości.

- Zgłoszenie zostało potwierdzone. Kobieta rzeczywiście sprawowała opiekę nad 9-latkiem, będąc w stanie nietrzeźwości. Zatrzymana trafiła do wytrzeźwienia. W tej chwili jesteśmy w stałym kontakcie z Wydziałem Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Opolu, aby ustalić kwestie związane z opieką nad dzieckiem.
Adam Radek
Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2021-05-17, godz. 20:30 Raport dnia: Spada liczba zachorowań na COVID-19. Rusza pilotaż szczepień w zakładach pracy 45 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w województwie opolskim. W całym kraju przybyło 1109 chorych na COVID-19. » więcej 2021-05-17, godz. 20:30 Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach w regionie. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla południowej i środkowej Polski. » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Będą zmiany na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Katowickiej w Opolu. MZD planuje budowę m.in. ścieżki rowerowej Będzie nowa trasa dla rowerzystów w Opolu. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Katowickiej. Chodzi o odcinek… » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Ruszyła IV edycja konkursu na "Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu" Instytucje, firmy czy organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się do IV edycji konkursu 'Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu'. Konkurs… » więcej 2021-05-17, godz. 19:08 Nyski magistrat zyskuje nowy wygląd. Rewitalizację przechodzi też plac przed budynkiem Trwa remont elewacji nyskiego magistratu. W ostatnich dniach odsłonięto w całości odświeżoną frontową fasadę budynku. Prace trwają też na placu przed… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 To już pewne - punkt szczepień z Toropolu będzie przeniesiony do przychodni "Śródmieście". "Lodowisko musi wrócić… Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprzecza, że powodem zamknięcia punktu szczepień powszechnych w obiekcie lodowiska Toropol jest niewielka liczba otrzymywanych… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 Gogoliński dworzec już wyremontowany, tunel pod torami gotowy w 30% Budowlańcy zakończyli prace na dworcu w Gogolinie. Gotowy jest też pierwszy etap budowy przejścia podziemnego, które połączy dworzec, plac przed nim i ulicę… » więcej 2021-05-17, godz. 17:02 Małgorzata Tudaj rezygnuje ze stanowiska starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielska, rezygnuje ze stanowiska. Dzisiaj (17.05) do biura rady powiatu wpłynęło pismo w tej sprawie. Trafiło… » więcej 2021-05-17, godz. 16:30 Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem. Kierowca zebrał 35 punktów karnych Kilkanaście minut policjanci z Krapkowic ścigali kierowcę volkswagena, który gnał ulicami miasta łamiąc wszystkie możliwe przepisy. Mieszkaniec gminy Gogolin… » więcej 2021-05-17, godz. 15:15 Opolscy działacze Porozumienia Jarosława Gowina apelują o szybsze procedowanie ustawy ws. Krajowego Planu Odbudowy Przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina zaapelowali do Senatu RP o zawieszenie sporów i jak najszybsze procedowanie ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »