Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-19, 14:36 Autor: Katarzyna Doros

Ruszył pilotażowy punkt szczepień powszechnych w obiekcie lodowiska Toropol. "To egzamin dla nas wszystkich z odpowiedzialności i skuteczności działania państwa" [ZDJĘCIA, FILM]

Ruszył pilotażowy punkt szczepień powszechnych na opolskim lodowisku Toropol
Ruszył pilotażowy punkt szczepień powszechnych w Opolu, w hali lodowiska Toropol. Pierwsi chętni do zaszczepienia się przeciw COVID-19 pojawili się przed wejściem do obiektu kilka minut po godzinie 7:00. Dziennie punkt będzie mógł obsłużyć nawet 1800 chętnych.
- Od czwartku lub piątku były zapisy dla mojego rocznika 1959. Taka była rejestracja, tak się zarejestrowaliśmy i idziemy - mówi jedna z kobiet.

- Chcemy się zarejestrować, mamy aktywną receptę. Wybrałem ten punkt szczepień, bo mam blisko i jestem z Opola - dodaje mężczyzna, który był drugi w kolejce.

- Jestem zapisana dzisiaj na 8:00. Okazja była, że się dostaliśmy na dzisiaj w tym punkcie. Mieliśmy do wyboru inne punkty w powiecie opolskim, ale tutaj mamy blisko i dogodny dojazd pociągiem - mówi starsze małżeństwo.

- Duża jest kolejka. Przyjechałam z Namysłowa, miałam odległy termin szczepienia, a zależy mi na czasie i udało się przyspieszyć - dodaje jedna z kobiet.

- Mam nadzieję, że otwarcie tego punktu szczepień będzie dobrym początkiem dla pozostałych 12 punktów, które przygotowywane są w naszym regionie - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Mam nadzieję również, że szybkość i tempo szczepienia będzie przebiegać tutaj na Toropolu, a za chwilę w pozostałych 12 punktach w naszym województwie szybko i sprawnie.

- Mamy tutaj 10 boksów, które są już przygotowane do rozpoczęcia procesu szczepienia. Dlaczego mówimy o pilotażu? Dlatego, żeby zobaczyć jak trwa proces organizacji szczepień dla innych naszych 12 punktów - dodaje Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Narodowy Program Szczepień to egzamin dla nas wszystkich z odpowiedzialności i skuteczności działania państwa - mówi poseł PiS Violetta Porowska. - To wszystko jest finansowane z pieniędzy rządowych i realizowane pod nadzorem rządu. Ten punkt tutaj w Opolu jest punktem, który ma potencjał jednego z większych w Polsce. 1800 szczepień dziennie to bardzo dużo. Średnio około 1000 do 1500 szczepień dziennie są realizowane maksymalnie w takich punktach w Polsce.

- Nie mamy jeszcze informacji o kolejnych dostawach szczepionek, ale na pewno w poniedziałek za tydzień takie samo szczepienie będzie - mówi Tomasz Halski, kierownik punktu szczepień na Toropolu. - Mamy informację, że rzeczywiście będą nam udostępniane te szczepionki i będziemy na bieżąco informować czy w środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę są kolejne w tym tygodniu szczepienia. Myślę, że nie bez kozery się to nazywa pilotaż. Zaletą szczepionki Moderny jest to, że jest dłuższy czas przechowywania niż Pfizera, dlatego jesteśmy pewni, przekonani, że żadna dawka się nie zmarnuje, mamy to już przetestowane w naszej przychodni "Śródmieście".

Przypomnijmy, w sobotę (17.04) do punktu na Toropolu trafiło 1000 dawek szczepionki Moderna. Jak informuje dr Tomasz Halski, kierownik punktu w Toropolu są jeszcze wolne miejsca na szczepienia dziś i jutro.
ludzie
Sławomir Kłosowski, Robert Bryk
Violetta Porowska
Tomasz Halski

Wiadomości z regionu

2021-05-08, godz. 12:45 "Takich miejsc na Opolszczyźnie jest przynajmniej kilkadziesiąt". Społecznicy wysprzątali zapomniany cmentarz koło… Wzięli rękawice, szczotki, grabie, worki i odpowiedzieli na apel w mediach społecznościowych. Grupa społeczników przyjechała do opolskiego Brzezia, aby… » więcej 2021-05-08, godz. 11:10 Raport MZ. W kraju 4765 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na Opolszczyźnie potwierdzono 165 zachorowań Z powodu COVID-19 zmarło 109 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 312 osób. Minionej doby wykonano 63 455 test… » więcej 2021-05-08, godz. 10:45 Nowy gatunek prehistorycznego gada odnaleziony w Kocurach koło Dobrodzienia Skamieniałości kręgowców sprzed około 210 mln lat, w tym ryb dwudysznych, żółwi i nowego gatunku aetozaura - prehistorycznego gada przypominającego dzisiejsze… » więcej 2021-05-08, godz. 10:00 "Na razie wszyscy się cieszą z sytuacji, która jest, czyli że turystyka powoli jest odmrażana". Hotele wznawiają… W porannej rozmowie 'W cztery oczy' Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej mówił o wznowieniu od dziś (8.05) działalności hoteli… » więcej 2021-05-08, godz. 10:00 Za dwa miesiące zakończy się remont DW 454 w Ziemiełowicach. "Przy obecnej pogodzie roboty powinny być prowadzone… 2 lipca zakończy się przebudowa drogi w Ziemiełowicach. Obecnie ten prawie 3-kilometrowy fragment DW 454 między Jastrzębiem a Ziemiełowicami jest wyłączony… » więcej 2021-05-08, godz. 10:00 Opole: ponad 100 dzieci może nie dostać się do przedszkoli. W placówkach brakuje miejsc W opolskich przedszkolach zakończył się pierwszy etap rekrutacji. Już teraz wiadomo, że w tym roku nie wszystkie dzieci dostaną się do placówki. Obecnie… » więcej 2021-05-08, godz. 08:00 Gdzie można, budują ścieżki asfaltowe, a gdzie się nie da, ze specjalnej kostki przyjaznej rowerzystom Trwa budowa ścieżek rowerowych w Gogolinie. Obecnie powstają 4 takie trakty. Trzy z nich będą asfaltowe, co ułatwia jazdę na rowerze, rolkach czy poruszanie… » więcej 2021-05-08, godz. 07:45 12 mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu czeka na lokatorów. Najpierw jednak muszą je wyremontować Gmina Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła właśnie kolejną procedurę wynajmu mieszkań do remontu, a skorzystać mogą np. mieszkańcy, którzy szukają dla siebie… » więcej 2021-05-07, godz. 22:00 Oddali hołd powstańcom, którzy sto lat temu bili się o Kędzierzyn-Koźle Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, posłanka Katarzyna Czochara, były senator Grzegorz Peczkis oraz przedstawiciele środowisk patriotycznych i mieszkańcy… » więcej 2021-05-07, godz. 20:45 "Setna rocznica III powstania śląskiego - panorama powstań śląskich". W Opolu stanęła wystawa w formie fotoplas… Panorama powstań śląskich, to wystawa na wzór fotoplastykonu upamiętniająca setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Złożona z ośmiu elementów ekspozycja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »