Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-21, 17:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolanie poczuli wiosenny klimat. Wyruszyli na spacery, skusił ich też jeszcze niedostępny plac zabaw w Parku 800-lecia [ZDJĘCIA]

Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Mieszkańcy stolicy regionu poczuli już wiosnę. Dzisiejsza (21.02) temperatura powietrza zachęciła wielu opolan do wyjścia z domu i skorzystania z promieni słonecznych oraz zbliżającej się wiosny. Wielu z nich można było spotkać na wyspie Bolko oraz w parku nadodrzańskim. Sporo osób od wczoraj (20.02) bawi się też na nowo powstałym placu zabaw w Parku 800-lecia. Co prawda nie został on jeszcze oficjalnie otwarty, ale dzieciom i rodzicom to nie przeszkadzało. Mieszkańcy samowolnie tam weszli.
- Za dużo już było tej zimy w tym roku i potrzebowaliśmy już promieni słonecznych oraz dodatnich temperatur. Cieszymy się, że w końcu są i oby zostały jak najdłużej - mówią mieszkańcy Opola.

- Jak tylko słoneczko świeci, to ruszamy z domu, żeby troszkę pooddychać świeżym luftem, jak to się mówi. - Już czas, więc otwieramy plac zabaw. - Bardzo fajny jest, a dzieci mają się gdzie bawić. Jak my już tutaj przyszliśmy, to był otwarty, więc co zrobić - korzystamy. Zoo już zaliczone i wracamy do domu. - Jestem nim zachwycona. Bardzo fajny i jest jedynym porządnym placem zabaw w Opolu. Innego nie znam takiego. - Fajnie, że dzieciaki wyszły z domu. Dzisiaj taki pierwszy powie wiosny, także korzystamy. Plac zabaw bardzo udany. Myśmy przyjechali z drugiego końca Opola, z osiedla ZWM, bo u nas takiego dużego i fajnego nie ma.

Przypomnijmy, że do astronomicznej wiosny pozostało jeszcze 27 dni. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie plac zabaw w Parku 800-lecia zostanie oficjalnie otwarty.
Mieszkańcy Opola

Wiadomości z regionu

2021-02-27, godz. 21:45 Raport dnia: Od dziś nowe zasady na granicach z Czechami i Słowacją, a do zasłaniania ust i nosa można używać jedynie… 120 nowych zachorowań i 5 zgonów wśród zakażonych koronawirusem, którzy zmagali się z chorobami współistniejącymi. To bilans ostatniej doby pandemii… » więcej 2021-02-27, godz. 18:13 Nowe obostrzenia dla przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Na przejściach granicznych na Opolszczyźnie nie ma jednak… Od dziś (27.02) obowiązują nowe zasady wjazdu do Polski z Czech i Słowacji. Osoby przyjeżdżające z tych krajów muszą odbyć 10-dniową kwarantannę. » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Wielkie ściganie w Polskiej Nowej Wsi. Ruszyła kolejna edycja Kierowcy Roku Opolszczyzny Ponad 30 załóg rywalizowało dziś (27.02) w ramach zawodów Kierowcy Roku Opolszczyzny. Impreza na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi to pierwszy tego typu start… » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Przy muzeum w Koźlu będzie nowy parking Przy Muzeum Ziemi Kozielskiej mają powstać nowe miejsca parkingowe. Urząd miasta Kędzierzyna-Koźla przygotował koncepcję zagospodarowania terenu tak, aby… » więcej 2021-02-27, godz. 16:30 Opolanie na ogół stosują się do nowych zasad sanitarnych. Ci, którzy nadal będą używać przyłbic czy szalików… Od dziś (27.02) zmieniają się zasady mające na celu ograniczanie transmisji koronawirusa. Przyłbicami, chustami czy szalikami nie można już zakrywać ust… » więcej 2021-02-27, godz. 16:00 Starostwo powiatowe w Głubczycach organizuje powtórkę przed maturą w Zespole Szkół Ogólnokształcących Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach otrzymał dodatkowe godziny nauczania dla tegorocznych maturzystów na przedmioty z rozszerzenia, a także… » więcej 2021-02-27, godz. 15:00 Opolskie gminy znów torpedowane rozsyłanymi masowo petycjami. Tym razem piszą je przeciwnicy szczepień, obostrzeń… Urzędy gmin na Opolszczyźnie po raz kolejny otrzymują petycje wysyłane masowo do samorządów w całym kraju. Tym razem chodzi o żywność modyfikowaną genetycznie… » więcej 2021-02-27, godz. 12:45 Cisek: urzędnicy zza biurka mogą sprawdzić prędkość kierowców jadących przy szkole w Łanach Przy szkole w Łanach, w gminie Cisek, pojawiła się elektroniczna tablica wyświetlająca prędkość samochodów, które poruszają się po drodze obok podstawówki… » więcej 2021-02-27, godz. 12:16 Tragiczny wypadek w Jaryszowie. Zginął 74-letni motorowerzysta [AKTUALIZACJA] Do śmiertelnego wypadku motorowerzysty doszło na drodze między Jaryszowem a Zimną Wódką. 74-letni mężczyzna spadł ze skutera i zmarł na skutek ciężkiego… » więcej 2021-02-27, godz. 12:14 Nowi żołnierze opuścili koszary opolskiej brygady logistycznej. Przysięgę wojskową złożyło dziś 60 elewów 60 elewów służby przygotowawczej złożyło dziś (27.02) w Opolu przysięgę wojskową. Wśród nich jest 11 kobiet. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »