Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-14, 17:41 Autor: Witold Wośtak

Korzystamy z uroków śnieżnej zimy. W Opolu najpopularniejsza jest górka w parku na osiedlu Armii Krajowej [ZDJĘCIA]

Zima na "Górce" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Zima na "Górce" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Kilka stopni mrozu, słońce i weekend to idealne okoliczności do korzystania z uroków zimy. Tak jest między innymi w Opolu.
Na górce w parku przy osiedlu Armii Krajowej od rana można było spotkać wiele osób zjeżdżających na sankach, jabłuszkach oraz innych ślizgaczach. To atrakcja zwłaszcza dla dzieci, ale nie tylko najmłodsi korzystali z dobrych warunków zimowych. Nie brakowało również osób przyjezdnych. Nikt nie ma wątpliwości, że przy podobnej pogodzie, to najlepszy sposób na spędzenie wolnego dnia z rodziną.

- Przez wiele lat brakowało nam zimy. Skoro spadł śnieg i mróz trochę trzyma, jak najbardziej trzeba wykorzystać ten czas z dziećmi na świeżym powietrzu.

- My mamy do Opola 20 kilometrów, bo mieszkamy w małej wsi i nie znamy tam dobrych górek. Chcemy trochę wynagrodzić dzieciom czas pandemii - zamknięcie. One tęsknią za świeżym powietrzem, zabawą i kontaktem z rówieśnikami.

Inny mężczyzna przekonuje, że warto spędzić tak piękną - słoneczną i białą - niedzielę z rodziną aktywnie i na świeżym powietrzu.

- Wcześniej - jak miałem 6 czy 7 lat - mieszkałem w górach i tam zawsze było dużo śniegu, czyli wiele okazji do zjeżdżania na sankach i jabłuszkach.

Kolejny mężczyzna nazywa tę zimę anomalią pogodową podkreślając, że trzeba korzystać z niej w pełni.

Dodajmy, wiele wskazuje, że pozostało niewiele weekendów z prawdziwą zimą, bo według wstępnych prognoz za tydzień temperatura może wzrosnąć do około 10 stopni Celsjusza.
Mieszkańcy
Opole i powiat opolski
zima, sanki, śnieg, dzieci,

Wiadomości z regionu

2021-02-27, godz. 21:45 Raport dnia: Od dziś nowe zasady na granicach z Czechami i Słowacją, a do zasłaniania ust i nosa można używać jedynie… 120 nowych zachorowań i 5 zgonów wśród zakażonych koronawirusem, którzy zmagali się z chorobami współistniejącymi. To bilans ostatniej doby pandemii… » więcej 2021-02-27, godz. 18:13 Nowe obostrzenia dla przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Na przejściach granicznych na Opolszczyźnie nie ma jednak… Od dziś (27.02) obowiązują nowe zasady wjazdu do Polski z Czech i Słowacji. Osoby przyjeżdżające z tych krajów muszą odbyć 10-dniową kwarantannę. » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Wielkie ściganie w Polskiej Nowej Wsi. Ruszyła kolejna edycja Kierowcy Roku Opolszczyzny Ponad 30 załóg rywalizowało dziś (27.02) w ramach zawodów Kierowcy Roku Opolszczyzny. Impreza na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi to pierwszy tego typu start… » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Przy muzeum w Koźlu będzie nowy parking Przy Muzeum Ziemi Kozielskiej mają powstać nowe miejsca parkingowe. Urząd miasta Kędzierzyna-Koźla przygotował koncepcję zagospodarowania terenu tak, aby… » więcej 2021-02-27, godz. 16:30 Opolanie na ogół stosują się do nowych zasad sanitarnych. Ci, którzy nadal będą używać przyłbic czy szalików… Od dziś (27.02) zmieniają się zasady mające na celu ograniczanie transmisji koronawirusa. Przyłbicami, chustami czy szalikami nie można już zakrywać ust… » więcej 2021-02-27, godz. 16:00 Starostwo powiatowe w Głubczycach organizuje powtórkę przed maturą w Zespole Szkół Ogólnokształcących Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach otrzymał dodatkowe godziny nauczania dla tegorocznych maturzystów na przedmioty z rozszerzenia, a także… » więcej 2021-02-27, godz. 15:00 Opolskie gminy znów torpedowane rozsyłanymi masowo petycjami. Tym razem piszą je przeciwnicy szczepień, obostrzeń… Urzędy gmin na Opolszczyźnie po raz kolejny otrzymują petycje wysyłane masowo do samorządów w całym kraju. Tym razem chodzi o żywność modyfikowaną genetycznie… » więcej 2021-02-27, godz. 12:45 Cisek: urzędnicy zza biurka mogą sprawdzić prędkość kierowców jadących przy szkole w Łanach Przy szkole w Łanach, w gminie Cisek, pojawiła się elektroniczna tablica wyświetlająca prędkość samochodów, które poruszają się po drodze obok podstawówki… » więcej 2021-02-27, godz. 12:16 Tragiczny wypadek w Jaryszowie. Zginął 74-letni motorowerzysta [AKTUALIZACJA] Do śmiertelnego wypadku motorowerzysty doszło na drodze między Jaryszowem a Zimną Wódką. 74-letni mężczyzna spadł ze skutera i zmarł na skutek ciężkiego… » więcej 2021-02-27, godz. 12:14 Nowi żołnierze opuścili koszary opolskiej brygady logistycznej. Przysięgę wojskową złożyło dziś 60 elewów 60 elewów służby przygotowawczej złożyło dziś (27.02) w Opolu przysięgę wojskową. Wśród nich jest 11 kobiet. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »