Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-13, 13:13 Autor: Daniel Klimczak

Maraton można przebiec na raty. W Suchym Borze trwa 2. etap Naratonu

Naraton, czyli maraton na raty [fot. Daniel Klimczak]
Naraton, czyli maraton na raty [fot. Daniel Klimczak]
Naraton, czyli maraton na raty [fot. Daniel Klimczak]
Naraton, czyli maraton na raty [fot. Daniel Klimczak]
Naraton, czyli maraton na raty [fot. Daniel Klimczak]
Naraton, czyli maraton na raty [fot. Daniel Klimczak]
Nie odstrasza ich pandemia, mróz ani nawet gruba warstwa śniegu. Mowa o uczestnikach Naratonu, czyli maratonu na raty, którego 2. etap odbywa się dziś (13.02) w okolicach Suchego Boru.
Chęć udziału w dzisiejszej imprezie zgłosiło około 300 biegaczy, jednak za względu na pandemię, zawodnicy ruszają na trasę w maksymalnie 5-osobowych grupach.

- Bieg ma na celu pokazanie fajnych terenów do biegania blisko Opola i taką integrację środowiska biegowego w tych trudnych czasach pandemii. Bieg jest wymyślony jako pełny maraton, 42 kilometry 195 metrów, ale podzielony na 6 odcinków po 7 kilometrów - wyjaśnia Sławomir Smoliński, jeden z organizatorów, a zarazem pomysłodawca imprezy.

Nie wszyscy uczestnicy byli zachwyceni dzisiejszymi warunkami na trasie, jednak żaden z biegaczy, z którymi rozmawiał nasz reporter, nie myślał o wycofaniu się z rywalizacji.

- Start "na spontanie", że tak powiem. Jest na tyle mało startów w tym roku przez tę pandemię, że jednak trzeba korzystać z tego, co jest. Trzeba startować, gdzie się da - przekonuje pan Piotr z Zimnic Wielkich.

- Generalnie to jest bardzo dobre przygotowanie do wiosny, przetarcie po takich szlakach to sama przyjemność. Zdecydowanie brakuje tego typu imprez w czasie pandemii, choć ja akurat z kolegą staramy się co tydzień jednak w jakimś treningu uczestniczyć - mówi pan Grzegorz z Częstochowy.

- Zimno nie przeszkadza, bardziej śnieg. Śniegu troszkę było, na pewno ciężej się biegnie, niż w normalnych warunkach. No i jest jednak troszeczkę ślisko i tak mniej stabilnie. Głowa się trochę blokuje i człowiek tak bardziej zachowawczo się zachowuje na trasie - przyznaje pani Joanna z Dębskiej Kuźni.

- Tydzień temu biegaliśmy na Wielkiej Sowie, także takie warunki nam niestraszne. Bardzo przyjemnie, ślisko, zimno, czasami niebezpiecznie, także bardzo fajnie. Kto lubi ryzyko, ten się cieszy - dodaje pan Łukasz z Dębskiej Kuźni.

Dzisiejsza rywalizacja potrwa do 15:00, a za tydzień impreza przeniesie się do Zawady. Dodajmy, że na poszczególnych odcinkach Naratonu mogą rywalizować także te osoby, które nie brały udziału w poprzednich etapach.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2021-02-27, godz. 21:45 Raport dnia: Od dziś nowe zasady na granicach z Czechami i Słowacją, a do zasłaniania ust i nosa można używać jedynie… 120 nowych zachorowań i 5 zgonów wśród zakażonych koronawirusem, którzy zmagali się z chorobami współistniejącymi. To bilans ostatniej doby pandemii… » więcej 2021-02-27, godz. 18:13 Nowe obostrzenia dla przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Na przejściach granicznych na Opolszczyźnie nie ma jednak… Od dziś (27.02) obowiązują nowe zasady wjazdu do Polski z Czech i Słowacji. Osoby przyjeżdżające z tych krajów muszą odbyć 10-dniową kwarantannę. » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Wielkie ściganie w Polskiej Nowej Wsi. Ruszyła kolejna edycja Kierowcy Roku Opolszczyzny Ponad 30 załóg rywalizowało dziś (27.02) w ramach zawodów Kierowcy Roku Opolszczyzny. Impreza na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi to pierwszy tego typu start… » więcej 2021-02-27, godz. 18:00 Przy muzeum w Koźlu będzie nowy parking Przy Muzeum Ziemi Kozielskiej mają powstać nowe miejsca parkingowe. Urząd miasta Kędzierzyna-Koźla przygotował koncepcję zagospodarowania terenu tak, aby… » więcej 2021-02-27, godz. 16:30 Opolanie na ogół stosują się do nowych zasad sanitarnych. Ci, którzy nadal będą używać przyłbic czy szalików… Od dziś (27.02) zmieniają się zasady mające na celu ograniczanie transmisji koronawirusa. Przyłbicami, chustami czy szalikami nie można już zakrywać ust… » więcej 2021-02-27, godz. 16:00 Starostwo powiatowe w Głubczycach organizuje powtórkę przed maturą w Zespole Szkół Ogólnokształcących Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach otrzymał dodatkowe godziny nauczania dla tegorocznych maturzystów na przedmioty z rozszerzenia, a także… » więcej 2021-02-27, godz. 15:00 Opolskie gminy znów torpedowane rozsyłanymi masowo petycjami. Tym razem piszą je przeciwnicy szczepień, obostrzeń… Urzędy gmin na Opolszczyźnie po raz kolejny otrzymują petycje wysyłane masowo do samorządów w całym kraju. Tym razem chodzi o żywność modyfikowaną genetycznie… » więcej 2021-02-27, godz. 12:45 Cisek: urzędnicy zza biurka mogą sprawdzić prędkość kierowców jadących przy szkole w Łanach Przy szkole w Łanach, w gminie Cisek, pojawiła się elektroniczna tablica wyświetlająca prędkość samochodów, które poruszają się po drodze obok podstawówki… » więcej 2021-02-27, godz. 12:16 Tragiczny wypadek w Jaryszowie. Zginął 74-letni motorowerzysta [AKTUALIZACJA] Do śmiertelnego wypadku motorowerzysty doszło na drodze między Jaryszowem a Zimną Wódką. 74-letni mężczyzna spadł ze skutera i zmarł na skutek ciężkiego… » więcej 2021-02-27, godz. 12:14 Nowi żołnierze opuścili koszary opolskiej brygady logistycznej. Przysięgę wojskową złożyło dziś 60 elewów 60 elewów służby przygotowawczej złożyło dziś (27.02) w Opolu przysięgę wojskową. Wśród nich jest 11 kobiet. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »