Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-02, 14:30 Autor: Daniel Klimczak

Gmina Otmuchów nagrodzona za zaangażowanie w czasie Powszechnego Spisu Rolnego

Rynek w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
Gmina Otmuchów nagrodzona za zaangażowanie w czasie Powszechnego Spisu Rolnego [fot. UM Otmuchów]
Gmina Otmuchów nagrodzona za zaangażowanie w czasie Powszechnego Spisu Rolnego [fot. UM Otmuchów]
Gmina Otmuchów nagrodzona za zaangażowanie w czasie Powszechnego Spisu Rolnego [fot. UM Otmuchów]
Gmina Otmuchów nagrodzona za zaangażowanie w czasie Powszechnego Spisu Rolnego [fot. UM Otmuchów]
Mieszkańcy gminy Otmuchów najchętniej w regionie korzystali z metody samospisu podczas ubiegłorocznego Powszechnego Spisu Rolnego.
Gmina zajęła pierwsze miejsce w konkursie, którego celem było między innymi upowszechnianie idei cyfrowego społeczeństwa. Jak mówi dyrektor Urzędu Statystycznego w Opolu Janina Kuźmicka, sprawne przeprowadzenie spisu było możliwe między innymi dzięki zaangażowaniu ze strony magistratu.

- Na co dzień była dobra współpraca, wsparcie i zrozumienie, ale też wyniki jakie uzyskała gmina świadczą o ich zaangażowaniu ogromnym, zarówno w samospis, ale też w realizację pracy związanej z rachmistrzami spisowymi - wskazuje.

Burmistrz Jan Woźniak podkreśla, że w spisie wzięło udział 100 procent rolników z gminy Otmuchów. W nagrodę za tak dobry wynik samorząd otrzymał sprzęt, który pomoże przy organizacji kolejnych tego typu przedsięwzięć. Przygotowania do nich już się rozpoczęły.

- Otrzymaliśmy komputery i jeszcze kilka niezbędnych spraw dotyczących między innymi dobrego funkcjonowania przy następnych spisach. Rozmawialiśmy też na temat narodowego spisu powszechnego, który się praktycznie rozpoczyna. Gmina musi, zgodnie z ustawą, być zaangażowana w to - dodaje.

Wkrótce rozpocznie się rekrutacja rachmistrzów. Władze gminy zapowiadają, że będą zachęcać swoich mieszkańców do aktywnego udziału także w zbliżającym się Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Akcja ta rozpocznie się w kwietniu i potrwa do czerwca, jednak ze względu na pandemię planowane jest jej wydłużenie do 30 września. Przez pierwsze 2 tygodnie urzędy statystyczne będą czekać na dane dostarczone przez mieszkańców chcących samodzielnie wypełnić ankiety. Po tym czasie do pracy przystąpią rachmistrzowie, którzy odwiedzą lub zadzwonią do pozostałych osób.
Janina Kuźmicka
Jan Woźniak

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 12:15 Obwodnica Brzegu powstanie później niż zakładano Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny.Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 12:08 Trzy dni obławy za bykiem uciekinierem w Łubnianach. Zwierzę ukrywało się w kukurydzy Przez trzy dni półtoratonowy byk ukrywał się po ucieczce z transportu w Łubnianach. » więcej 2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów [AKTUALIZA… Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »