Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-07, 19:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"To był trudny rok, ale cały czas byłam aktywna". Poseł PiS Violetta Porowska podsumowała 2020 rok

Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Violetta Porowska podsumowuje ubiegły rok pracy w Sejmie [fot.M.Matuszkiewicz]
Praca w 6 komisjach sejmowych, współtworzenie 29 projektów ustaw i uchwał oraz 8 wystąpień w sejmie. Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz szefowa struktur partii w regionie podsumowała dzisiaj (07.01) swoją pracę parlamentarną w ubiegłym roku.
- To był bardzo ważny rok. Miałam poczucie, że pracuje dla mieszkańców Opolszczyzny, dla tych wszystkich, którzy mi w 2019 roku zaufali. Najważniejsze dla mnie to działalność w komisji zdrowia, która miała w ubiegłym roku dużo pracy w związku z epidemią - mówi Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Największe wyróżnienie to zostanie przewodniczącą podkomisji stałej do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie. Zostałam nią pod koniec ubiegłego roku. Jestem nowicjuszem w sejmie, a jednak zaufano mi i oddano mi w ręce jedną z najważniejszych w tej chwili komisji. Będziemy zajmowali się tworzeniem propozycji organizacji ochrony zdrowia w całej Polsce oraz promocją innowacyjności w medycynie. To jest dla mnie wielki zaszczyt i wiem, że to będzie wielkie wzywanie i wielka praca na rzecz polskiej służby zdrowia.

- Wśród poselskich projektów ustaw była między innymi ta związana z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych. Dodatkowo złożyłam 51 interwencji poselskich - dodaje Violetta Porowska.

- Mimo trudnego, covidowego roku odbyłam dziesiątki spotkań z mieszkańcami. Starałam się w tym czasie, kiedy jeszcze można było swobodnie się widzieć, to być blisko mieszkańców. Pracuję dla nich, zawsze mogą na mnie liczyć, jestem do ich dyspozycji. Myślę o nich, pracując w sejmie. Pracuję ciężko i z wielkim oddaniem, bo taka jest moja rola i to jest moje wielkie zobowiązanie wobec mieszkańców i jako posła Ziemi Opolskiej.

Poseł Violetta Porowska dodała także, że wspiera również rozwój regionu i samorządów.
Violetta Porowska 1
Violetta Porowska 2

Wiadomości z regionu

2021-01-23, godz. 21:20 Raport dnia: w regionie ponad 2 razy więcej ozdrowieńców niż nowych zachorowań. Koronawirus przyczynił się do śmierci… 95 nowych zakażeń, 6 ofiar śmiertelnych i 231 ozdrowieńców to bilans ostatniej doby w regionie. 6 322 - o tyle w ciągu ostatniej doby wzrosła liczba zachorowań… » więcej 2021-01-23, godz. 19:40 W Opolu modlono się o jedność chrześcijan. "Dziś więcej nas łączy niż dzieli, jednak nie zawsze tak było" W opolskim kościele seminaryjnym odbyło się dziś (23.01) nabożeństwo ekumeniczne. To centralne wydarzenie tegorocznych opolskich obchodów Tygodnia Modlitw… » więcej 2021-01-23, godz. 18:30 Nyski WOPR będzie produkował prąd z promieni słonecznych. W zakupie instalacji pomoże finansowo starostwo Na stanicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nysie pojawią się wkrótce panele słoneczne. W ten sposób instytucja chce przyczynić się do promocji… » więcej 2021-01-23, godz. 18:15 Chciała pomóc psu i weszła na lód. Chwilę potem wpadła do lodowatej wody Nietypowa interwencja funkcjonariuszy kędzierzyńsko-kozielskiej policji. Dzisiejszego (23.01) popołudnia ratowali oni kobietę, pod którą załamał się … » więcej 2021-01-23, godz. 18:00 Opolski ZUS wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2020 rok Opolski ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowej PIT za 2020 rok do blisko 270 tysięcy osób, głównie emerytów i rencistów. Taką korespondencję do… » więcej 2021-01-23, godz. 17:45 Z otmuchowskiego dworca zniknęła nieestetyczna zabudowa. Wkrótce teren zamieni się w nowoczesne centrum przesiadko… Jeszcze w tym roku na mapie Otmuchowa pojawi się nowoczesne centrum przesiadkowe. Trwające od kilku miesięcy prace przebiegają zgodnie z planem i już widać… » więcej 2021-01-23, godz. 17:30 Druhowie ze Ścinawy Małej zamienili stara na MAN-a. 34-letni wóz nie trafi jednak na złom Strażacy-ochotnicy ze Ścinawy Małej doczekali się nowoczesnego wozu bojowego. Jednostka zastąpiła ponad 30-letniego stara , który swą dalszą służbę… » więcej 2021-01-23, godz. 16:30 "Jest kolorowo i nowocześnie". Najmłodsi czytelnicy z PSP nr 2 w Opolu mogą już korzystać z odnowionej biblioteki Nowoczesna, przejrzysta i z mnóstwem nowych książek - tak wygląda po remoncie bibliotek w Publicznej Szkole numer 2 im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Uczniowie… » więcej 2021-01-23, godz. 15:57 Wyciek gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Z budynku trzeba było ewakuować mieszkańców Wyciek gazu w kamienicy przy ulicy Paderewskiego w Kędzierzynie-Koźlu spowodował interwencję służb ratunkowych. Konieczna okazała się także tymczasowa… » więcej 2021-01-23, godz. 15:30 Kwalifikacja wojskowa w tym roku przesunięta z powodu pandemii. Odbędzie się w dwóch terminach Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna kwalifikacja wojskowa nie rozpocznie się 25 stycznia. Zostanie przeprowadzona w dwóch turach wiosną i latem. Przed… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »