Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-12-27, 16:35 Autor: Katarzyna Doros

W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu ruszyły szczepienia przeciw COVID-19. "To kolejny etap walki z koronawirusem" [FILM, ZDJĘCIA]

COVID-19 - pierwsze szczepienia na Opolszczyźnie
W szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu zainaugurowano na Opolszczyźnie Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Jako pierwsi szczepionkę przyjął dyrektor placówki Jarosław Kończyło. Zaraz za nim przeciw koronawirusowi zaszczepieni zostali lekarz naczelny i naczelna pielęgniarka.
- Szczepienia są światłem w tunelu do powrotu do normalności. Mam nadzieję, że ta normalność do nas wróci po zaszczepieniu dużej części społeczeństwa. Korzystałem ze szczepień profilaktycznych, korzystały z nich moje dzieci. Nie wyobrażam sobie tego, by cała moja rodzina się nie zaszczepiła. Do tej szczepionki podszedłem jak do każdej innej. Traktuję to jako coś naturalnego - mówi Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Dr Grzegorz Duszel, naczelny lekarz szpitala nie wyobraża sobie rekomendowania pacjentom szczepionki samemu jej wcześniej nie przyjmując. - Bez względu na to, jaki kto wyznaje światopogląd, to cywilizacyjnie jesteśmy w takim miejscu wyłącznie dzięki zdobyczom myśli ludzkiej i nauki, a szczepionka jest także wytworem prac laboratoryjnych naukowców. Samo szczepienie jest banalne i może niektórych rozczaruję, ale jest nieodczuwalne - mówi.

Wśród pierwszych zaszczepionych znalazła się także Danuta Szeliga, naczelna pielęgniarka w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. - Zaszczepiłam się, ponieważ chciałabym jak najwięcej osób przekonać, żeby też się zaszczepiły. Nauce trzeba wierzyć i trzeba jej zaufać. Ludzie nie mogą cierpieć i umierać. Dlatego w tej chwili, tutaj jesteśmy i szczepimy się, żeby wrócić do normalności - wyjaśnia.

- To kolejny etap walki z koronawirusem. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem - mówi Adrian Czubak, wojewoda opolski. - Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy od kadry medycznej w Kędzierzynie-Koźlu. To chyba najlepsze miejsce, by tutaj rozpocząć te szczepienia. Jak wspominał dyrektor, tutaj zaczęła się ta pierwsza walka z koronawirusem, która trwa do dzisiaj. W pierwszej kolejności zaszczepi się kadra medyczna, personel ZOL-i, DPS-ów itd. Potem oczywiście będą szczepienia dla całej populacji. Zapewniam, że w każdej gminie w województwie opolskim mamy punkt szczepień.

Kędzierzyńsko-kozielski szpital jest jedną z tzw. placówek węzłowych. - Będziemy szczepić nie tylko naszych pracowników, ale także tych z innych placówek medycznych w powiecie - mówi dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora ds. medycznych SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. - To będą zarówno praktyki zawodowe, lekarskie, pielęgniarskie, położnych, pracownicy aptek. Szczepienia nie dotyczą tylko personelu wyłącznie medycznego, ale również wszelkich osób, które współpracują z nami, pomagają lub pracują na naszą rzecz. Szczepionki, które otrzymaliśmy w ilości 75 dawek, będą wyszczepione w tym nadchodzącym tygodniu.

Dodajmy, że w sumie dziś (27.12) w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu będzie zaszczepionych 15 pracowników.
Jarosław Kończyło
Grzegorz Duszel
Danuta Szeliga
Adrian Czubak
Jacek Mazur
Szczepienie przeciw COVID-19 w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Katarzyna Doros
Szczepienie przeciw COVID-19 w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Katarzyna Doros
Szczepienie przeciw COVID-19 w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Katarzyna Doros
Szczepienie przeciw COVID-19 w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Katarzyna Doros
Szczepionka przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]
Szczepionka przeciw COVID-19 [fot. Katarzyna Doros]

Wiadomości z regionu

2021-01-23, godz. 21:20 Raport dnia: w regionie ponad 2 razy więcej ozdrowieńców niż nowych zachorowań. Koronawirus przyczynił się do śmierci… 95 nowych zakażeń, 6 ofiar śmiertelnych i 231 ozdrowieńców to bilans ostatniej doby w regionie. 6 322 - o tyle w ciągu ostatniej doby wzrosła liczba zachorowań… » więcej 2021-01-23, godz. 19:40 W Opolu modlono się o jedność chrześcijan. "Dziś więcej nas łączy niż dzieli, jednak nie zawsze tak było" W opolskim kościele seminaryjnym odbyło się dziś (23.01) nabożeństwo ekumeniczne. To centralne wydarzenie tegorocznych opolskich obchodów Tygodnia Modlitw… » więcej 2021-01-23, godz. 18:30 Nyski WOPR będzie produkował prąd z promieni słonecznych. W zakupie instalacji pomoże finansowo starostwo Na stanicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nysie pojawią się wkrótce panele słoneczne. W ten sposób instytucja chce przyczynić się do promocji… » więcej 2021-01-23, godz. 18:15 Chciała pomóc psu i weszła na lód. Chwilę potem wpadła do lodowatej wody Nietypowa interwencja funkcjonariuszy kędzierzyńsko-kozielskiej policji. Dzisiejszego (23.01) popołudnia ratowali oni kobietę, pod którą załamał się … » więcej 2021-01-23, godz. 18:00 Opolski ZUS wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2020 rok Opolski ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowej PIT za 2020 rok do blisko 270 tysięcy osób, głównie emerytów i rencistów. Taką korespondencję do… » więcej 2021-01-23, godz. 17:45 Z otmuchowskiego dworca zniknęła nieestetyczna zabudowa. Wkrótce teren zamieni się w nowoczesne centrum przesiadko… Jeszcze w tym roku na mapie Otmuchowa pojawi się nowoczesne centrum przesiadkowe. Trwające od kilku miesięcy prace przebiegają zgodnie z planem i już widać… » więcej 2021-01-23, godz. 17:30 Druhowie ze Ścinawy Małej zamienili stara na MAN-a. 34-letni wóz nie trafi jednak na złom Strażacy-ochotnicy ze Ścinawy Małej doczekali się nowoczesnego wozu bojowego. Jednostka zastąpiła ponad 30-letniego stara , który swą dalszą służbę… » więcej 2021-01-23, godz. 16:30 "Jest kolorowo i nowocześnie". Najmłodsi czytelnicy z PSP nr 2 w Opolu mogą już korzystać z odnowionej biblioteki Nowoczesna, przejrzysta i z mnóstwem nowych książek - tak wygląda po remoncie bibliotek w Publicznej Szkole numer 2 im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Uczniowie… » więcej 2021-01-23, godz. 15:57 Wyciek gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Z budynku trzeba było ewakuować mieszkańców Wyciek gazu w kamienicy przy ulicy Paderewskiego w Kędzierzynie-Koźlu spowodował interwencję służb ratunkowych. Konieczna okazała się także tymczasowa… » więcej 2021-01-23, godz. 15:30 Kwalifikacja wojskowa w tym roku przesunięta z powodu pandemii. Odbędzie się w dwóch terminach Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna kwalifikacja wojskowa nie rozpocznie się 25 stycznia. Zostanie przeprowadzona w dwóch turach wiosną i latem. Przed… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »