Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-12-04, 15:30 Autor: Daniel Klimczak

Mikołaj odwiedził nyski "poprawczak". Pomagała mu parlamentarzystka z Opolszczyzny

Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie
Mikołaj nie zapomina również o "trudnej" młodzieży. Przekonali się o tym wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie, którzy otrzymali dziś (04.12) słodkie upominki, a także gry planszowe i sprzęt sportowy.
Prezenty zostały ufundowane przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości Katarzynę Czocharę. Parlamentarzystka wskazywała, że trwający obecnie czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, w którym każdy powinien mieć powód do radości.

- Taka młodzież powinna być również w odpowiedni sposób doceniana, a w tych sytuacjach, kiedy wymaga pomocy również należy robić wszystko, żeby ta pomoc dotarła. Jak wiemy, tutaj ta pomoc jest naprawdę konieczna, dlatego moje myśli skierowały się właśnie w tym kierunku - tłumaczy.

- Takie wizyty mają szczególne znaczenie dla wychowania przebywającej tu młodzieży - przekonuje z kolei Jacek Tyczka, dyrektor Zespołu Szkól i Placówek Specjalnych w Nysie, w skład którego wchodzi także placówka odwiedzona przez mikołaja.

- Trzeba tym chłopcom pokazać, że można żyć inaczej i teraz właśnie to od nas zależy i od ludzi, którzy w społeczeństwie pełnią ważne funkcje, żeby oni mogli zauważyć, że należy inaczej współdziałać, współpracować. Nie bez powodu oni się tutaj znaleźli, a zatem bez przykładu dobrego ani rusz w pracy z nimi - dodaje.

W ośrodku przy alei Wojska Polskiego przebywa obecnie 40 wychowanków. Dodajmy, że nie są oni jedynymi, którzy w najbliższych dniach otrzymają upominki od Katarzyny Czochary. Parlamentarzystka odwiedzi wkrótce podobne placówki w powiecie prudnickim i głubczyckim.
Katarzyna Czochara
Jacek Tyczka

Wiadomości z regionu

2021-01-24, godz. 20:15 Dwa boiska w gminie Walce z nowym oświetleniem Dzięki zaangażowaniu sportowców, bez wielkich kosztów, można prowadzić wieczorne rozgrywki na głównym boisku w Walcach oraz na treningowym w Kromołow… » więcej 2021-01-24, godz. 20:00 Droga krajowa 46 Nysa - Opole w Pakosławicach zablokowana po zderzeniu dwóch osobówek [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy, mamy utrudnienia w Pakosławicach w powiecie nyskim. Na drodze krajowej 46 Nysa - Opole tuż przed 18:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów… » więcej 2021-01-24, godz. 20:00 Raport dnia: spadła liczba zakażeń i zgonów. Od poniedziałku szczepienia seniorów, wolnych terminów do końca marca… 104 nowe przypadki zakażeń koronawirusem i zero zgonów zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-01-24, godz. 19:45 Śmierć 40-letniego rowerzysty na DK46 w Niemodlinie Nie żyje rowerzysta, który przewrócił się dziś (24.01) po godz. 16.00 w Niemodlinie na drodze krajowej nr 46 Nysa - Opole. » więcej 2021-01-24, godz. 18:09 Jutro rusza akcja szczepień przeciw SARS-CoV-2 skierowana do seniorów. Wszystkie terminy do końca marca zajęte W poniedziałek (25.01) rozpoczynają się szczepienia osób powyżej 70. roku życia. Proces będzie prowadzony w ponad 5 tysiącach punktów w kraju. Wszystkie… » więcej 2021-01-24, godz. 17:15 Opole: "Chcemy pomagać naszym uczniom". Rada rodziców Zespołu Szkół Specjalnych odwołuje Walentynkowy Bal Charytatywny… Za miesiąc miał się odbyć po raz trzeci Walentynkowy Bal Charytatywny 'Bal Serc'. Jednak ze względu na pandemię zostaje on przesunięty. Na razie nie wiadomo… » więcej 2021-01-24, godz. 16:15 Testy na koronawirusa robią od ręki, nie trzeba się rejestrować Osoby, które zostały skierowane na test na obecność wirusa SARS-CoV-2 w Kędzierzynie-Koźlu, nie muszą się rejestrować telefonicznie, żeby to zrobić… » więcej 2021-01-24, godz. 14:22 Kolejna ofiara zatrucia tlenkiem węgla. Nie żyje 51-letni mieszkaniec Krępnej Tragiczna interwencja strażaków w miejscowości Krępna w powiecie krapkowickim. Przed godziną 13.00 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego znaleźli… » więcej 2021-01-24, godz. 14:00 Dąbrowa wsparła organizacje pozarządowe. Najwięcej przeznaczono na sport Zdrowie i sport - organizacje zajmujące się tymi dziedzinami zyskały wsparcie z Dąbrowy. Gmina podzieliła dotacje dla Trzeciego Sektora. » więcej 2021-01-24, godz. 13:43 Klub w Nysie został otwarty pomimo zakazów. Na miejscu interweniowała policja, urząd celny i sanepid Mimo panujących zakazów i obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią, wczoraj (24.01) kilkaset osób odwiedziło klub Nitro w Nysie. Właściciel lokalu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »