Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-20, 21:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Miało być o unijnym budżecie, skończyło się na ostrej wymianie zdań. Konferencja wiceministra Janusza Kowalskiego [FILM]

Konferencja Janusza Kowalskiego z udziałem Witolda Zembaczyńskiego
Konferencja posła Janusza Kowalskiego zakłócona przez jego przeciwników. Podczas swojego wystąpienia przed Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego działacz Solidarnej Polski wyraził poparcie dla rządu, który zgłosił weto w sprawie uzależnienia funduszy unijnych od przestrzegania praworządności. W tym czasie jego polityczny przeciwnik poseł Witold Zembaczyński, wiceszef Nowoczesnej przez megafon wołał, że to będzie kosztowało Polskę 102 mld złotych.
Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski kontynuował, że powiązanie funduszy z ideologicznymi przesłankami doprowadzi do tego, że to Polska w kolejnych latach byłaby pozbawiana miliardów euro.

- Miałoby to działać w taki sposób, że na przykład 15 przywódców w unii decydowałoby co w Polsce jest, a co nie jest praworządne. Oczywiście definicji praworządności nie ma określonej w traktatach unijnych - uzasadniał Janusz Kowalski. Jego zdaniem - prezydencja niemiecka chce złamać traktaty unijne, a PO, PSL i Lewica realizują politykę niemiecką.

Po tych słowach działacz SP zwrócił się do swoich przeciwników politycznych: - Ci ludzie, którzy stoją są za nami, chcą by Opolu i Opolszczyźnie odebrano miliony euro za ideologiczne sprawy. To są zwolennicy homomałżeństw i sprowadzania muzułmańskich imigrantów - mówił przy okrzykach sprzeciwu Janusz Kowalski. - Głupoty gadasz, dlaczego wmawia nam pan kłamstwa - ripostowały kobiety.

Gdy poseł poprosił o pytania pierwszy zareagował Witold Zembaczyński: - Tak mam pytanie do ciebie Janusz. Panie pośle przedstawiam rachunek, który wystawią ci obywatele. Żebyś wiedział, ile jesteś winien za to, co próbujesz zrobić, czyli za zdradę narodową - krzyknął poseł Koalicji Obywatelskiej. - To jest podobno poseł Rzeczypospolitej - odpowiedział Janusz Kowalski. Tak to ja - przyznał Witold Zembaczyński.

Poseł Koalicji Obywatelskiej i jego zwolennicy skandowali także "Gdzie jest kasa dla lekarzy?". - To jest dobre pytanie do Donalda Tuska, który przez 8 lat rządził razem z Ewą Kopacz - ripostował Janusz Kowalski.

Przypomniał również, że podczas czwartkowego posiedzenia sejm przyjął uchwałę w sprawie wsparcia negocjacji rządu nad budżetem Unii Europejskiej i Funduszem Odbudowy. - Tutaj PiS i posłowie Pawła Kukiza poparli rząd, za co dziękuję Pawłowi Kukizowi - mówił członek rządu.

Janusz Kowalski niedawno w mediach społecznościowych zaproponował inne rozwiązanie tematu wsparcia międzynarodowego. - Nie widzę problemu, by w ramach V4 czy formatu Trójmorza stworzyć własny fundusz odbudowy. Będzie lepiej zarządzany, a pozyskany na rynku pieniądz będzie tańszy - napisał Janusz Kowalski.

- Populiści z PiS robią realny Polexit i chcą, żebyśmy stracili realne pieniądze, czyli 102 mld złotych z funduszu odbudowy post covidowej. Te pieniądze w Polsce się wszystkim należą. Należą się każdemu, kto ucierpiał w wyniku pandemii - podkreślił Witold Zembaczyński.

Przypomnijmy, przeciw zmianom zasad w wypłatach unijnych dotacji oficjalny sprzeciw w Brukseli wyraziły władze Węgier, podobne stanowisko przygotowuje teraz Warszawa. Delegacje z tych krajów to jedyne spośród 27 krajów wspólnoty, które mówią "nie" władzom wspólnoty.
Konferencja Janusza Kowalskiego z nieproszonym udziałem przeciwników

Wiadomości z regionu

2020-11-30, godz. 20:45 Raport dnia. W regionie blisko 200 zarażeń, ale nikt nie zmarł. Tak niskiej liczby infekcji w kraju nie było od połowy… 198 nowych infekcji koronawirusa potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5733 zakażeniach i… » więcej 2020-11-30, godz. 20:15 Szpital tymczasowy w CWK oddany do użytku. Jednak na przyjmowanie pacjentów trzeba jeszcze poczekać [FILM, ZDJĘCIA] Zakończyło się przekształcanie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu w szpital tymczasowy. Wojewoda opolski przekazał oficjalnie obiekt władzom Uniwersyteckiego… » więcej 2020-11-30, godz. 19:22 Paczkowski program rewitalizacji zabytków uznany za najlepszy w kraju Paczków doceniony za program rewitalizacji zabytków. Gmina została najlepiej oceniona spośród wszystkich kandydatów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu… » więcej 2020-11-30, godz. 19:15 Propozycja dla dłużników czynszowych w Głogówku Możliwość redukcji zadłużenia czynszowego uchwaliła mieszkańcom Rada Miejska Głogówka. Z inicjatywą taką wystąpił burmistrz. Długi czynszowe stają… » więcej 2020-11-30, godz. 17:45 Uwaga na oszustów. W okresie przedświątecznym na pewno będą szukać okazji do wyłudzenia pieniędzy Przed oszustami ostrzega policja w czasie przedświątecznym. Zakupy, poszukiwanie prezentów i porządki mogą uśpić czujność, co jest świetną okazją dla… » więcej 2020-11-30, godz. 16:45 Nieznani sprawcy okradli biuro Opolskiego Ratownictwa Wodnego Ochotnicy z Opolskiego Ratownictwa Wodnego w Opolu proszą mieszkańców o wsparcie finansowe. W sobotę (28.11) ich biuro przy ul. Budowlanych w Opolu splądrowali… » więcej 2020-11-30, godz. 16:09 W połowie grudnia pojedziemy nowym mostem w Krapkowicach. Obiekt przeszedł próby obciążeniowe Trwają ostatnie prace porządkowe na nowym moście w Krapkowicach. Konstrukcja pomyślnie przeszła próby obciążeniowe. Przypomnijmy zaprojektowana nośność… » więcej 2020-11-30, godz. 15:24 Opolscy logistycy wspierają domy pomocy społecznej. Pomagają w pracach malarsko-remontowych i naprawiają sprzęt Prowadzą prace porządkowe, malują, remontują i naprawiają uszkodzone sprzęty. Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej na prośbę wojewody opolskiego… » więcej 2020-11-30, godz. 13:48 Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie organizuje świąteczne prezenty dla mieszkańców trzech DPS-ów Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie organizuje zbiórkę świątecznych darów dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, Leśnicy… » więcej 2020-11-30, godz. 13:45 Trwa sprzątanie po pożarze w Głuszynie. Strażacy schładzają konstrukcję i wyposażenie budynku by zapobiec ponownemu… Choć udało się opanować pożar na terenie fabryki mebli w Głuszynie, na miejscu cały czas obecnych jest kilka zastępów straży pożarnej. Obecnie trwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »