Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-26, 07:30 Autor: Kacper Śnigórski

Uwodził, a później okradał? Przed opolskim sądem rusza proces Piotra Klemczaka

Uwodził, a później okradał? Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Klemczakowi [fot. KWP Opole]
Uwodził, a później okradał? Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Klemczakowi [fot. KWP Opole]
Uwodził, a później okradał? Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Klemczakowi [fot. KWP Opole]
Uwodził, a później okradał? Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Klemczakowi [fot. KWP Opole]
Uwodził, a później okradał? Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Klemczakowi [fot. KWP Opole]
Uwodził, a później okradał? Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Klemczakowi [fot. KWP Opole]
Najpierw w sobie rozkochiwał, a później brał „pożyczki” na rozkręcenie biznesu. Nabrało się na to kilkadziesiąt osób, a opolska prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia w tej sprawie. Dzisiaj (26.02) rusza proces w tej sprawie. Główny oskarżony – Piotr Klemczak – w swoich historiach był już żołnierzem, windykatorem, policjantem czy detektywem.
Wpadł, gdy na policję zgłosiła się zakonnica, którą miał uwieść i przekonać do przelania mu 400 tys. zł. z konta dobrzeńskiego DPS. Po tym, jak śledczy opublikowali jego wizerunek, masowo zaczęli zgłaszać się kolejni pokrzywdzeni.

- Jest ponad 100 pokrzywdzonych i 71 przestępstw - mówi rzecznik opolskiej prokuratury, Stanisław Bar. - Były to oszustwa popełnione na szkodę kobiet, z którymi nawiązywał bliską, osobistą relację. Następnie wykorzystując ich zaufanie, pod pozorem pożyczki na rozwój działalności gospodarczej, uzyskiwał kwoty pieniędzy do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Były również takie oszustwa, gdzie podawał się za windykatora, detektywa i oferował pomoc w odzyskaniu długu. W innych przestępstwach oferował pomoc przy kupnie samochodów, pojazdów, ciągników siodłowych - dodaje prokurator Bar.

Skradzione pieniądze – według prokuratury – oskarżony wydawał w kasynach. Mowa o blisko 2 milionach złotych. Stała partnerka oskarżonego również stanie przed sądem. Prokuratorzy zarzucają jej pomoc przy popełnianiu przestępstw.

Piotr Klemczak był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu i siedział w więzieniu. Teraz odpowie jako recydywista.

Piotr Klemczak posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi. Pokrzywdzonym mógł przedstawiać się także jako: Robert Kuczera, Jacek Kotowicz oraz posługiwać się nazwiskiem Klimek lub Klimczak. Często jako swój adres zamieszkania podawał Szczecin. Oszukiwał głównie kobiety znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej lub finansowej, którym obiecywał wspólną przyszłość. Mógł też oszukiwać osoby starsze.

Proces, w którym o oszustwa znacznej wartości oskarżone są w sumie cztery osoby, rozpocznie się dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Opolu o godzinie 9.
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2021-04-20, godz. 21:00 Raport dnia: ponad 200 zakażeń koronawirusem w regionie. Zmarło 16 chorych [INFOGRAFIKA] 208 nowych zakażeń i śmierć 16 chorych potwierdzono dziś (20.04) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9245 infekcjach… » więcej 2021-04-20, godz. 20:45 Szykuje się zmiana organizacji ruchu na DK46 w Brzęczkowicach. Do sierpnia kierowcy będą korzystać z bypasu Na drodze krajowej 46 w Brzęczkowicach kierowcy będą musieli korzystać z bypasu. Zmiana organizacji ruchu na trasie Opole - Nysa wchodzi w życie od środy… » więcej 2021-04-20, godz. 20:00 Brzeski szpital potrzebuje pościeli, poduszek i kołder. Lecznica prowadzi zbiórkę Brzeski szpital apeluje do mieszkańców o pomoc. Lecznica potrzebuje pościeli, a także poduszek, kołder i koców, które w ostatnim czasie ulegają szybszemu… » więcej 2021-04-20, godz. 19:30 Opolscy farmaceuci pomogą w rozwinięciu punktów szczepień. Uniwersytecki Szpital Kliniczny podpisał umowę z Okręgową… Blisko 140 farmaceutów z Opolszczyzny szkoli się w szczepieniach przeciw COVID-19. Osoby te będą mogły podjąć współpracę z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym… » więcej 2021-04-20, godz. 19:00 Punkt masowych szczepień w Kluczborku najprawdopodobniej w tym tygodniu nie rozpocznie działalności Kluczborski punkt szczepień masowych przeciw COVID-19 jest już gotowy, ale pozostaje na razie nieczynny. Na stronie internetowej tamtejszego magistratu możemy… » więcej 2021-04-20, godz. 18:19 Opole: punkt szczepień na lodowisku Toropol jednak przyjmie jutro pacjentów. Udało się zamówić kolejne dawki szc… - Będziemy jutro jednak szczepić pacjentów na opolskim Toropolu - taką informację przekazał nam przed chwilą dr Tomasz Halski, prezes przychodni Śródmieście… » więcej 2021-04-20, godz. 18:15 Nowy żłobek w Dobrodzieniu przyjął 30 dzieci. Obostrzenia epidemiologiczne wpłynęły na przełożenie otwarcia Udało się otworzyć nowy, gminny żłobek 'Kraina Uśmiechu' w Dobrodzieniu. Trzeba było przesunąć moment przyjęcia dzieci z racji obostrzeń epidemiologicznych… » więcej 2021-04-20, godz. 17:57 Wypadek na A4. Utrudnienia w ruchu na wysokości Krapkowic [AKTUALIZACJA] Autostrada A4 zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia występują między punktem poboru opłat Dąbrówka, czyli węzłami Opole Południe i Krapkowice. Według… » więcej 2021-04-20, godz. 16:30 Samorząd pielęgniarek i położnych obchodzi 30-lecie powstania. "To bardzo trudna praca" Mija 30 lat od powołania do życia samorządu pielęgniarek i położnych. Reprezentuje on najliczniejszą, bo ponad 300-tysięczną grupę wśród osób wykonujących… » więcej 2021-04-20, godz. 16:15 Urodziła dziecko w toalecie i je tam zostawiła. Noworodek się utopił, a kobieta usłyszała prawomocny wyrok Sąd Apelacyjny we Wrocławiu obniżył karę i prawomocnie skazał na 4 lat więzienia Sabinę W. za to, że po porodzie zostawiła noworodka w toalecie, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »