Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-25, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Dobiegają końca prace przy modernizacji remiz strażackich w Lewinie Brzeskim i Skorogoszczy. W planach rozbudowa kolejnych

Remont remizy OSP w Lewinie Brzeskim [fot. Daniel Klimczak]
Remont remizy OSP w Lewinie Brzeskim [fot. Daniel Klimczak]
Strażacy ochotnicy z Lewina Brzeskiego i Skorogoszczy wkrótce będą pełnić służbę w odnowionych remizach. Choć prace remontowe obu budynków mają na celu głównie zmniejszenie kosztów ogrzewania i ochronę środowiska, to planując je nie zapomniano także o komforcie pracy druhów.
Realizacja obu zadań zbliża się ku końcowi. Zgodnie z warunkami przetargu, prace powinny potrwać maksymalnie do 27 listopada. Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara zapowiada, że po ich zakończeniu, budynki nie będą wymagały żadnych większych nakładów przez co najmniej kilkanaście lat.

- Jest to termomodernizacja w pełnym zakresie, czyli stolarka okienna, drzwiowa, ocieplenie dachu, nowy dach, ocieplenie ścian zewnętrznych. Wprowadziliśmy roboty dodatkowe, czyli łazienki, roboty elektryczne niezwiązane z termomodernizacją. W ten sposób staramy się wyjść na przeciw oczekiwaniom strażaków, ponieważ wiadomo, że po akcji muszą mieć pomieszczenie socjalne, gdzie zdejmą mundury, gdzie będą mogli się umyć - zauważa.

Ponadto w obu budynkach zostanie wymieniona instalacja grzewcza, która w Lewinie będzie zasilana gazem ziemnym, a w Skorogoszczy - pompą ciepła.

Prace kosztować będą 738 tysięcy złotych, jednak część tej kwoty pochodzić będzie z dofinansowania w ramach Aglomeracji Opolskiej.

Dodajmy, że w dalszej kolejności termomodernizacji i rozbudowy może doczekać się remiza w Łosiowie, dla której Lewiński magistrat wiosną zlecił opracowanie dokumentacji technicznej.
Artur Kotara

Wiadomości z regionu

2021-04-13, godz. 21:45 Raport dnia: 214 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. Zmarło 16 osób. Spada liczba zakażeń, ale śmiertelność… 214 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 16 osób potwierdzono dziś (13.04) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-04-13, godz. 20:00 12 stanowisk i miejsca oczekiwania. Kluczborska hala jest gotowa do masowych szczepień przeciw COVID-19 Zakończyły się przygotowania punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Sportowej w Kluczborku. Za inicjatywę odpowiada szpital Vital Medic we współpracy… » więcej 2021-04-13, godz. 19:00 Opolskie Centrum Rehabilitacji będzie przyjmowało chorych na COVID-19. Wojewoda: to odpowiedź na przewidywania związane… Od przyszłego tygodnia Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie rozpoczyna przyjęcia osób chorych na COVID-19. Takie informacje potwierdził na konferencji… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Wojewoda symbolicznie oddał hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. "Pamięć jest najważniejsza" [ZDJĘCIA, FILM] - Pamięć o ludziach, którzy na nieludzkiej ziemi zostali w podstępny sposób zamordowani jest najważniejsza - powiedział Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Od przyszłego wtorku zmiany w ruchu w okolicach ul. Torowej w Opolu. Powodem jest modernizacja linii kolejowej Z powodu modernizacji linii kolejowej na odcinku Opole Groszowice - Opole Zachodnie szykują się zmiany w ruchu kołowym. Od przyszłego wtorku (20.04) do 4 maja… » więcej 2021-04-13, godz. 17:30 Rehabilitacja po przechorowaniu koronawirusa jak sanatorium? Wiele osób zajmuje miejsce, a nie ma powikłań Czy na rehabilitację po zakażeniu koronawirusem trafiają wyłącznie osoby potrzebujące pomocy? Wiadomo, że przechorowaniu COVID-19 towarzyszy coraz więcej… » więcej 2021-04-13, godz. 17:00 Zmarł Krzysztof Szymczyk. Był między innymi korektorem w nto oraz mistrzem polskiej ortografii 'We wtorek, 13 kwietnia zmarł Krzysztof Szymczyk, przez wiele lat korektor w nto. Mistrz ortografii, dobry, życzliwy kolega, niezwykle wrażliwy i prawy człowiek'… » więcej 2021-04-13, godz. 16:00 Pomoc osobom w kwarantannie lub izolacji wciąż trwa. Można dzwonić i prosić o zakupy spożywcze czy leki Osoby trafiające na izolację lub kwarantannę domową mogą liczyć na wsparcie. Pomoc w zrobieniu zakupów czy też wyprowadzenie psa oferuje wiele organizacji… » więcej 2021-04-13, godz. 15:30 Prokurator Generalny wniósł kasację od wyroku w sprawie gwałcenia i znęcania się nad trzema dziewczynkami z Krap… Jest kasacja od wyroku sądu apelacyjnego w sprawie gwałcenia trzech małych dziewczynek z Krapkowic i znęcania się nad nimi. Na taki krok zdecydował się… » więcej 2021-04-13, godz. 15:00 Kwarantanna w przedszkolu nr 10 w Brzegu. Zajęcia stacjonarne w jednej z grup częściowo zawieszone Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z podopiecznych Publicznego Przedszkola nr 10 w Brzegu zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »