Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-21, 16:30 Autor: Daniel Klimczak

Będzie więcej łóżek "covidowych" w nyskim szpitalu. Dzięki współpracy z prywatnym podmiotem nie trzeba będzie ograniczać pracy innych oddziałów

Szpital w Nysie rozszerzy opiekę nad chorymi na COVID-19 [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie rozszerzy opiekę nad chorymi na COVID-19 [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie rozszerzy opiekę nad chorymi na COVID-19 [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie rozszerzy opiekę nad chorymi na COVID-19 [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie rozszerzy opiekę nad chorymi na COVID-19 [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie rozszerzy opiekę nad chorymi na COVID-19 [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie rozszerzy opiekę nad chorymi na COVID-19 [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie rozszerzy opiekę nad chorymi na COVID-19 [fot. Daniel Klimczak]
Od poniedziałku (26.10) nyski szpital będzie w stanie przyjmować większą liczbę pacjentów z koronawirusem. Dzięki podpisanemu dziś (21.10) porozumieniu Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca przekażą na ten cel część swoich pomieszczeń i sprzętu.
W ten sposób nyski ZOZ nie będzie musiał ograniczać pracy pozostałych oddziałów. Dyrektor placówki Norbert Krajczy wskazuje, że do szpitala zgłasza się coraz więcej pacjentów zarażonych koronawirusem, przez co dedykowane im obecnie 17 łóżek przestało wystarczać.

- Pacjentów przybywa. Codziennie na izbie przyjęć naszego SOR-u jest koło 8 - 10 pacjentów, których trzeba "wymazać". Niestety, coraz to więcej jest pacjentów, którzy wymagają respiratora. Ten obiekt, który dostaniemy teraz przy ul. Curie-Skłodowskiej, ma gazy medyczne. Tam praktycznie przy każdym łóżku mają swoje izolatki - tłumaczy.

Łącznie szpital będzie teraz dysponował 30 łóżkami "covidowymi" oraz 6 intensywnego nadzoru. Prezes American Heart of Poland Adama Szlachta wskazuje, że możliwe będzie także leczenie pacjentów obciążonych dodatkowo schorzeniami kardiologicznymi.

- Potencjał tego budynku jest taki, że mógłby on zmieścić maksymalnie do 60 łóżek, jednak wszystko będzie zależało od dynamiki rozwoju pandemii. Zostawiliśmy tam łóżka, kilka aparatów diagnostycznych klasy USG oraz aparat angiografu, wyposażając tym samym pracownię zabiegową pod procedury interwencyjne dla pacjentów z zawałem serca - wymienia.

To jednak niejedyne narzędzia, które mają wspomóc walkę z koronawirusem. Jeszcze w tym roku ruszy szkolenie personelu w zakresie obsługi zainstalowanej w szpitalu komory hiperbarycznej, która pomoże pacjentom niewydolnym oddechowo. Starosta Andrzej Kruczkiewicz zapowiada ponadto, że dodatkowej opieki mogą wymagać też pacjenci, którym udało się pokonać wirusa.

- Powikłania po koronawirusie są i na pewno będą. Mamy świetny szpital działający pod tym kierunkiem w Głuchołazach. Zastanawiamy się, czy tam przygotować miejsca, aby pacjentów po podwójnych wynikach ujemnych kierować tam do dalszego leczenia. Te decyzje będą jednak zależały od wojewody - dodaje.

Jednocześnie samorządowiec nie potwierdził planów utworzenia kolejnego oddziału covidowego w szpitalu głuchołaskiego ZOZ-u, gdyż w jego opinii bardziej zasadne wydaje się jego ewentualna działalność w placówce należącej do MSWiA.
Norbert Krajczy
Adam Szlachta
Andrzej Kruczkiewicz

Wiadomości z regionu

2020-12-01, godz. 21:45 Rusza akcja "Jedzenie Zamiast Bomb" w Opolu. Społecznicy proszą o wsparcie Fundacja KrakOFFska36 rozpoczyna kolejny sezon akcji 'Jedzenie Zamiast Bomb'. Od 6 grudnia w każdą niedzielę o godzinie 15.00 przed dworcem PKP w Opolu społecznicy… » więcej 2020-12-01, godz. 20:51 Politechnika Opolska rozpoczęła cykl zdalnych konferencji o zarządzaniu w czasie epidemii. Pierwszym gościem był rektor… Administracja, ekonomia i zarządzanie w czasie epidemii to tematy pierwszego z cyklu spotkania transmitowanego w internecie przez Politechnikę Opolską. » więcej 2020-12-01, godz. 20:45 Raport dnia. Na Opolszczyźnie zmarło 20 zarażonych osób, a 361 zakaziło się. W kraju ponad 9 tysięcy infekcji i… 20 zgonów i 361 nowych zarażeń koronawirusem odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9105 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2020-12-01, godz. 19:45 Animozje sięgnęły zenitu, będzie pozew. Konflikt między starostą prudnickim a radnym opozycji Naruszenie dóbr osobistych zarzucił prudnicki starosta radnemu opozycji. Wezwał go, aby w ciągu siedmiu dni opublikował przeprosiny. Adresat tych żądań… » więcej 2020-12-01, godz. 19:45 Seniorka z Nysy okradziona przez fałszywych gazowników. Policja ostrzega, że przed świętami złodzieje są szczególnie… Ponad 2 tysiące złotych i wartościowe zegarki straciła mieszkanka Nysy, która padła ofiarą oszustów. Kobietę okradli mężczyźni, podający się za pracowników… » więcej 2020-12-01, godz. 19:30 Zmiana organizacji ruchu przy Opolu Wschodnim jednak od środy. Ciężarówki z zakazem wjazdu Około godziny 10.00 w środę (2.12) zamknięta zostanie ulica Bohaterów Monte Cassino w Opolu. Wyłączenie z ruchu jednej z najważniejszych ulic w mieście… » więcej 2020-12-01, godz. 18:30 W Szczepanowicach podtrzymają tradycję i wybudują bożonarodzeniową szopkę W skromniejszej formie niż zwykle, bez żywych zwierząt, ale zgodnie z tradycją powstanie. Po raz 22. przy kościele świętego Józefa w Opolu-Szczepanowicach… » więcej 2020-12-01, godz. 18:15 Kierował pod wpływem narkotyków, a w samochodzie przewoził kolejną porcję. Młody mieszkaniec regionu wpadł w czasie… Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. 23-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego wpadł w ręce miejscowej policji. » więcej 2020-12-01, godz. 17:45 Apel o informacje na temat miejsc koczowania osób bezdomnych. Pomoże Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Kluczborscy policjanci apelują o używanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do zgłaszania miejsc, w których przebywają bezdomni. » więcej 2020-12-01, godz. 17:00 Wspólne pasje połączyły w działaniu mieszkanki Głubczyc Już od pięciu lat w Głubczycach miłośniczki szydełkowania, robienia na drutach i wyrabiania biżuterii biorą udział raz w miesiącu w tzw. 'spotkaniach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »