Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-16, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg uruchomił swoje centrum przesiadkowe. "To ważne miejsce na mapie każdego miasta"

Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie centrum przesiadkowe oficjalnie uruchomione. Inwestycja będąca połączeniem parkingu dla podróżnych ze strefą rekreacyjną zastąpiła zaniedbany dworzec PKS.
Mieszkańcy korzystający z oferty przewoźników autobusowych czy pasażerowie kolei mogą zostawić swoje pojazdy łącznie na 76 bezpłatnych miejscach postojowych. Ponadto odrestaurowano przylegający do Placu Dworcowego park, na którym oprócz drzew znalazło się około 2 tysiące sztuk nowych roślin. W czasie otwarcia burmistrz Jerzy Wrębiak podkreślał znaczenie tego typu miejsc dla lokalnych społeczności.

- W każdym mieście, miasteczku, takie centrum przesiadkowe to jest ważny element infrastruktury. Chcemy się przemieszczać, chcemy realizować swoje pasje, dojeżdżamy do pracy i te środki komunikacji są też mile widziane. Tu zrobiliśmy projekt, który jest na miarę naszego budżetu i myślę, że jest bardzo rozsądny - dodał.

Teren zyskał także monitoring, oświetlenie, nowe ławki, chodniki czy ścieżki rowerowe. Dla pasażerów autobusów zainstalowano z kolei nowoczesne wiaty przystankowe. Jedną z większych zmian była także rozbiórka budynku poczekalni PKS-u. Przedstawiciel wykonawcy Piotr Jarząbek wskazuje, że choć prace nie należały do szczególnie skomplikowanych, to pewną trudnością okazała się konieczność zachowania obecnej na terenie centrum roślinności.

- Największym problemem było drzewo posadowione w starym budynku PKS-u. Rozbiórka przebiegała sprawnie, tak ażeby nie uszkodzić systemu korzennego oraz całego drzewa. Wszystko przebiegło zgodnie z planem - tłumaczy.

Dodajmy, że za przebudowę dworca miasto zapłaciło prawie 2 miliony 50 tysięcy złotych, z czego ponad 1,5 miliona stanowiła unijna dotacja.
Jerzy Wrębiak
Piotr Jarząbek

Wiadomości z regionu

2020-10-20, godz. 21:52 Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy Stabilizuje się sytuacja na rzekach w regionie. Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy w sześciu powiatach: głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim… » więcej 2020-10-20, godz. 21:00 Raport dnia: 307 zakażeń i 8 zgonów. Na COVID-19 zachorowało dotąd 5536 mieszkańców regionu 307 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 8 mieszkańców potwierdzono dziś (20.10) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii COVID-19 potwierdzono u 5536… » więcej 2020-10-20, godz. 20:47 Opole: mieszkańcy osiedla AK po zmroku muszą chodzić w ciemnościach. W budżecie miasta nie ma obecnie pieniędzy na… Kilkudziesięciometrowy odcinek chodnika wzdłuż ogrodzenia Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Opolu tonie w mroku. Problem w tym, że łączy on pobliską… » więcej 2020-10-20, godz. 20:30 Radni mieli zastrzeżenia, burmistrz doniósł do prokuratury na... swoich urzędników. "Żeby sprawę rozstrzygnął… Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wywołała spór między samorządowcami z Głuchołaz. Turystyczna trasa z tego przygranicznego miasta prowadzi do sąsiednich… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Lawinowy wzrost cen za wywóz śmieci z opolskich działek. Nie wszędzie stawki są takie same Ponad 500 złotych za roczne użytkowanie działki o powierzchni 3 arów? Tyle według czarnego scenariusza mogą zapłacić ci, którzy dzierżawią kawałek… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Nie chcą dopuścić do wykluczenia w nauce. Dyrektor I LO w Opolu poprosiła o pomoc rodziców, potrzeba laptopów 'Masz więcej komputerów w domu, to podziel się z tymi, którzy ich nie mają'. Taki apel do rodziców swoich uczniów wydała dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego… » więcej 2020-10-20, godz. 18:30 Na A4 zderzyły się 4 ciężarówki [AKTUALIZACJA] Do wypadku z udziałem 4 samochodów ciężarowych doszło na opolskim odcinku A4. Jak informuje asp. Jarosław Buhl ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Pacjenci szpitala w Namysłowie będą musieli szukać pomocy w Brzegu. Nocna opieka ma pracować bez zmian Namysłowski szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Na czas działania oddziału 'covidowego', pozostali pacjenci z terenu powiatu… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Mundurowi z Opola otrzymali podziękowanie za akcję oddawania krwi dla 6-letniego Adasia Funkcjonariusze Komendy Miejski Policji w Opolu otrzymali niecodzienny prezent. Mowa o laurce i podziękowaniach od 6-letniego Adasia spod Krakowa oraz jego rodziców… » więcej 2020-10-20, godz. 17:00 Na południu województwa może silnie wiać Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w trzech powiatach województwa: prudnickim, nyskim i głubczyckim, przekazały służby IMGW. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***