Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-16, 09:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Mieszkanie, stancja czy akademik? Studentów czeka wybór lokum. Zainteresowanie mniejsze, ale ceny nie spadły

Dom Studenta "Kmicic" [fot.M.Matuszkiewicz]
Dom Studenta "Kmicic" [fot.M.Matuszkiewicz]
Dom Studenta "Zaścianek" [fot. Politechnika Opolska]
Dom Studenta "Zaścianek" [fot. Politechnika Opolska]
Dom Studenta "Kmicic" [fot.M.Matuszkiewicz]
Dom Studenta "Kmicic" [fot.M.Matuszkiewicz]
Dom Studenta "Niechcic" [fot.M.Matuszkiewicz]
Dom Studenta "Niechcic" [fot.M.Matuszkiewicz]
Przez epidemię koronawirusa spadł popyt na studenckie mieszkania i stancje. W ubiegłym roku wolnego lokum nie można było znaleźć już w sierpniu, teraz jest ich jeszcze sporo. Mimo to ceny niektórych nadal nie spadają. Drożeją także pokoje w domach studenckich. Powodem jest zmniejszenie liczby pokoi i dostosowanie ich do nowych warunków epidemiologicznych.
- Jeśli chodzi o studentów to praktycznie ich nie ma, kiedyś był szał na wynajem mieszkań teraz czekamy, aż to się zmieni - mówi Adam Fidkowski, pośrednik w biurze nieruchomości. - Nie ma boomu. Mieszkania są i chyba na razie będą. Zobaczymy, co to będzie, czy będą otwierać uczelnie, czy też nie. Jak dalej zamkną wszystko, to będzie tak jak jest. Niektóre mieszkania schodzą z ceny, a niektóre nadal trzymają. Wiadomo, że będą takie same, bo to ludzie wynajmują, a nie studenci. Te najlepsze są nadal w cenie, a te mniej zadbane to schodzą z ceny, bo nie ma komu ich wynająć.

Natomiast zainteresowanie domami studentów jest podobne do roku ubiegłego. Jednak ich ceny nieznacznie wzrosną. Uniwersytet Opolski planuje udostępnić studentom 3 akademiki, a Politechnika Opolska 4.

- Te opłaty wyglądają w ten sposób, że w momencie, kiedy zamieszkujemy pokój dwuosobowy to płacimy 390 złotych od osoby. W momencie, kiedy student będzie chciał zajmować pokój dwuosobowy na wyłączność ta kwota będzie wynosić około 560 złotych - dodaje Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego.

Na Politechnice Opolskiej pokój jednoosobowy będzie kosztował 670 złotych.
Adam Fidkowski
Maciej Kochański

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 07:04 Pierwsza szkoła w Opolu przechodzi w całości na zdalne nauczanie. Powodem jest koronawirus Po uzyskaniu pozytywnej decyzji sanepidu i organu prowadzącego II Liceum Ogólnokształcące przechodzi od dziś na system nauczania zdalnego. Powodem są potwierdzone… » więcej 2020-09-24, godz. 06:30 Wolontariusze fundacji Dr Clown dzielili się uśmiechem z pacjentami opolskiej Betanii Muzyka, tańce i wielkie bańki mydlane przygotowane przez wolontariuszy fundacji Dr Clown można było zobaczyć z okien opolskiego hospicjum Betania. Z powodu… » więcej 2020-09-23, godz. 21:33 Burmistrz Paczkowa jest zarażony COVID-19. "Nie bagatelizujcie objawów przeziębienia i grypy" Burmistrz Paczkowa Artur Rolka jest zarażony koronawirusem. Włodarz gminy poinformował o tym na stronie internetowej magistratu. » więcej 2020-09-23, godz. 21:00 Ratusz rozwiewa wątpliwości pracowników MOPR-u dotyczące podwyżek. "W 2020 roku takiej decyzji nie podejmiemy" - Oczekiwania co do podwyżek są zrozumiałe, ale w 2020 roku nie podejmiemy decyzji - tak Przemysław Zych, wiceprezydent Opola, odniósł się na konferencji… » więcej 2020-09-23, godz. 19:30 Koronawirus w głuchołaskim Centrum Kultury. Placówkę zamknięto na 10 dni, a część pracowników trafiła na kwa… Na 10 dni zostało zamknięte głuchołaskie Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z powodu wykrycia koronawirusa u personelu. » więcej 2020-09-23, godz. 19:00 Raport dnia. W regionie zmarła kolejna zarażona. Mamy 24 infekcje i 7 ozdrowieńców. W kraju znów blisko 1000 zaka… 74. zgon w związku z koronawirusem, 24 nowe zarażenia i 7 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (23.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-23, godz. 18:00 Komora hiperbaryczna już w nyskim szpitalu Z opóźnieniem, ale dotarła. Do nyskiego szpitala trafiła już komora hiperbaryczna. Opóźnienie spowodował... koronawirus. Jak informowaliśmy w maju, problemem… » więcej 2020-09-23, godz. 18:00 Ślubowanie nowej radnej, finansowanie niepublicznych szkół i stacje ładowania elektrycznych samochodów. Jutro sesja… Korekta budżetu miasta na 2020 rok i zmiana zasad udzielania dotacji na renowację zabytków. Między innymi tymi sprawami Rada Miasta Opola zajmie się na jutrzejszej… » więcej 2020-09-23, godz. 17:00 Samozapłon słomy na poddaszu prawdopodobną przyczyną pożaru w Strzelcach Opolskich. Straty mogą sięgać setek tysięcy… Samozapłon słomy na poddaszu był najprawdopodobniej przyczyną wczorajszego (22.09) pożaru zabudowań gospodarczych przy ul. Floriana w Strzelcach Opolskich… » więcej 2020-09-23, godz. 16:30 Został skazany za czerpanie korzyści z prostytucji. 36-latek apeluje, bo twierdzi, że odbierał dług 36-letni Mariusz T. został skazany przez Sąd Rejonowy w Opolu na 3 lata więzienia w zawieszeniu na rok za czerpanie korzyści z prostytucji. Według śledczych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***