Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-13, 19:25 Autor: Katarzyna Doros

Śladami fotografii, miejsc z seriali albo w poszukiwaniu końca świata. Opolski Festiwal Podróżników pełen inspiracji na wyprawy

Opolski Festiwal Podróżników na Małym Rynku w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Festiwal Podróżników na Małym Rynku w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Festiwal Podróżników na Małym Rynku w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Festiwal Podróżników na Małym Rynku w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Festiwal Podróżników na Małym Rynku w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Opolski Festiwal Podróżników na Małym Rynku w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Czym jest turystyka filmowa i jak szukać końca świata? M.in. na te pytania szukali odpowiedzi prelegenci Opolskiego Festiwalu Podróżników "W stronę słońca", który od piątku (11.09) odbywał się na Małym Rynku w Opolu. W spotkaniach kończących trzydniowe wydarzenie wzięli udział vlogerzy i blogerzy oraz fotograficy, którzy dzielili się swoimi pomysłami na fotograficzne wyprawy.
- Dla mnie koniec świata to miejsce, w którym chciałabym zostać już na zawsze - wyjaśnia Ewelina Gac, autorka podróżniczego bloga. - Odkryłam, że tych końców świata możemy mieć więcej. Zmieniają się one w zależności od tego, w jakim etapie życia jesteśmy i czego od życia chcemy. Mój koniec świata jest m.in. na Opolszczyźnie, w domu, w którym się wychowałam i przez ostatnie lata ponownie mieszkałam. Ale również w Turcji, gdzie zaczęła się moja przygoda z poszukiwaniem swojego miejsca na ziemi. Także w Pradze, gdzie pół roku studiowałam i spędziłam fajne tygodnie.

- Wakacje w lokalizacjach, w których były kręcona znane seriale, czyli inaczej "jet setting" to alternatywna forma wyjazdów turystycznych, podróży, które zbaczają z głównego szlaku - mówi Kaja Szafrańska, która wspólnie z Januszem Raczyńskim prowadzi vloga poświęconego podróżom śladami seriali. - Wcześniej ten typ turystyki był kojarzony przede wszystkim z filmami. Zmieniło się to odkąd na seriale są przeznaczane większe budżety. Mimo, że "Gra o tron" już się skończyła, to jest taki najbardziej rozpoznawalny serial na świecie. To serial, który był kręcony w tak niezwykłych miejscach, że turystyka do nich dosłownie kwitnie. "Stranger things" także jest takim popularnym serialem, chociaż dla nas Europejczyków podróżowanie w miejsca z tego serialu jest trudniejsze, bo trzeba polecieć do Stanów Zjednoczonych.

Dodajmy, że wczoraj (12.09) gośćmi festiwali byli m.in. Miłka Raulin, najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi czy Przemysław Supernak, który opowiadał o turystyce rowerowej w czasach epidemii.
Ewelina Gac
Kaja Szafrańska

Wiadomości z regionu

2022-09-26, godz. 20:45 "Dom zaczyna tętnić życiem". Pierwsze rodziny uchodźców "zacumowały" w przystani św. Benedykta w Długomiłowic… Zakończył się remont byłego klasztoru w Długomiłowicach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Schronienie znalazły tam pierwsze rodziny uchodźców z Ukrainy… » więcej 2022-09-26, godz. 20:30 W Namysłowie pracują nad własnym programem dla rodzin. Rozwiązanie pozwoli kupować taniej i pomoże upowszechniać… Namysłów pracuje nad własnym programem dla rodzin. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku będą one mogły korzystać z dodatkowych przywilejów i zniżek od… » więcej 2022-09-26, godz. 18:45 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie: "To były kompleksowe wystąpienia" - To były kompleksowe wystąpienia, mówiące o tym, że Polska swoją siłę pokazała na arenie międzynarodowej. Ta siła się nie podoba, a my jednak musimy… » więcej 2022-09-26, godz. 18:30 Chętnych do 172. Batalionu Lekkiej Piechoty w Opolu nie brakuje. Rośnie zainteresowanie służbą w WOT Do ich zadań należy m.in. zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. W pandemii wspierali personel medyczny i pomagali służbom sanitarnym. Od miesięcy są… » więcej 2022-09-26, godz. 18:00 Witold Zembaczyński w Radiu Opole: "Wyobrażam sobie jedną szeroką listę opozycji. Jeżeli tak się nie stanie, to… Czy opozycja się dogada i jakie są możliwości wystartowania z jednej listy? O tym w audycji Otwarty Mikrofon Radia Opole mówił Witold Zembaczyński, poseł… » więcej 2022-09-26, godz. 18:00 Mieszkańcy Opola-Chmielowic mają własną placówkę pocztową. "Wreszcie nie będziemy musieli jeździć po list do… Nową placówkę pocztową otwarto dzisiaj (26.09) w Opolu-Chmielowicach przy ulicy Dworcowej. » więcej 2022-09-26, godz. 16:30 Nieco ponad połowa piszących zdała w Opolu egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze 10 spośród 19 osób zdało w sobotę (24.09) egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze w Opolu. To ponad 52 procent, podczas gdy średnia krajowa oscyluje wokół… » więcej 2022-09-26, godz. 16:15 Rozpoczyna się rozbudowa więzienia w Nysie. Powstanie pawilon dla 200 osadzonych W Zakładzie Karnym w Nysie powstanie nowy pawilon dla więźniów. Dwukondygnacyjny budynek przy ul. Kościuszki będzie mógł pomieścić około 200 osadzonych… » więcej 2022-09-26, godz. 16:00 Namysłów: za węgiel 3 razy więcej niż przed rokiem, ale bez obciążania mieszkańców. Brzeg: nie ma obaw, że kaloryfery… Brzeg i Namysłów nie planują ograniczania dostaw ciepła systemowego. Tamtejsze ciepłownie mają zakontraktowaną odpowiednią ilość paliw z polskich ko… » więcej 2022-09-26, godz. 15:00 Sypią się mandaty dla piratów drogowych. Kary idą w tysiące złotych 122 km/h jechał w obszarze zabudowanym 23-letni kierowca zatrzymany przez kędzierzyńskich policjantów SPEED. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »