Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-07, 21:34 Autor: Mariusz Majeran

57. KFPP: Jubileuszowy koncert grupy SBB pełen gości i emocji. - Mają ukształtowany repertuar i poziom - mówią widzowie [ZDJĘCIA, FILMY]

Józef Skrzek z zespołu SBB w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Opolska publiczność entuzjastycznie i ciepło przyjęła grupę SBB, która rozpoczęła czwarty dzień 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Jubileuszowy koncert trwał godzinę, pełen był gości zaproszonych przez Józefa Skrzeka. Razem z SBB wykonali 9 utworów.
- Jestem ogromnie zadowolony, że 50-lecie obchodzimy na deskach opolskiego amfiteatru - mówi Józef Skrzek. - Przeżycie, piękne przeżycie. Dla mnie jest to rzeczywiście szczęśliwy dzień. Kontakt międzyludzki jest najważniejszy. Jeżeli chodzi o sztukę, spełniona jest wtedy, kiedy działają dwie strony. Jeśli chodzi o SBB, to jest fantastyczne, że tu i studio jest imienia SBB, Jedyne na świecie. Życzliwość z waszej strony, ze strony Radia Opole jest tak wielka, że brak mi słów. Jestem pod wrażeniem. Ja tu się czuję świetnie.

- Muzyka SBB była sensacyjną rzeczą w mojej młodości. Dzisiejsze spotkanie jest dla mnie jakimś zaszczytem. Ja zaśpiewałem "Freedom with Us". Jeden z najpiękniejszych utworów SBB - podkreśla Stanisław Soyka.

- Mam nawet płytę winylową SBB, którą ostatnio odsłuchałem. Teraz wyjątkowy koncert. Ale pamiętam też koncert SBB, który odbył się z okazji 65-lecia Radia Opole. Emocje były duże. SBB - grupa, która od lat ma ukształtowany repertuar i poziom jest. Łączenie starszych utworów typu SBB z nowoczesnymi typu Luxtorpeda, Armia - mówią widzowie.

Ze względu na pandemię z USA nie mógł przylecieć Jerzy Piotrowski, a z Węgier drugi perkusista Gabor Nemeth. Na gitarze z SBB zagrał Darek Kozakiewicz z Perfectu. Grupa była długo oklaskiwana. A po występie SBB rozpoczął się drugi koncert Scena Alternatywna TVP Kultura - "Książę nocy".
Stanisław Sojka w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Józef Skrzek i inni

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 07:04 Pierwsza szkoła w Opolu przechodzi w całości na zdalne nauczanie. Powodem jest koronawirus Po uzyskaniu pozytywnej decyzji sanepidu i organu prowadzącego II Liceum Ogólnokształcące przechodzi od dziś na system nauczania zdalnego. Powodem są potwierdzone… » więcej 2020-09-24, godz. 06:30 Wolontariusze fundacji Dr Clown dzielili się uśmiechem z pacjentami opolskiej Betanii Muzyka, tańce i wielkie bańki mydlane przygotowane przez wolontariuszy fundacji Dr Clown można było zobaczyć z okien opolskiego hospicjum Betania. Z powodu… » więcej 2020-09-23, godz. 21:33 Burmistrz Paczkowa jest zarażony COVID-19. "Nie bagatelizujcie objawów przeziębienia i grypy" Burmistrz Paczkowa Artur Rolka jest zarażony koronawirusem. Włodarz gminy poinformował o tym na stronie internetowej magistratu. » więcej 2020-09-23, godz. 21:00 Ratusz rozwiewa wątpliwości pracowników MOPR-u dotyczące podwyżek. "W 2020 roku takiej decyzji nie podejmiemy" - Oczekiwania co do podwyżek są zrozumiałe, ale w 2020 roku nie podejmiemy decyzji - tak Przemysław Zych, wiceprezydent Opola, odniósł się na konferencji… » więcej 2020-09-23, godz. 19:30 Koronawirus w głuchołaskim Centrum Kultury. Placówkę zamknięto na 10 dni, a część pracowników trafiła na kwa… Na 10 dni zostało zamknięte głuchołaskie Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z powodu wykrycia koronawirusa u personelu. » więcej 2020-09-23, godz. 19:00 Raport dnia. W regionie zmarła kolejna zarażona. Mamy 24 infekcje i 7 ozdrowieńców. W kraju znów blisko 1000 zaka… 74. zgon w związku z koronawirusem, 24 nowe zarażenia i 7 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (23.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-23, godz. 18:00 Komora hiperbaryczna już w nyskim szpitalu Z opóźnieniem, ale dotarła. Do nyskiego szpitala trafiła już komora hiperbaryczna. Opóźnienie spowodował... koronawirus. Jak informowaliśmy w maju, problemem… » więcej 2020-09-23, godz. 18:00 Ślubowanie nowej radnej, finansowanie niepublicznych szkół i stacje ładowania elektrycznych samochodów. Jutro sesja… Korekta budżetu miasta na 2020 rok i zmiana zasad udzielania dotacji na renowację zabytków. Między innymi tymi sprawami Rada Miasta Opola zajmie się na jutrzejszej… » więcej 2020-09-23, godz. 17:00 Samozapłon słomy na poddaszu prawdopodobną przyczyną pożaru w Strzelcach Opolskich. Straty mogą sięgać setek tysięcy… Samozapłon słomy na poddaszu był najprawdopodobniej przyczyną wczorajszego (22.09) pożaru zabudowań gospodarczych przy ul. Floriana w Strzelcach Opolskich… » więcej 2020-09-23, godz. 16:30 Został skazany za czerpanie korzyści z prostytucji. 36-latek apeluje, bo twierdzi, że odbierał dług 36-letni Mariusz T. został skazany przez Sąd Rejonowy w Opolu na 3 lata więzienia w zawieszeniu na rok za czerpanie korzyści z prostytucji. Według śledczych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***